Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893601 razy)

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14130 dnia: 05.09.2022, 16:34 »
A może spróbuj za malować??
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie


Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14132 dnia: 06.09.2022, 14:25 »
Witam, Panowie orientuje się może ktoś gdzie jeszcze da radę kupić kosz do podbieraka c-drome ? ten z dużymi oczkami ? albo zaproponuje ktoś coś w podobie do tego kosza ?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14133 dnia: 06.09.2022, 23:07 »
Witam, Panowie orientuje się może ktoś gdzie jeszcze da radę kupić kosz do podbieraka c-drome ? ten z dużymi oczkami ? albo zaproponuje ktoś coś w podobie do tego kosza ?
W jakim rozmiarze?
I jaki model...
Marcin

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14134 dnia: 07.09.2022, 14:19 »
Czy bolonki VDE-R Team Competition Bolognese CTX - 633 to te sama wędka co VDE-R Nano Core TX3 - 633, która różni się tylko desing-em ? Pytam, bo zamówiłem sobie tą drugą, ale przysłali mi tą pierwszą i nie wiem czy zwrócić i zamówić oryginalny TX3- 633. Bo jeśli to ten sam kij, to nawet dobrze, że tak się stało, albowiem desing w otrzymanej wędce podoba mi się dużo bardziej.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14135 dnia: 07.09.2022, 14:27 »
Tak, jak dobrze rozumiem to litera C - Competition, czyli najwyższą półka. Oni muszą dosłownie co 2 lata zmieniać nazwy wędek, żeby był szum medialny :) najlepsze jest to, że to już chyba 3 zmiana nazwy u robinsona. Seria satellite->tx2->tx4

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14136 dnia: 07.09.2022, 14:40 »
Mi to nie przeszkadza, że nie tylko Robinson stosuje taką politykę. Pytanie tylko czy to dokładnie taka sama wędka. Nie dawno kupiłem sobie bata TX3 633 i bardzo mi przypasował. Bezkompromisowy, brutalny w swojej akcji. Przeczytałem gdzieś, ze bolonki z tej samej serii są robione na dokladnie tym samym blanku, dlatego zamówiłem sobie takową w Drapieżniku. Przysłali mi tego CTX. Faktycznie blank i średnica wędki jak w bacie. Tylko akcja trochę inna. Wędka nie tak sztywna i szybka. Ale może tak ma być, bo jak się do bata doda przelotki, to już będzie trochę inna wędka. ? Pytanie czy oryginalne bolo TX3 też takie jest...

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14137 dnia: 08.09.2022, 11:17 »
Może kogoś zainteresuje.

informację od producenta:


"Chcemy trochę ujednolicić i odświeżyć kilka serii wędek w zakresie nazw i nowego malowania. Planowaliśmy te zmiany wprowadzić od przyszłego roku, ale część wędek przyszła już teraz w nowej wersji co wprowadziło trochę zamieszania.

Mianowicie np. seria Nano Core TX zostanie zmieniona na Competition CTX, Seria SX2 będzie nazywała się Competition CSX itd..

Tak więc w przyszłorocznym katalogu wszystkie baty i bolonki będą miały nową szatę graficzną i nazwy.

 

Poniżej przesyłam listę wędek, których ta zmiana dotyczy już teraz w całości lub w jakiejś części."

obraz.png


Staramy się nadążyć za tymi zmianami, ale posiadamy jeszcze na stanie i jedne i drugie "wykończenie" wędki... Nie mniej wędka jest identyczna, zmienia się tylko nazewnictwo i zapewne w niedalekiej przyszłości cena...

Pozdrawiamy

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 15
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14138 dnia: 13.09.2022, 21:57 »
Potrzebuję zwiększyć zakres hamulca w kolowrotku. Czy zamiana węglowych podkładek na filcowe pomoże?  Jeśli tak to dajecie  a filc jakiś smar czy olej?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14139 dnia: 13.09.2022, 22:34 »
Pomoże, filc 1 mm lekko nasączony oliwką, na to z obu stron symbolicznie muźnięte smarem PTFE
Pozdrawiam,
Tomek

Offline KrzysztofeM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14140 dnia: 15.09.2022, 08:09 »
#pva
Panowie jako że zaczynam przygodę z pva potrzebuje kilku porad.
Chce zrobić kilka gotowych zestawów z pva na wyjazd i tu rodzi się pytanie jak ten zestaw potem łączyć z żyłką główną?
Rozumiem że w worku pva ląduje przynęta z jednej strony, ciężarek z drugiej i zasypujemy towarem. Czy wiązać leadcore do przyponu i ciężarka tak by wystawał z woreczka pva i można było szybko połączyć zestaw z żyłką główną?
Czy macie jakiś inny sposób?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14141 dnia: 15.09.2022, 08:46 »
Robisz kiełbaski interesującej Cię wielkości. A potem igłą przeciągasz przypon przez kiełbaskę (igłą łapiesz za pętelkę przyponu). Z jednej strony masz haczyk z przynętą wbity, z drugiej wychodzi pętelka, którą montujesz do zestawu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14142 dnia: 15.09.2022, 10:27 »
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14143 dnia: 15.09.2022, 15:10 »
Jak powinno się przygotować pellet z zanęta sypką -jakie proporcje, jak namaczać (osobno czy razem), czy można dodawać glinę lub ziemię? Mam pellety 2mm i 4mm oraz miks 1:1 w/w. Chodzi o zrobienie kulek, które wrzucam w miejsce spławika. Czy pellet, który mam na gumce powinien pokrywać się ze smakiem i kolorem zanęty ?
staram się!

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14144 dnia: 15.09.2022, 15:16 »
Jak powinno się przygotować pellet (2-4mm) z zanęta sypką -jak namaczać (osobno czy razem), czy można dodawać glinę lub ziemię? Chodzi o zrobienie kulek, które wrzucam w miejsce spławika (haczyk z gumką).

Zanęta i pellet - osobo. Oddzielne pojemniki( zawsze można domoczyć zanętę lub pellet) Zrobić mała mieszankę ziemi z zanętą lub gliny z zanętą(osobne pojemniki) Pellet zostaje jako dodatek. Pellet musi być osobno, bo naciągnie za dużo wody z mieszanki. Więc 3 pojemniki. Małe kuleczki. Pellet 2 mm jako podstawa a tego 4 mm odrobinę (do kulki po 1-2 pellety)aby się nie przejadły.
 Sama musisz sprawdzić mieszankę - ziemia/zanęta ; glina/zanęta + pellet. Dla tego, lepiej mniej domaczać niż robić ciężką.
Wrzucić do wody lub wiadra z wodą i zobaczyć jak pracuje przed wrzuceniem do docelowego wędkowania.
Możesz podawać jak uważasz... mało mieszanki i więcej pelletu i odwrotnie. Podawać 1:1 ..Sama musisz zobaczyć czy ryba woli mniej mieszanki i więcej pelletu itd. Z niepisanej zasady, pellet wygrubia ryby... Więc, na początek warto podać na zachętę, więcej mieszanki z odrobiną pelletu.
 
 Wracając do pytania, na pewno znajdziesz odpowiedź w wątku poświęconym MiX do Methody. Jest tam ogrom informacji, które możesz wykorzystać do swojego wędkowania. Obszerny temat ;)

Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
...to królestwo...

Pozdrawiam.