Autor Wątek: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015  (Przeczytany 8061 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Zapis z mojej wyprawy na największą wodę mojego klubu w Reading, z 13 kwietnia tego roku.




Lucjan

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonnong Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2015, 20:42 »
Noto zabieram sie do ogladania :thumbup:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonnong Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2015, 22:48 »
Co do Twoich wniosków myślę że przy łowieniu na tak dalekim dystansie lepszym rozwiązaniem jest plecionka z przyponem strzałowym z żyłki,mniejsza rozciągliwość plecionki skutkuje lepszą sygnalizacją brań,taka sugestia
Staś
Klasyczny Feeder

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #3 dnia: 22.04.2015, 08:09 »
fajna sesyjka Luk i widzę że standard sie sprawdza kukurydza,zastanawiam sie co jest tak ;)magicznego w tej przynęcie,że ryby szaleja za kukurydzą

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #4 dnia: 22.04.2015, 08:20 »
Oczywiście, plecionka jest dobra opcją - ale nie mam jeszcze wprawy w jej użyciu, musiałbym też łowić uzywając zestawu z leaderem, bałbym się, że nie chce ona dobrze tonąć. Wybieram się jeszcze raz w to miejsce, tym razem już inaczej wyekwipowany.

Ogólnie problemem jest użycie karpiówek z alarmami zamiast feederów. Te doskonale by pokazały branie leszcza, na karpiówkach zaś nie jest to takie łatwe, trzeba mieć czułe alarmy, zwłaszcza przy zestawach z koszyczkiem. O ile jest spokojna woda można ustawić wszystko dobrze, gorzej jak jest wiatr i fala, trzeba wybrać opcję 'pomiędzy'.

I tak uważam, że leszcz raczej nie podchodził mocno w nocy, miałem zaledwie jedno pociagnięcie na zestawie skrajnie z prawej strony, raz zapalił się alarm. Normalnie byłoby tego więcej, zwłaszcza Metoda powinna działać (na niej brania są widoczne na alarmach dośc dobrze). Strasznie żałuję, że przez własna niefrasobliwośc straciłem plik z filmem na którym miałem nagrane jeszcze trzy brania... :(

Inna sprawa to konopie - to nie jest coś co leszcz lubi. Mozna dodać ich trochę dla aromatu i pracy, ale dla leszcza muszą to być konkretne ziarna, pellety, kulki i zanęta, którą on uwielbia. Robie wietrzenie swoich 'stanów magazynowych', i do wody trafi teraz więcej towaru ;)

Maniek - według mnie kolor wabi do kukurydzy i fakt, że kilka na włosie to spora dawka :) W zimnej wodzie jeszcze zapach nie odgrywa takiej roli...
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #5 dnia: 22.04.2015, 08:27 »
Luk musisz kiedy przyjechać do mnie na jezioro jest w nim bardzo dużo szczupaka i duża ilosć płoci leszcza i dużego lina jest to naturalne jedyne  jezioro w tej czesci walii a i tylko z łodzi wolno łowić.mało kto tam łowi białą rybę wszyscy szczupaka tłuka

Offline FiveO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #6 dnia: 22.04.2015, 08:37 »
Być może wam wyda się to bardzo dziwne, ale ja łowie na karpiówki z koszyczkiem zanętowym już kilka lat do tego sygnalizator brań , mam 2 takie same jak Ty Luk ;)
Na razie tego nie zmieniał , ale w szafce leża dwa koszyczki do methody. O dziwo na resztki swoich zapasów mam całkiem niezłe brania ( o ile mi nikt nie usiądzie po mnie i nie nasypie wszędzie pszenicy, i pęczaku i Bóg wie czego jeszcze ).
Dla ciekawych wykorzystałem:
Traper Method Mix: Ryba, Halibut i wędzony łosoś zostało to razem zmieszane przesiane bo ma dosyć grubą frakcje i przemielone w młynku. Oczywiście dodałem też soli, mielonych konopi, trochę mielonego słonecznika, płatków owsianych, mielonego rzepiku i dodatki peletów.
Mixu używam do sklejania zawartości koszyczka żeby ( sępy - emeryci) nie widzieli , że zanęcam w środku mam kukurydze kilka rzutów i łowie na sam mix w koszyczku + kuku na włosie.
Pozdrawiam :)
Roman.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #7 dnia: 22.04.2015, 08:58 »
Cholera, jak trzeba kombinować z tymi emerytami... :D

Ja lubię łowić z alarmami, zwłaszcza na długich sesjach lub nockach. Zazwyczaj uzywam zestawów z ciężarkiem i torebek z pelletami. Ale łowienie z koszyczkami tez jest ciekawe :)
Lucjan

Offline FiveO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #8 dnia: 22.04.2015, 09:01 »
Moją przewaga jest to , że tylko 5 % na łowisku potrafi łowić na metodę włosową :P Dla nich to czarna magia :P
Ps: zapomniałem dodać, że do mojego mixu dodałem przyprawę, curry i pieprz chilli czyli próbowałem na "ostro" dodatkowo zmieliłem trochę kminku w młynku do kawy w celu poprawy trawienia.

" cyt. Kminek Zastosowanie: Do zanęt powierzchniowych i gruntowych, przede wszystkim na leszcze w wodach głębokich, ale także na płocie. Ma właściwości spulchniające. Nie sycący, pobudza apetyt i trawienie, wykazuje działanie wiatropędne i przeciwskurczowe. Bardzo poprawia przyswajanie składników trudno strawnych. Suchy zwykle bladozielony, mokry - ciemnozielony. Bez ryzyka można dodawać w dużych ilociach, do 5% składu mieszanki; "
Pozdrawiam :)
Roman.

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #9 dnia: 22.04.2015, 09:03 »
Gratuluje udanej sesji, piękne leszcze  :bravo:

Mam pytanko, na filmie widzę ze używasz kosza podbieraka Korum, czy to tej największy 30" ? Przymierzam się do zakupu i chciałem zapytać jak się sprawuje ?

Pozdrawiam  :D
Marcin

Grzes77

  • Gość
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #10 dnia: 22.04.2015, 09:07 »
Kolejny fajny film i piękne ryby, tylko pozazdrościć. Tak sobie oglądałem i dziś przed drugą zmianą miałem zalać ziarna w termosie na jutrzejszy wypad na ryby. No i zamiast termos konopia/pszenica zrobię sobie termos pszenica z czosnkiem. Zobaczę jak zmienią się brania, czy nadal będą wchodzić płotki, czy wejdą leszczyki, no i czy pozbędę się  tych sumków karłowatych z łowiska dzięki czosnkowi, tak mnie coś oświeciło teraz, zmiana taktyki na jutro, po obejrzeniu Twojego filmu :thumbup:.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #11 dnia: 22.04.2015, 09:21 »
Ostry - ten podbierak ma swoje plusy i minusy. Ma dużą siatke i jest pojemny - ale po nasiąknięciu wodą jest ciężki i trudny do operowania. Dobry jest do lowienia gdy ryby podbiera się na stojąco, sporawych rozmiarów. Do szybkiego użycia absolutnie sie nie nadaje - nie polecam go też na rzeki, bo próba przesunięcia go pod prąd to męka. Plusem jest możliwośc złożenia go...
Warto go mieć na takie nocki jak na filmie, ale na pewno trzeba też mieć  w odwodzie lekką siatkę do szybkiego operowania, na sesje z mniejszymi rybami.

Grześ, ja przyrządzam dzis ziarenka, jak na razie namoczyłem i zaraz będe gotował i doprawiał. Mam nadzieję, że da to efekty... :)
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #12 dnia: 22.04.2015, 09:23 »
Brawo brawo brawo...  Kolejna świetna sesja i materiał filmowy...
Może jednak warto użyć systemu feeder plus sygnalizator?  Jest to pewnego rodzaju profanacja DS ale w nocy może się sprawdzić...
Gratulacje

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #13 dnia: 22.04.2015, 09:33 »
Ostry - ten podbierak ma swoje plusy i minusy. Ma dużą siatke i jest pojemny - ale po nasiąknięciu wodą jest ciężki i trudny do operowania. Dobry jest do lowienia gdy ryby podbiera się na stojąco, sporawych rozmiarów. Do szybkiego użycia absolutnie sie nie nadaje - nie polecam go też na rzeki, bo próba przesunięcia go pod prąd to męka. Plusem jest możliwośc złożenia go...
Warto go mieć na takie nocki jak na filmie, ale na pewno trzeba też mieć  w odwodzie lekką siatkę do szybkiego operowania, na sesje z mniejszymi rybami.

Dzięki Luk za szybką odpowiedz, to chyba muszę poszukać czegoś innego, ten podbierak miał mi służyć właśnie na rzecznych zasiadkach feederowych ;/
Marcin

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Duże leszcze z dużej wody - Sonning Pit 13.04.2015
« Odpowiedź #14 dnia: 22.04.2015, 09:36 »
Cholera, jak trzeba kombinować z tymi emerytami... :D

Ja lubię łowić z alarmami, zwłaszcza na długich sesjach lub nockach. Zazwyczaj uzywam zestawów z ciężarkiem i torebek z pelletami. Ale łowienie z koszyczkami tez jest ciekawe :)

Luk jakich hangerów używasz? Na rynku jest sporo typowo karpiowych ale zastanawiam się czy nie są za ciężkie przy lżejszym łowieniu. Oczywiście pytanie te kieruję również do innych użytkowników :)