Autor Wątek: Waggler przelotowo  (Przeczytany 9365 razy)

Offline dodoreg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #15 dnia: 11.02.2016, 20:23 »
Odgrzewam temat

Tylko czy jak z inserta loaded np. 1,5 g zrobi zestaw przelotowy to obciążenie z przyponem nie będzie zbyt długo schodzić do dna, pomimo skupienia śrucin w jednym miejscu ? Z tego co wiem to przy łowieniu przelotowym więcej obciążenia musi iść na żyłkę. ;)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #16 dnia: 11.02.2016, 20:49 »
Może wystąpić taki problem. Zależy jeszcze czy dasz łącznik czy przewleczesz żyłkę przez oczko w kilu spławika, które jest sporo węższe i żyłka będzie mieć większy opór.
Dawid

Offline dodoreg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #17 dnia: 11.02.2016, 21:10 »
Nie radzę mocować Insert Crystala za oczko w kilu, ponieważ jest ono wykonane z plastiku. Miałem taką sytuację nad wodą, że żyłka przecięła oczko i straciłem spławik.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #18 dnia: 11.02.2016, 21:15 »
Ja zawsze zapinam za nie agrafkę i nic się nie dzieje :)
Dawid

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #19 dnia: 11.02.2016, 21:27 »
Zrezygnowałem z łączników, po tym, jak w ciągu 4 miesięcy w trzecim z kolei zrobił się rowek i żyłka zaczęła się zacinać. Od momentu jak przerzuciłem się na krętlik z małą agrafką przełowiłem resztę sezonu. Żyłka cała ok. Żyłka chodzi gladko.
Marcin

Offline jerzyk661

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokora jest złotem
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #20 dnia: 23.02.2016, 14:59 »
Witam
Łowię na spławik przelotowy 25 lat z różnych firm używałem spławików, ale one po parunastu łowieniach
pękała balsa i spławik do wyrzucenia.
Od paru lat używam spławików firmy Cralusso  Ufo, Match pro i problem się zakończył. Na stoperki używam
żyłki cieńszej o dwa numery od żyłki głównej i wiąże dwa jeden za drugim a wąsy przycinam około 4 cm.
Stosuję przypon strzałowy długości 70 -80 cm zakończony dwoma krętlikami nr 20. na przyponie strzałowym
zakładam obciążenie do jednego krętlika zakładam przypon a do drugiego krętlika po założeniu spławika dowiązuje żyłkę główną.
spławiki ufo i match są świetne i część zwiększającą  jego obciążenie można uzyskać po rzez wyciągnięcie rurki
która znajduje się w środku spławika.Tak zrobiony zestaw nie plącze się podczas rzutu. 

Offline mario997

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #21 dnia: 23.02.2016, 15:12 »
Moim zdaniem nawet najcięższy spławik typu Drennan Insert jest za lekki aby stosować go przelotowo,ale  to jest tylko moje zdanie jest to spławik bardzo dobry i delikatny moim zdaniem do głębokości 3 metrów max. Przelotowo montuję ciężkie wagglery i slidery i wtedy nie ma znaczenia na jakiej głębokości łowię, łowiłem nawet na wodzie 7 metrowej. A na stałe Inserty montuję na łącznikach Cralusso lub na 4 sztukach stoperów Drennan, nie ma prawa się to przesunąć bez naszej wiedzy :)

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #22 dnia: 23.02.2016, 16:28 »
Jak stoper to tylko z żyłki 0,12 - 0,14 (baryłka) dodatkowo zaczep Stonfo ptfe nr.1 lub 0 dodatkowo 2-3 śruty i cała filozofia tego zestawu nic więcej nie wymyślisz chyba że chcesz dać krętlik to możesz najmniejszy nr 22 -24.

Offline jerzyk661

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokora jest złotem
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Waggler przelotowo
« Odpowiedź #23 dnia: 23.02.2016, 17:51 »
Witam
Łowię spławikami Cralusso o gramaturze Ufo 6 g,8 g10 g a Match Pro 4 g,5 g 6 g są tak czułe że ostre brania są krąpików 4 cm i wiatr w czasie rzutów jest nie groźny długo można nimi łowić bez uszkodzenia.
Slajderami też Cralusso 6 g, 8 g, 10 g 12 g obciążenie też na przyponie strzałowym 80 cm rzuty są z łatwością do 60 m bez świstania odległościówką.