Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3891302 razy)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11250 dnia: 09.05.2017, 20:18 »
Jak kręci na sucho?
Przyczyna ciezszego krecenia w tych młynkach jest nadmiar  smaru , ktory dostaje sie w nieodpowiednie miejsca. Ja usunałem cały smar i dosłownie liznałem delikatnie smarem abu ktory jest rzadszy od tego oryginalnego shimano.
Po takim zabiegu młynek kreci jak szalony.
kupiłem drugi młynek , w ktorym tez wymieniłem smar i lata jak wsciekły.
Polecam wszystkim, ktorzy maja problem z ciezkim kreceniem aero-  wymiane smaru
[/quote] 


ech... :facepalm:
Nie sądzę, że to dobre rozwiązanie, by "latał jak wściekły".
To kołowrotek do gruntówki, ze zbyt dużym przełożeniem, z odlewanym z cynku kołem napędowym, bez wkręcanej korby.
Przy takiej konfiguracji, sezon lub dwa i faktycznie będzie latał jak wściekły, a na serwis będzie za późno.

Aero fabrycznie są nasmarowane, nawet dość przyzwoicie. Oczywiście warto sprawdzić i ewentualnie dołożyć smaru. Ja bym widział na trybach DG10 lub nawet 13. To nie jest zła konstrukcja, ale jednak nieco delikatnej budowy i ochrona jest kluczowa. Tuleje też warto wymienić na łożyska, przynajmniej tą na osi korbki.

Cięższe kręcenie?
Rzadki smar na sam posuw i oś, ewentualnie usunięcie środków smarnych z łożyska oporowego i aplikacja lekkiego oleju. Poza tym to duże przełożenia, a małe zębatki napędu ;)
Czesiek

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11251 dnia: 09.05.2017, 20:45 »

To kołowrotek do gruntówki, ze zbyt dużym przełożeniem, z odlewanym z cynku kołem napędowym, bez wkręcanej korby.
Przy takiej konfiguracji, sezon lub dwa i faktycznie będzie latał jak wściekły, a na serwis będzie za późno.

ja akurat posiadam wersje match ;)
w takim razie sam jestem ciekaw jak bedzie chodził pod koniec sezonu- zdam relacje
Po wymianie smaru chodzi na plus,z czego jestem bardzo zadowolony, bo juz mnie wkurzał ten młynek a uwierz mi ze krecił na prawde ciezko.
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11252 dnia: 09.05.2017, 21:01 »
Mam Aero dwa sezony, trzeci rozpoczęty i nic mu nie dolega. Młynek jak dla mnie bajka :)
Pozdrawiam

Marek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11253 dnia: 10.05.2017, 11:13 »
Wczyraj zakupiłem zestaw 6 pudełek zawsze się przydają takie pudełka na zanęte,pellety czy coś ,
miejsca też nie wiele zajmują bo wszystkie wchodzą do największego.
Cena zestawu  to 14,99 czyli jakieś 2,5  zł szt.


Dzisiaj doszedł jeszcze śrutownik stołowy .Cena 88 zł + kw.


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11254 dnia: 10.05.2017, 11:56 »
To jest biowin czy brewferm?
Z początku nie będziesz zadowolony, ale jak się śrutownik przytrze trochę to i na pył zmielisz (za 3 razem)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11255 dnia: 10.05.2017, 12:16 »
To jest Biowin .
Faktycznie na pył pelletu halibutowego 20 mm nie mieli ,raczej na drobną kaszkę ,grudki wyczuwalne są ale do zanęty na pewno się nada.
Wcur... mnie tylko ta osłona na towar. Ma luzy i lata. Przez szparę może drobniejszy towar uciekać.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 357
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11256 dnia: 10.05.2017, 13:16 »
To jest Biowin .
Faktycznie na pył pelletu halibutowego 20 mm nie mieli ,raczej na drobną kaszkę ,grudki wyczuwalne są ale do zanęty na pewno się nada.
Wcur... mnie tylko ta osłona na towar. Ma luzy i lata. Przez szparę może drobniejszy towar uciekać.

U mnie nic podobnego się nie dzieje. Pojemnik na towar należy nasunąć na korpus i lekko przekręcić. Powinno być szczelne. Jak żarna lekko się dotrą, to już za pierwszym mieleniem powinno się uzyskać mączkę. Na razie próbuj na dwa razy i odpowiednio wyreguluj docisk żaren do siebie.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11257 dnia: 10.05.2017, 14:08 »
To jest Biowin .
Faktycznie na pył pelletu halibutowego 20 mm nie mieli ,raczej na drobną kaszkę ,grudki wyczuwalne są ale do zanęty na pewno się nada.
Wcur... mnie tylko ta osłona na towar. Ma luzy i lata. Przez szparę może drobniejszy towar uciekać.

U mnie nic podobnego się nie dzieje. Pojemnik na towar należy nasunąć na korpus i lekko przekręcić. Powinno być szczelne. Jak żarna lekko się dotrą, to już za pierwszym mieleniem powinno się uzyskać mączkę. Na razie próbuj na dwa razy i odpowiednio wyreguluj docisk żaren do siebie.
No u mnie niestety jest szpara i kręcenie tą osłoną nic nie da.
Ja mam widocznie pecha  albo jakieś fatum mnie prześladuje.
No nic pokombinuje z jakimś silikonem albo poksiliną i powinno być okej.

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11258 dnia: 10.05.2017, 15:34 »
Dla kogoś kto woli tańsze alternatywy.

Oto sito ze sklepu Kik. Oczka fajne, wygląda solidnie.

Cena niecałe 9 złotych, co daje oszczędność +/- 30 złotych w stosunku do najtańszych wędkarskich sit na rynku. :)

Pozdrawiam :thumbup:
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11259 dnia: 10.05.2017, 16:36 »
Dla kogoś kto woli tańsze alternatywy.

Oto sito ze sklepu Kik. Oczka fajne, wygląda solidnie.

Cena niecałe 9 złotych, co daje oszczędność +/- 30 złotych w stosunku do najtańszych wędkarskich sit na rynku. :)

Pozdrawiam :thumbup:
Super sprawa dzięki za info jeśli byś mógł podać średnice i głębokość sita bym był wdzięczny i nie musiał lecieć do sklepu w celu sprawdzenia z góry dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11260 dnia: 10.05.2017, 17:09 »
Dla kogoś kto woli tańsze alternatywy.

Oto sito ze sklepu Kik. Oczka fajne, wygląda solidnie.

Cena niecałe 9 złotych, co daje oszczędność +/- 30 złotych w stosunku do najtańszych wędkarskich sit na rynku. :)

Pozdrawiam :thumbup:
Super sprawa dzięki za info jeśli byś mógł podać średnice i głębokość sita bym był wdzięczny i nie musiał lecieć do sklepu w celu sprawdzenia z góry dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jasne :)

Średnica 30 cm, głębokość 10 cm, a średnica oczek 3 mm. W sklepie pytać o "osłonę przeciw insektom", bo tak zostało to zakwalifikowane :)

Materiał to metal jakby kto pytał.
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11261 dnia: 10.05.2017, 17:15 »
Dla kogoś kto woli tańsze alternatywy.

Oto sito ze sklepu Kik. Oczka fajne, wygląda solidnie.

Cena niecałe 9 złotych, co daje oszczędność +/- 30 złotych w stosunku do najtańszych wędkarskich sit na rynku. :)

Pozdrawiam :thumbup:
Super sprawa dzięki za info jeśli byś mógł podać średnice i głębokość sita bym był wdzięczny i nie musiał lecieć do sklepu w celu sprawdzenia z góry dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jasne :)

Średnica 30 cm, głębokość 10 cm, a średnica oczek 3 mm. W sklepie pytać o "osłonę przeciw insektom", bo tak zostało to zakwalifikowane :)

Materiał to metal jakby kto pytał.
Super jutro lecę u mnie do kika poszukać tego sita:-) :thumbup:
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11262 dnia: 10.05.2017, 17:19 »
Nie chcę czarnowidzieć, ale miałem kiedyś takie, tylko fioletowe :D niestety nie przeżyło nawet jednego wypadu, choć nie wykluczam, że może za mocno przecierałem albo coś. Szybko przerwało się na łączeniach pomiędzy siatką, a tą obejmą. :(
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11263 dnia: 10.05.2017, 19:07 »
Kiedyś przywiozłem coś podobnego z DE, wytrzymało chyba 2 przetarcia , nie wytrzymały łączenia na okręgu.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luuki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #11264 dnia: 10.05.2017, 20:06 »
Ja pochwalę się bo obiecałem ;) Część zakupów doszła wcześniej na część czekam może przyjdą jutro :). Początkowo kupiłem do wędzisk Okumy Longbow 640, ale coś mi nie pasowało i najgorsze, że sam nie wiem co i dlatego odesłałem a ich miejsce zajęły kreciołki Penn Fierce II Live Liner 4000 :D  Doszła do mnie dzisiaj również druga wędka (pierwsza miała ubitą porcelankę) Daiwa Tornado-Z 330 35-95g , sygnalizatory Monster fishing MF-213, podpórki Prologic 30-50cm, hangery NGT i igły NGT na resztę czekam z niecierpliwością :)





Wszystkie moje Penny w komplecie ;)







Łukasz