Autor Wątek: Zepsuty spławik  (Przeczytany 1637 razy)

Offline remikazik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Zepsuty spławik
« dnia: 26.04.2016, 18:14 »
Witam,
Ostatnio kupiłem sobie nowy spławik do metody waggler firmy Middy (jest to przezroczysty spławik podobny do spławika Drennan Crystal ). Podczas transportu( w plecaku razem z książkami XD) doszło do uszkodzenia. Mniej więcej w połowie spławika zrobiła się przerwa. Mała szparka i teraz nie mogę wyważyć zestawu gdyż ciągle tonie, ponieważ do środka nalała się woda. Czy jest jakiś sposób na usuniecie wody ze środka ? Proszę o pilną odpowiedz. Z góry dzięki :)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zepsuty spławik
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2016, 18:29 »
Te spławiki są bardzo delikatne i trzeba uważać na takie rzeczy. Nie wiem czy coś da się zrobić w tej sytuacji, ale spróbuj tak. Kup klej cyjanoakrylowy, kropelka czy super glue. Weź cieniutką szpilkę i zrób maleńkie dziureczki w korpusie, jedną na samym dole, zaraz nad łączeniem z kilem, drugą gdzieś w górnej części spławika. Następnie zaklej pęknięcie, mimo, że wydaje się "zamknięte" posmaruj klejem. Dobrze nada się tu kropelka w formie żelu, nie wysycha od razu i będziesz miał kilka sekund na rozsmarowanie cienkiej warstwy po pęknięciu. Następnie ustaw spławik tak, żeby woda zebrała sie na dole przy dziurce. Dmuchnij przez dziurkę u góry, przez co usuniesz wodę. Zaklej dziurki i próbuj łowić.
Jednak zdecydowanie polecam kupić nowy spławik i następnym razem uważać.

No jakaś abstrakcja z tego wyszła, ale chyba może zadziałać :D
Zaufaj mi, jestem inżynierem :D
Dawid