Autor Wątek: Płocie i duży karp na lekkiego feedera  (Przeczytany 7069 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płocie i duży karp na lekkiego feedera
« Odpowiedź #15 dnia: 17.07.2015, 20:22 »
Bardzo nerwowo wyrzucasz zestawy. Wedke po wymachu wystarczy ustawic w pionie i zlapac blank w 2 palce.Tu pracuje sam nadgarstek. Gdy nastapi napiecie zylki i zadziala blokada na klipsie, wedka automatcznie przechyli sie do przodu na osi trzymania palcami. Nie ma sensu cofania wedki za siebie.
Ja wprawdzie filmu jeszcze nie miałem czasu obejrzeć, ale technika rzutów mnie interesuje i dlatego piszę :)
Ale może lepiej będzie założyć osobny wątek... Bo to ciekawy temat.

Mi się wydaje, że takie mocne cofanie wędki może mieć sens, kiedy właśnie liczymy na duże ryby i mocniejsze brania. Po zahamowaniu zestawu na klipie i opadnięciu na dno mamy więcej luzu, który możemy nawinąć na kołowrotek (w razie, gdyby ryba chciała odjechać z rolady).
Ja jednak mam już wyćwiczony taki nawyk, że rzucam "na styk", czyli tak, jak opisał Paweł. Często po zarzuceniu nie zostaje mi luzu w ogóle.
Kiedy jednak łowiłbym większe okazy lub chciał się oddalić od wędki, to pewnie też bym chciał mieć tego luzu więcej.
Masz sporo racji Mateusz! Ja na rzece również często klipuję co raczej jest rzadko zalecane. Tylko daję sobie te 2-3m dalej i w momencie osiągnięcia dna przez koszyk cofam kij(390cm) I zwijam nadmiar który jakiś tam komfort zapasu daje! Tylko że przy mojej konsystencji zanęty mogę sobie na to pozwolić . Przy zanętach lekkich i nie domoczonych traci to sens!
Arek

Offline Myszon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Płocie i duży karp na lekkiego feedera
« Odpowiedź #16 dnia: 23.07.2015, 07:20 »
Czy mógłby mi ktos zobrazować budowe zestawu takiego jak Luk używa w filmie? 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline Radek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzielimy się wiedzą
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Dzielimy się wiedzą