Autor Wątek: Lift method - ????  (Przeczytany 3157 razy)

Offline natan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Lift method - ????
« dnia: 07.02.2015, 10:11 »
witam
wiem że wątek o tej metodzie już jest ,założyłem nowy żeby was
zapytać  odnośnie spławika i obciążenia oraz budowy waszych zestawów do tej metody - poradzić sie odnośnie zastawu dla mnie :)
czytałem , oglądałem zdjęcia ale mam wciąż wątpliwości :
do budowy swojego zestawu chciałbym wykorzystać
spławiki Drennan :
giant crystal 2gr + 2bb
peacock 2gr
takie posiadam ") jak myślicie nadadzą sie ?
czy lepiej dokupić Drennan Driftbeater ( 2g ? ) czy coś innego?
chciałbym łowić liny,leszcze ,płoć na jeziorach do 3m głębokości ,
wykorzystując metodę tradycyjną jak i Laying on :
czy lepiej sprawdzą sie spławiki bez obciążenia czy z obciążeniem ?chciałbym ładne wykładane brania :)
jak rozłożyć obciążenie?
zastanawiam sie
czy dać np. 1 śrucinę przy spławiku , żeby go wyzerować a 2 która go zatopi na przyponie z 10cm od  haczyka ?
może lepiej sprawdzi sie założenie śruciny na bocznym troku , przy krętliku z 10cm od haczyka ,przy spławiku bez obciążenia ?
czy taki boczny trok będzie tak samo czuły jak założenie śruciny bezpośrednio na przyponie ?
jak wy rozkładacie śruciny ?
z góry dziękuje i pozdrawiam

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Lift method - ????
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2015, 18:45 »
Czołem natan!

Teoretycznie każdy waggler może nadawać się do tej metody.
Ale jeśli chcesz uzyskać 'ładne' brania wystawiane, to jednak Giant Crystal dociążony, czy też Peacock dociążony nie będą za dobre.

Najbardziej widowiskowe brania uzyskuje się, łowiąc małym niedociążonym spławiczkiem. Na przykład takim 1 g.
Dajesz wtedy blisko haczyka śrucinę SSG (1,6 g) i podczas brania spławik cały wyskakuje i kładzie się na wodę.
Oczywiście taki zestaw to bliskie łowienie.
https://www.youtube.com/watch?v=f7ccD2R_pxU#t=205

Używając wymienionych przez Ciebie spławików, które potrzebują ok. 2BB (zwykle jest to w przypadku tych wagglerów ok. 0,9 grama) do pełnego wyważenia, możesz również założyć śrucinę SSG. Jednak wtedy, podczas brania, spławik wynurzy się nie tak bardzo. Wyjdzie nad wodę może ok. 4 cm korpusu.
W przypadku wagglera Crystal będzie to słabo widoczne, bo spławik jest przezroczysty. Bardziej efektowne będą brania na Peacocku, bo jest ciemnozielony.

Zwykle do Lift method na dalszych odległościach używa się spławików typu Driftbeater oraz typu Onion.







Umożliwiają one założenie na żyłkę większego obciążenia (koniecznego do zatopienia korpusu), oraz stosunkowo niewielkiej śruciny (np. AAA) potrzebnej do zatopienia cienkiej anteny.
Cienka i długa antena daje bardzo widowiskowe brania.
Pozdrawiam
Mateusz