Autor Wątek: Nowy Statut PZW  (Przeczytany 5833 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Nowy Statut PZW
« dnia: 25.04.2023, 20:16 »
Wszyscy zawsze maja duzo do powiedzenia, proponuje zapoznac się i teraz wykazac się, nikt za Was tego nie zrobi
https://www.pzw.org.pl/tbg/wiadomosci/253510/61/konsultacja_czlonkow_pzw_dot_zmian_w_statucie_pzw
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 25.04.2023, 20:23 »
Połowa ludzi w Polsce nie wie co to inflacja, a Ty chcesz, żeby przeczytali kilkanaście stron projektu nowego statutu w pdfie i zrozumieli, co czytają ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 25.04.2023, 20:32 »
Ja pierwszy zadam głupie pytanie:

Cytuj
Celem Związku jest upowszechnianie i promowanie wędkarstwa, prowadzenie racjonalnej gospodarki wędkarsko-rybackiej

Dlaczego Polski Związek Wędkarski prowadzi gospodarkę wędkarsko-rybacką?

A nie mogliby prowadzić tylko gospodarki wędkarskiej?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 25.04.2023, 20:45 »
Kogo pytasz?
Nie wiem ile razy przeczytałem że zwykły członek nic nie może, więc teraz ma okazje złozyć swoje postulaty , tysiące pomysłów padło tu na forum , piszcie niech ZG zobaczy ze wędkarze interesuja się bo póki co garstka chce zmian a reszta chce wykupic  "zezwolenie" i jechac na ryby.
Przeczytanie Statutu to ok 20 minut , jesli ktoś nie potrafi poświęcic kilkanaście minut to ..............

 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 230
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2023, 21:14 »
Konsultacje członków PZW dot. zmian w Statucie PZW
Okręg Mazowiecki PZW informuje, iż Zarządu Główny PZW przekazał do konsultacji wszystkim członkom PZW projekt zmian Statutu PZW.
Konsultacje nad projektem zmian trwać będą do 18 maja 2023 r. Członkowie PZW swoje wnioski, sugestie, uwagi lub propozycje do projektu zmian mogą kierować jedynie drogą mailową na adres emial: komisjastatutowa@zgpzw.pl podając imię i nazwisko, nazwę Koła PZW, macierzysty Okręg PZW oraz numer legitymacji członkowskiej. Otrzymane od członków PZW e-maile, związane z przeprowadzonymi konsultacjami nad projektem zmian Statutu PZW, zostaną przedstawione Delegatom na Krajowy Zjazd Delegatów PZW w dniu 19 maja 2023 roku na spotkaniu konsultacyjnym w sprawie omówienia projektu zmian Statutu.
Projekt Statutu można pobrać na stronie Okręgu:
https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Fompzw.pl%2Ffiles%2Ffilesfile%2F1%2Ffile-7126.doc&wdOrigin=BROWSELINK
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 25.04.2023, 21:18 »
Przeczytałem, bez głębszego zrozumienia. Rewolucji tu nie ma.
Są jakieś drobne oczywiste pierdolety:

1.   Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna
i uznaje Statut Związku oraz wniosła składkę członkowską ogólnozwiązkową.


Jak będzie sprawdzana znajomość Statutu Związku? Trąci to fikcją.

Członek zwyczajny i uczestnik Związku ma obowiązek:
2)   kierować się zasadą wzajemnego poszanowania, strzec jedności i dobrego imienia Związku;


Czyli: widzisz co odp...la Wiesław H., to morda w kubeł, bo jedność, bo dobre imię, bo wzajemne poszanowanie. Przekaz zrozumiały.

Członek zwyczajny i uczestnik Związku ma obowiązek:
5)   świadczyć prace społeczne na rzecz Związku;


Kto i w jakim trybie wyznacza te prace społeczne oraz kontroluje udział w nich? Znowu fikcja.

Poza tym, widzę że Statut Związku dość skrupulatnie zajmuje się kwestią łączenia Okręgów, za to niespecjalnie widać możliwość ich podziału. W sumie w dobrą stronę to idzie, ale formalnie chyba warto opisać też ten przypadek.

No i dalej związek wędkarski nawiązuje do rybactwa.

Członkowie PZW swoje wnioski, sugestie, uwagi lub propozycje do projektu zmian Statutu PZW mogą kierować jedynie drogą mailową na adres email: komisjastatutowa@zgpzw.pl podając imię i nazwisko, nazwę Koła PZW, macierzysty Okręg PZW oraz numer legitymacji członkowskiej PZW.

Jakby co, uwag nie zgłoszę, ze względu na w sumie idiotyczną rzecz :facepalm: Moja legitymacja członkowska nie ma numeru. I nigdy go nie miała, co nie przeszkadza mi od lat opłacać składek, przenieść się z jednego okręgu do drugiego.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2023, 22:37 »
Ja pierwszy zadam głupie pytanie:

Cytuj
Celem Związku jest upowszechnianie i promowanie wędkarstwa, prowadzenie racjonalnej gospodarki wędkarsko-rybackiej

Dlaczego Polski Związek Wędkarski prowadzi gospodarkę wędkarsko-rybacką?

A nie mogliby prowadzić tylko gospodarki wędkarskiej?

Pytanie nie jest tyle głupie, ile zasadne: właśnie - dlaczego związek wędkarski ma prowadzić gospodarkę rybacką?? Nie ma na to mojej zgody. I właśnie m.in. z tym postulatem wysyłam maila. Wiem, że przepadnie w czeluściach skrzynki p.t. SPAM, ale mam to w nosie. Coś trzeba zacząć działać.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2023, 07:26 »
Kogo pytasz?
Nie wiem ile razy przeczytałem że zwykły członek nic nie może, więc teraz ma okazje złozyć swoje postulaty , tysiące pomysłów padło tu na forum , piszcie niech ZG zobaczy ze wędkarze interesuja się bo póki co garstka chce zmian a reszta chce wykupic  "zezwolenie" i jechac na ryby.
Przeczytanie Statutu to ok 20 minut , jesli ktoś nie potrafi poświęcic kilkanaście minut to ..............

Janusz, ale co sugerujesz, że nagle ekipa, która robiła największą hucpę na zjeździe delegatów, z paskudną ustawką jak twarz Misia na jego filmie propagandowym, będzie robić dobre zmiany? I będzie słuchać wędkarzy? Po tym co zrobili rok temu?

Ja bym zaczął od wyjaśnienia wędkarzom przez carycę Olejarzową, dlaczego ZG PZW prowadzi sobie osobny biznes wędkarski pod szyldem związku wędkarskiego, czerpiąc zyski które są przeżerane przez członków ZG. Bo to ZG stworzył GR Suwałki, aby sieciować. Po to właśnie jest im gospodarka rybacka, aby móc to robić, nieprawdaż?

Jeśli uważasz, że coś się zmieni po 'uwagach' wędkarzy w tej materii, to ja wyrażam już swoje wielkie zwątpienie, bo szybciej spodziewałbym się wygranej szóstki w totka niż działania ludzi z ZG PZW,  a szczególnie z prezydium, aby uczynić związek wędkarskim. Takie podchody i udawanie nagle demokratów jest po prostu śmieszne. Może też podadzą za co tak naprawdę udupili prezesa Lupę, i dlaczego na rzecznika dyscyplinarnego wybrali skompromitowanego esbeka Macha, co godzi bezpośrednio w związek?
Lucjan

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 26.04.2023, 08:46 »
Ja pierwszy zadam głupie pytanie:

Cytuj
Celem Związku jest upowszechnianie i promowanie wędkarstwa, prowadzenie racjonalnej gospodarki wędkarsko-rybackiej

Dlaczego Polski Związek Wędkarski prowadzi gospodarkę wędkarsko-rybacką?

A nie mogliby prowadzić tylko gospodarki wędkarskiej?

Pytanie nie jest tyle głupie, ile zasadne: właśnie - dlaczego związek wędkarski ma prowadzić gospodarkę rybacką?? Nie ma na to mojej zgody. I właśnie m.in. z tym postulatem wysyłam maila. Wiem, że przepadnie w czeluściach skrzynki p.t. SPAM, ale mam to w nosie. Coś trzeba zacząć działać.

Gospodarka rybacka pewnie dlatego że, tak wynika z ustawy o rybactwie... Pomijając fakty o których pisze Luk o GR Suwałki.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline mietox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 26.04.2023, 13:41 »
Zmiany w statucie mogą być pewnego rodzaju gmatwaniem przepisów i uchwał w PZW co pozwala mieć swojego rodzaju dupochron.

Mając pewnego razu spór z jednym działaczem ciężko było się powołać w piśmie na jakiś przepis lub uchwałę.
Uchwała lub przepis uchwalany był zgodnie z statutem odnosząc się do właściwego paragrafu.
Zmieniając więc statut zmienił się układ paragrafów, przez co wszelkie wcześniej uchwalone przepisy i ustawy nie miały pokrycia w statucie gdyż paragraf do którego się odwoływały już miał inną treść.
Częsta praktyką w kołach jest robienie czegoś bez uchwał, a jak ktoś się przyczepi to zawsze można napisać do tyłu uchwałę klepnąć że wszystko jest zgodnie z przepisami.
Natomiast były Uchwały ZG i KZD  które zobowiązywały koła, okręgi do posiadania poczty elektronicznej oraz uchwała o prowadzeniu korespondencji poczta elektroniczną. W takim przypadku ciężko było by po dłuższym czasie dorobienie sobie uchwały gdyż powinna być wysłana pocztą elektroniczną a to pozostawia ślad daty i godziny.
Przez takie właśnie zmiany w statucie dużo dobrych uchwał dla funkcjonowania PZW traci sens bo przestają być spójne z statutem.

   

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 26.04.2023, 13:53 »
Podoba mi się pomysł kadencyjności stanowisk.
Dlaczego większość nie zabierze głosu - bo jak posłuchają postulatów to jak tu dalej narzekać, trzeba nowe  pola do narzekania znajdować

Offline Darecki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 12
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 28.04.2023, 07:42 »

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 28.04.2023, 16:45 »

Pamiętajcie wędkarze, pracujcie nad statutem :facepalm: Wasze głosy na pewno zostaną uwzględnione :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 28.04.2023, 16:51 »

Jak jest możliwe przyznawanie sobie takiej kasy,  to ja nie wiem. I jeszcze bydle twierdzi, że pracuje społecznie :facepalm: I zatrudnia sobie kolegów z zewnątrz...
Dlaczego na to nie ma jakiegoś paragrafu?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Statut PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 06.12.2023, 19:43 »
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść