Autor Wątek: Zanęta do metody - home made  (Przeczytany 28719 razy)

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #15 dnia: 29.01.2015, 20:46 »
Skand - przesiewałeś przez sito tę zanętę?

Jak dla mnie nie wyglądają te składniki źle, opcja jest na 'bogato'. Co dolega zanęcie tak na marginesie? Klei się i zbyt mało pracuje?

Co do sita to na pewno masz rację Luk, przydało by się dodać taki składnik mocno pracujący który idzie w górę.
Janusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #16 dnia: 29.01.2015, 20:48 »
Dałeś słonecznik i konopie!
Arek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #17 dnia: 29.01.2015, 20:50 »
To jest zwykła śruta dla trzody chlewnej. Wiem co mówię wychowałem się na wsi. Ktoś wsypał do srutownika worek wymieszanych ziarek kuku, pszenicy, jęczmienia. Taka zaneta z racji tego że posiada dużo łupin zbóż będę słabo chłoneła wodę i przez to się rozpadała dodasz więcej wody zrobi się beton tu nic nie wymyślisz taki jej urok
Ona bardziej będzie smakowała   niż
Jožin z bažin

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #18 dnia: 29.01.2015, 20:51 »
Dałeś słonecznik i konopie!

Dałeś
Janusz

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #19 dnia: 29.01.2015, 20:54 »
To jest zwykła śruta dla trzody chlewnej. Wiem co mówię wychowałem się na wsi. Ktoś wsypał do srutownika worek wymieszanych ziarek kuku, pszenicy, jęczmienia. Taka zaneta z racji tego że posiada dużo łupin zbóż będę słabo chłoneła wodę i przez to się rozpadała dodasz więcej wody zrobi się beton tu nic nie wymyślisz taki jej urok
Ona bardziej będzie smakowała   niż

Może masz rację a może nie, pożyjemy zobaczymy, dlatego ją mielę / po zmieleniu wygląda inaczej  :D i wzbogacam aby i rybki ja łykły.  ;)
Janusz

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #20 dnia: 29.01.2015, 21:11 »
Dodam jeszcze więcej bułki tartej i tu pytanie, mielić czy zostawić w grubszej frakcji?, no i muszę po zwilżeniu przetrzeć ją przez sito aby ja napowietrzyć, bo zauważyłem że za mało powietrza z niej uchodzi.
Rozpuszcza się /wierzchnia warstwa/ jednak ale nie całkowicie i  trwa to ok 30min.

Fotka taniej zanęty z placu:

Mieszkam na wsi ,tak jak ktoś wyżej już pisał to zwykła śruta zbożowa ,daj sobie spokój z taką bazą, moim zdaniem możesz tym popsuć łowisko,.....
Mateusz

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #21 dnia: 29.01.2015, 21:20 »
To jest zwykła śruta dla trzody chlewnej. Wiem co mówię wychowałem się na wsi. Ktoś wsypał do srutownika worek wymieszanych ziarek kuku, pszenicy, jęczmienia. Taka zaneta z racji tego że posiada dużo łupin zbóż będę słabo chłoneła wodę i przez to się rozpadała dodasz więcej wody zrobi się beton tu nic nie wymyślisz taki jej urok
Ona bardziej będzie smakowała   niż

Może masz rację a może nie, pożyjemy zobaczymy, dlatego ją mielę / po zmieleniu wygląda inaczej  :D i wzbogacam aby i rybki ja łykły.  ;)
Za małolata nie raz próbowałem z tego zrobić zanete i nigdy nic z tego nie wyszło.  Pamiętaj że najlepiej uczyć się na czyiś błedach to najmniej kosztuje   Jeśli ktoś nie miał styczności z taką bazą to będzie podpowiadał żeby ją uszlachetniać moim zdaniem to nie wypali.
Jožin z bažin

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #22 dnia: 29.01.2015, 21:23 »
tak jak mowiłem, tanie nie zawsze musi być dobre. Czasem dobrze jest zainwestować w coś Droższego i mieć pewność że są zawarte w tym bogate składniki
Krzysztof

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #23 dnia: 29.01.2015, 21:25 »
To jest zwykła śruta dla trzody chlewnej. Wiem co mówię wychowałem się na wsi. Ktoś wsypał do srutownika worek wymieszanych ziarek kuku, pszenicy, jęczmienia. Taka zaneta z racji tego że posiada dużo łupin zbóż będę słabo chłoneła wodę i przez to się rozpadała dodasz więcej wody zrobi się beton tu nic nie wymyślisz taki jej urok
Ona bardziej będzie smakowała   niż

Może masz rację a może nie, pożyjemy zobaczymy, dlatego ją mielę / po zmieleniu wygląda inaczej  :D i wzbogacam aby i rybki ja łykły.
Za małolata nie raz próbowałem z tego zrobić zanete i nigdy nic z tego nie wyszło.  Pamiętaj że najlepiej uczyć się na czyiś błedach to najmniej kosztuje   Jeśli ktoś nie miał styczności z taką bazą to będzie podpowiadał żeby ją uszlachetniać moim zdaniem to nie wypali.



Kuba też próbowałem za ''łebka'' kij bambusowy, spławik z pióra,garść ospy w kieszeni  ;)
Mateusz

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #24 dnia: 29.01.2015, 21:46 »
Panowie spokojnie, ja nie zbankrutuje, a spróbować warto, wbrew pozorom myślę że metodą prób i błędów da się z tego coś zrobić, 2 próby są obiecujące, muszę tylko zmusić ten mix do lepszej pracy, a co do efektywności okaże się nad stawie jak i nie omieszkam zrobić mieszanki tej tanioszki i mączki rybnej na rzekę. A że ze mnie całe życie taki kombinator to o efektach na pewno Was powiadomię.  :D
Janusz

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #25 dnia: 29.01.2015, 22:30 »
W razie czego możesz ją wykorzystać właśnie w rzece,tam będzie idealna. 
Co do składu to tak jak już zauważył Arunio za dużo tam kleju. Są tam mielone płatki,mączka rybna,pellet no i niewiadomego rodzaju zboża,które też mogą kleic.
Najlepsza będzie tarta bułka dodatkowo wyprażona i spróbuj po nawilżeniu dodać otrąb pszennych. Są dobrym dodatkiem poprawiajacym pracę i osuszają przemoczoną zanętę jak by co.
Problemem może być za dużo mielonych ziaren oleistych jak konopie i słonecznik. Ziarna zawierają dużo tłuszczu i oprócz windowania w górę po dodaniu za dużo olej wszystko lepi jak melasa. Mielone same łupiny słonecznika lub dyni były by o wiele lepsze. Kombinuj z mniejszymi ilościami będzie

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #26 dnia: 29.01.2015, 22:38 »
O i o taką podpowiedź mi chodziło, tylko elvis77 mielić ta bułkę czy zostawić grubsza frakcję? THX.
Janusz

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #27 dnia: 29.01.2015, 22:48 »
Bułka z reguły jest dość drobna,a jak byś miał grubszą to przesiej przez drobne sito,a resztę zmiel.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #28 dnia: 30.01.2015, 00:54 »
Powstaje coraz lepsza mieszanka... To może byc hit sezonu! :D
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zanęta do metody - home made
« Odpowiedź #29 dnia: 30.01.2015, 01:16 »
a dodawal ktos slonecznik zmielony?slyszalem kiedys ze ploć i leszcz lubi ;)