Autor Wątek: Sum w garażu  (Przeczytany 6175 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sum w garażu
« Odpowiedź #30 dnia: 12.08.2016, 08:21 »
 W czasach gdy mieszkałem w Warszawie bardzo czesto jeździłem na polowy suma na Wisłę. Mialem - mieliśmy z kolegami ok. 15 miejscówek i w zależności od tego ilu z nas jechało na ryby wybieraliśmy miejscówkę od 487 do 564 km. Jest to ok. 77km rzeki. Wyniki były różne ale ryba była. Teraz nie mieszkam już w Warszawie jednak z kolegami utrzymuje kontakt i proszę mi wierzyć że żaden z nich (9 osób) od 1999r nie złowił suma większego niż 11kg. Były lata że te dziewięć osób w sezonie złapało 2-3 sumy. Od 2005r nie mieszkam w stolicy i nie jadę z nimi na ustawki na suma sprzęt sprzedałem za grosze. Do końca życia nie uwierzę w to że sum jest lub może być gatunkiem inwazyjnym w rzekach czy jeziorach. Suma porostu z naszych polskich wód wy**** bali  rybacy i kłusole. Czy zarybiać rzeki sumem - w mojej ocenie tak jednak ostrożnie. Można by było zrobić całkowity zakaz połowu tej ryby przez rybaków i wędkarzy przez ok. 5 lat a wtedy każdy z nas kto chciał by zmierzyć się z królem polskich rzek mógł by stanąć do walki bo przecież na forum naszym i nie tylko jest dużo wędkarzy którzy taki wygrany pojedynek uwiecznili by na foto. I po co jechać do Hiszpanii jak mamy  Wisłę a w niej duże sumy to było by nasze polskie Ebro
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sum w garażu
« Odpowiedź #31 dnia: 12.08.2016, 09:10 »
Redaktorzy przegieli lacza z tym zdjęciem.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sum w garażu
« Odpowiedź #32 dnia: 12.08.2016, 10:45 »
Konkurencja w zżeraniu ryb wyeliminowana, a i karta się zwróciła za kilka sezonów. Panowie bardzo gospodarni.
Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sum w garażu
« Odpowiedź #33 dnia: 12.08.2016, 12:20 »
Konkurencja w zżeraniu ryb wyeliminowana, a i karta się zwróciła za kilka sezonów. Panowie bardzo gospodarni.

No własnie może prowadzą działalność gospodarczą pt. świeże ryby gdzieś w bliskim miejscu zamieszkania i (trują ludzi) starą rybą bo taki chyba jest stary sum a w karcie menu
- sum świerzy 100g -19zł lub więcej
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników