Autor Wątek: Rozpiór  (Przeczytany 2291 razy)

Offline mactop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Obrzycko
  • Ulubione metody: feeder
Rozpiór
« dnia: 23.04.2023, 19:09 »
Mam pytanie skierowane do rzecznych wędkarzy. Czy poławiacie regularnie rozpióry w trakcie całego sezonu? Ja wędkując na Warcie, łowię kilka sztuk wczesną wiosną, potem do późnej jesieni się nie trafiają. I tak co roku sytuacja się powtarza. Co ciekawe, nigdy nie trafiają się małe sztuki, lecz osobniki w przedziale 30-40cm. Ciekawy jestem Waszych obserwacji.
Maciej

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rozpiór
« Odpowiedź #1 dnia: 23.04.2023, 19:44 »
Na pewno są łowione tylko baaaardzo łatwo pomylić go z krąpiem i całkiem łatwo z leszczem.
Dzierżno uzależnia

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rozpiór
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2023, 09:43 »
Właśnie wpłynęły pod Poznań. Wczoraj udało mi się jednego złowić 41cm. Co roku biorą w okresie kwiecień - maj jak płyną na tarło. Potem wracają chyba do Odry. W styczniu złowiłem 2 sztuki na spina na bulwarach w Szczecinie

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Rozpiór
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2023, 14:53 »
Mam pytanie skierowane do rzecznych wędkarzy. Czy poławiacie regularnie rozpióry w trakcie całego sezonu? Ja wędkując na Warcie, łowię kilka sztuk wczesną wiosną, potem do późnej jesieni się nie trafiają. I tak co roku sytuacja się powtarza. Co ciekawe, nigdy nie trafiają się małe sztuki, lecz osobniki w przedziale 30-40cm. Ciekawy jestem Waszych obserwacji.

Od zawsze w Warcie pojawiają się wiosną. Później pewnie są w Odrze, na pewno w okolicach Szcecina spore stada spędzają jesień i zimę.

Offline mactop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Obrzycko
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rozpiór
« Odpowiedź #4 dnia: 24.04.2023, 23:08 »
To prawda, większość złowionych rybek leje mleczem, także pewnie trą się w Warcie.
Maciej