Autor Wątek: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015  (Przeczytany 24630 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« dnia: 03.01.2016, 19:58 »
Jako, że sezon 2015 już się skończył macie już zapewne jakieś przemyślenia odnośnie pelletu używanego do zanęty w miksach 50/50 czy samemu. Jaki pellet, czy też miks pelletów wam się sprawdził w ubiegłym roku? Jakie firmy polecacie, polskie i zagraniczne?

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2016, 20:15 »
Ja na początku używałem pelletów 2 mm z Lorpio , Basic, Red Halibut i Betainę ale później przerzuciłem się na Pellet Dynamite Baits Swim Stim Amino Orginal pellet 3mm i póki co przy nim zostaję i na nowy sezon również będę go używał. Raczej preferuję pellety angielskie.
Z poważaniem Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2016, 20:32 »
Sam zapomniałem napisać :)
Używałem 2 mm Lorpio Basic i betaine. Na Basic efekty były, za to betaina to była wielka pomyłka. Nawet skubnięcia nie miałem. Swim Stim Amino 3 mm jest rewelacyjny. Na komercji mi się sprawdzał z miksem MMM Sonubaits dał mi ponad 65 kg karpi w 4.5 h  (2-3 kg sztuki) przy czym inni nie łowili wcale.
Pytam, bo planuje zrobić mieszanki pelletów rybnych i owocowych i używać ich do mixu, bądź samych.


Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2016, 20:47 »
A mi najwięcej ryb dał pellet Winner Master Mix. Stosowałem 3 smaki (kuku., scopex, duży karp) w różnych kombinacjach i nigdy nie schodziłem o kiju. Szczególnie dobrze sprawdził się na komercji :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2016, 20:49 »
Potwierdzam Swim stim green oraz czerwony , juz nie pamiętam jaka nazwa - na komercji kosiłem karpiszony jak szalony :P Ludzie pytali czy ja nie mam tego samego ciągle na haku. Bo co chwile kołowrotek grał :)
Krzysztof

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2016, 21:13 »
Ja używałem głównie Fin Perfect z Sonubaits, bo kolega sprezentował mi sporo paczek w zeszłym sezonie.
Jest to bardzo dobry pellet, ale głównie na b. płytkie łowiska. Pellet dla mnie jest ciut zbyt mało kleisty.
Z kolei Dynamite Baits XL Carp Pellets trochę zbyt kleisty. Szczególnie w połączeniu z zanętą.
Dlatego wciąż szukam czegoś pośredniego :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2016, 21:21 »
Mi się sprawdził  2 mm Lorpio basic i beatynina chociaz przed zakupem tak do końca nie wierzyłem w skuteczność tego peletu. Na włos dawałem krab&kryll Drenana 8 lub 10 mm i wszystko. Karpiki niezbyt duże w przedziale 38-66 cm.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 03.01.2016, 21:22 »
Witam!

Ja w większości sezonu używam peletów Aqua Allert (jak zdjęcie niżej) 150 zł za 25 kg. Spokojnie wystarczy na cały rok łowienia. Rozmiar micro lub 2 mm. ten pelet na moich łowiskach daje radę. Jest jako baza do mojego mixu ;) Tanio , prosto i coś się tam zawsze zawiesi :) Jak na moje wędkowanie rekreacyjne w zupełności wystarcza ;)


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 03.01.2016, 21:22 »
Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to w dobrym miksie większą rolę odgrywała zanęta, firmowa z górnej półki. Pellety stosowałem zarówno drogie- wszelkiego rodzaju głównie Dynamite Baits, jak również niezawodne Lorpio a także najtańsze na tzw. wagę. Większej różnicy nie zauważyłem w wynikach.

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 03.01.2016, 21:42 »
A mógłby ktoś opisać różnice pomiędzy tymi dwoma pelletami Dynamite Baits Swim Stim Amino a Dynamite Baits XL Carp Pellets, po opisach nie bardzo widzę różnicę. Różnią się wielkością w najmniejszej wersji 2 mm i 3 mm, ceną o kilka złotych (Swim Stim Amino jest droższy), a tak to w sumie nie wiem. Czy macie jakieś odczucia w różnicach dot. np. czasu przygotowania, kleistości, absorpcji wody, łowności (to może zależeć od łowiska), nie wiem co jeszcze. Zastanawiam się który zamówić i czym się kierować.
Pozdrawiam
Tomek

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 03.01.2016, 21:44 »
Polecam SonuBaits Fin perfect :)
~Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 03.01.2016, 21:45 »
Ja używam pelletów 'no name' które kupuję na wagę w sklepie z paszami dla ryb, i łowi mi się świetnie.

Zauważyłem, że pellety Lorpio z betainą są tłuste - radzę uważać na nie, będą lepsze jako dodatek do zanęt, ale do miksów 50/50 wystarczy pellet szary, czyli basic. Wg mnie najlepszy jest Dynamite Baits, ciekawe są też pellety z betainą od nich lub krylowe.

Jeżeli łowicie z zanętami 'rybnymi' - jak MMM z Sonubaitsa lub Swim Stim, można próbowac pelletów owocowych, myślę, że to dobra mieszanka. Ja używałem Tandem Baitsa kukurydzianego i dawał radę. Ważne aby ryba miała co wybierać z zanęty. Jednak jeżeli mamy zanętę 'zwykłą' - wtedy pellety rybne powinny dobrze się sprawdzać, podnosząc jakość mieszanki.

Czy warto łowić używając samych pelletów? Według mnie w większości wypadków lepszy będzie miks 50/50, tylko na pewnych komercjach pellety będą lepsze. Z czasem, jak  pellet będzie już powszechny, może się to zmienić. Lepiej jednak bazować na miksie z zanętą jakby co.
Lucjan

Offline musashi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 03.01.2016, 21:56 »
Luk,jaką wielkość pelletów najczęściej stosujesz do metody,i czy uzupełniasz podajniki method pellet  dodatkami tp.kukurydza ,konopie ,mix.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 03.01.2016, 22:02 »
Lucek zgadzam się z tobą. Do mojego mixu jaki robię to właśnie 2 mm  basic Lorpio jest ok. 80% a reszta to beatynina. Dodawałem też czasami 1 mm basic. Wyniki nie były najgorsze.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet do metody - podsumowanie sezonu 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 03.01.2016, 22:15 »
Ja stosuję jako podstawę miksu 50/50 pellet 2 mm. Najbardziej mi podchodzi, świetnie się komponuje. Mozna go mieszać z zanętą, ziemią, spreparowanym chlebem tostowym, w tych kombinacjach jest idealny do Metody właśnie. Sam chleb tostowy można farbować, z dodatkiem pelletów 2 mm uzyskuje się naprawdę dobry miks, o dużej sile rażenia - kolor plus smak i zapach.  Chleb specyficznie się zachowuje rozsypując na dnie, pellety idealnie uzupełniają to.

Do mojego łowienia Metodą podstawą jest pellet 2 mm. Dodaję go też łowiąc na rzekach do miksu. Od końca października zużyłem go 5 kilogramów, bo ostatnio otwierałem nową paczkę :D
Lucjan