Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849645 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #900 dnia: 30.11.2015, 13:35 »
Krętlik jest w łączniku. Spławik ma tylko otwór  w dolniku. Krętlik jest zbędny tak w ogóle...
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #901 dnia: 30.11.2015, 14:25 »
Ale wersję loaded mają krętlik, czterej kółeczko łącznikowe.?
Marcin

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #902 dnia: 30.11.2015, 14:29 »
jest raczej tak samo jak w nieobciążonych, tylko na ten "kil" na dole jest nasunięte coś w stylu oliwki i zablokowana jak juz pisałem, masz do dyspozycji dziurkę w plastiku, mechanizm jest taki sam, w praktyce samemu można to uzbroić na zwykłym, nieobciążonym drennanie. Nie wiem co z łącznikami gumowymi, bo ich nie używam, a w spławikach obciążonych krótszy jest ten pręcik, na który zakładasz gumę.
Dawid

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #903 dnia: 02.12.2015, 12:14 »
Czy ktoś miał okazję obejrzeć taki set od Prestona? Miski, obręcz, wiadro i sito.. Jakiej wielkości jest sito, oczka?

Marcin

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #904 dnia: 02.12.2015, 15:23 »
Czy ktoś miał okazję obejrzeć taki set od Prestona? Miski, obręcz, wiadro i sito.. Jakiej wielkości jest sito, oczka?

Zapytaj Luka. Raczej o sicie się źle wypowiadał.
Darek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #905 dnia: 12.12.2015, 20:14 »
W przyszłym sezonie zamierzam spróbować typowego zestawu karpiowego (sprzęt odpowiedni posiadam) Mam pytanie do forumowiczów jaki rozmiar haczyków zastosować do kulek 14 mm,15 mm (pop-up i tonące) większych nie zamierzam na początku stosować.Zbiornik PZW jest płytki max 2 m z niedużą warstwą mułu ,bez roślinności podwodnej.W zbiorniku pływa duża populacja karpia 5 kg ,7 kg i  amura do 5 kg.'
Będę łowił sporych odległościach ,nęcił za pomocą spomba  lub PVA na zestawie.I jeszcze pytanie jak długie przypony zastosować, myślę ,że ciężarki 90 g wystarczą .
Pozdrawiam
Jacek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #906 dnia: 12.12.2015, 21:08 »
Ja używam z powodzeniem haczyków nr 6 co do ciężarka jak możesz użyj lżejszych osobiście mam dyskomfort jak łowie i taki ciężki ciężarek głęboko wpadają w muł jak mogę to używam 40, 60 do dobrego zacięcia to wystarczy     
Krzysztof

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #907 dnia: 12.12.2015, 22:29 »
Drennan ESP ma też rozmiar 7 musiał bym podjechać do wędkarskiego obejrzeć, ale tak jak piszesz 6 będą ok.Co do ciężarka może rzeczywiście 60g będzie optymalne.Jeszcze długość przyponu 15 cm 25 cm ? Przy metodzie używałem  bałwanka z kulki pływającej i tonącej.Jeżeli użyje samej kulki pływającej, jak najlepiej regulować odległość unoszenia ,czy zaciśnięcie ołowiu na przyponie wystarczy czy są jakieś inne sposoby ? i jaka odległość będzie optymalna ? Do tej pory łowiłem na metodę , w zestawach karpiowych jestem zielony :'(
Metoda dalej zostanie nr1 ;)
 
Pozdrawiam
Jacek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #908 dnia: 12.12.2015, 23:04 »
Mieszasz parę tematów; SP czy o łowieniu z ołowiem ?? Jeżeli chodzi o ciężarek to ja stosuje przypon 15 cm  jego długość od dna pop up reguluje ołowiem plastycznym nie niszczy przyponu długość od dna to najwcześniej 5 cm. Ale i tak lepiej sprawdzają się zwykłe lulki od pop up.
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #909 dnia: 13.12.2015, 05:25 »
Jaco, z ta długością przyponów to jest różnie, jednak nie polecam krótkich. Stosujesz specjalny 'safety clip' czyli bezpieczny łącznik, na którym montujesz ciężarek, na niego przychodzi koniecznie rurka z gumy zapobiegająca splątaniom i odsuwająca przypon od ciężarka. Dłuższy przypon daje Ci gwarancję, że zestaw nie zostanie wciągnięty w muł na dnie. Myślę, że 30 cm jest OK. Dobrze jest łowić z klipem lub po zarzucie napiąć żyłkę, aby rozprostować przypon. Masz wtedy o wiele czytelniejsze branie, i większą szansę na zacięcie. Przy woreczkach PVA, do których się wkłada ciężarek, przypon można skrócić do 15-20 cm.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #910 dnia: 13.12.2015, 08:38 »
Do łowienia na pop up proponuje w domu w pojemniku z wodą zrobić testy.
-należy zwrócić uwage na to czy ciężar własny czyli hak , otulina , plecionka przy haku cały ten zestaw  będzie dobrze podnosił się  za pomoca kulki pop up jeżeli tak to następuje pytanie na jakiej wysokości chcemy łowić nad dnem
-jeżeli chodzi o muł , polecam w pierw test grubości mułu ( polecam przywiazanie ciężarka na jaki łowimy na białym cienkim sznurku do wody test ma na celu stwierdzenie na sznurku białym jaka zalega warstwa mułu sznurek musi być pod kontrolą swobodnie opadać ale równocześnie napięty ) jak już wiemy jaka jest grubość na białym sznurku to robimy długość przyponu np 50 cm plus 15 cm ,
15 cm przed hakiem daje śrucinę trzeba dobrać wage tak aby pop up nie podniósł całej konstrukcji

Cel takiego zestawu co ma nam utopić sie w mule utopi się a co ma być nad mułem będzie.
Maciek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #911 dnia: 13.12.2015, 11:12 »
Mieszasz parę tematów; SP czy o łowieniu z ołowiem ?? Jeżeli chodzi o ciężarek to ja stosuje przypon 15 cm  jego długość od dna pop up reguluje ołowiem plastycznym nie niszczy przyponu długość od dna to najwcześniej 5 cm. Ale i tak lepiej sprawdzają się zwykłe lulki od pop up.

Pisząc o ESP miałem na myśli gotowe przypony karpiowe z hakiem nr 7 o długości  23 cm ,temat nadal dotyczy zestawu karpiowego z ciężarkiem na bezpiecznym łączniku .Mjmaciek za twoją radą przeprowadzę testy Pop -Up w domu ;)


Pozdrawiam
Jacek

Splot

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #912 dnia: 16.12.2015, 12:40 »
Czy któryś z Kolegów wie co się dzieje z kartoteką w PZW po upłynięciu pięciu lat od ostatniej opłaty składek? Bo tylko taki okres przechowuje koło. Jest zakładana nowa?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #913 dnia: 16.12.2015, 13:03 »
U mnie w kole trzymają kartoteki od 99 roku.
Marek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #914 dnia: 16.12.2015, 13:30 »
Jeżeli się nie mylę, to po tym okresie wysyłane są do okręgu.

Wysłane z mojego GT-S5830

Robert