Autor Wątek: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia  (Przeczytany 15629 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #60 dnia: 01.08.2019, 16:07 »
Brania walecznych karpi 35cm co kilka minut, do tego bonusy, jak wpadniesz w rytm to nawet co minute. Właściciel twierdzi, że to ryby wytarte w zbiorniku, wyglądają inaczej niż takie upasione paletki z ośrodka zarybieniowego. Na zabawę i trening fajna sprawa, ja jeszcze zajadę, ale biorę kulki 20mm jak mi się znudzi przerzucanie "kroczków".
Łowienie w takim klimacie:

W Krobielowicach w tym roku nie byłem.

W Wilczynie na małym stawie byłem trzy razy w tym sezonie. Po otwarciu jakieś 11-13 karpi do 3kg przez cały dzień. Tydzień pózniej od 6 do 21 same leszcze. Dwa tygodnie po otwarciu od rana do 21 jeden karp 2kg i kilka peszczy. Rzucałem z grobli pod wyspę. Lubię Wilczyn za klimat ale ryba coś nie chce współpracować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #61 dnia: 02.09.2019, 23:56 »
W sobotę przez przypadek trafiłem na zawody na stawie w Wilczycach. W pięć godzin zrobiłem wynik 18,3kg który dał drugie miejsce(33 osoby startujące), nagroda to kołyska Tandem Baits phantom, całkiem grubo jak na 30zł wpisowego. Za "big fisha" 6,3kg zgarnąłem wejściówkę  na sezon 2020.
Pierwsze miejsce przegrałem z sąsiadem o 2kg, było do wyjęcia, po długim holu spiąłem pod brzegiem karpia troszkę większego od "big fisha"...


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #62 dnia: 03.09.2019, 09:53 »
Grzesiu,

na którym stawie były zawody? Tym z kąpieliskiem?. Nie mogę pojąć czemu w Wilczynie jeden staw jest czynny do wędkowania tylko w lipcu i sierpniu. Zamiast zrobić tam no kill na cały rok i zarabiać kasę :facepalm: . W przyszłym roku przeprowadzam się akurat do Wilczyna więc będę więcej wiedział o tej wodzie. Zarząd koła wygląda mi trochę staroświecko :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #63 dnia: 03.09.2019, 09:59 »
Hej hej to Staw no killl w Wilczycach, wioska obok Psiego pola.

Co do Wilczyna to mi obsługa tłumaczyła dlaczego tak jest. Dziadki najpierw wyławiają rybę z dużego stawu, a w połowie sezonu otwierany jest mały żeby cały sezon "mieli zabawe"(dostawę mięsa). Generalnie jest tak, że na małym stawie wyniki są po otwarciu a im dalej tym gorzej.
Teraz liczą sobie 35zl za dzień.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #64 dnia: 03.09.2019, 15:21 »
Hej hej to Staw no killl w Wilczycach, wioska obok Psiego pola.

Co do Wilczyna to mi obsługa tłumaczyła dlaczego tak jest. Dziadki najpierw wyławiają rybę z dużego stawu, a w połowie sezonu otwierany jest mały żeby cały sezon "mieli zabawe"(dostawę mięsa). Generalnie jest tak, że na małym stawie wyniki są po otwarciu a im dalej tym gorzej.
Teraz liczą sobie 35zl za dzień.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A ok., te nazwy są zbyt podobne :). Kurcze, coś będzie trzeba na tych stawach w Wilczynie zmienić. Po przeprowadzce zrobię tam większe rozeznanie w miejscowych układach :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #65 dnia: 03.09.2019, 15:35 »
Stawami opiekuje się koło PZW Hydral, trochę wątpie aby ktoś tam chciał "no kill", mogliby chociaż zrobić tańszą wejściówkę bez możliwości zabierania ryby.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne/specjalne - okolice Wrocławia
« Odpowiedź #66 dnia: 03.09.2019, 16:18 »
Stawami opiekuje się koło PZW Hydral, trochę wątpie aby ktoś tam chciał "no kill", mogliby chociaż zrobić tańszą wejściówkę bez możliwości zabierania ryby.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Już wiem, że PZW Hydral. Raz tam byłem w zeszłym sezonie i widziałem, że tam leśne dziadki rządzą. Przepisze się do tego koła i zobaczymy co tam w trawie piszczy. W końcu jak się ma łowisko pod domem to fajnie by było móc tam od czasu do czasu fajnego połowić. Dzięki za info.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał