Autor Wątek: Przynęty hakowe - dzień/noc  (Przeczytany 1002 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Przynęty hakowe - dzień/noc
« dnia: 21.02.2022, 07:00 »
Witam
Chyba jeszcze takiego tematu nie było... Łowienie w dzień a w nocy w kwestii przynęt. Noc a dzień to zupełnie inne podejście do tematu.
W dzień jest gra kolorów jeśli rybka nie wciąga na łowiskach gdzie jest jakaś przejrzystość wody. NA zamulonych akwenach pojawia się kwestia zapachu i balansu. Zupełnie jak w nocy - tu w głównej mierze robi robote zapach i ruch przynety. Dlatego na nocne łowienie lubie mocne wyraziste przynęty czy to w nucie zapachowej czy w nucie smakowej. I dać dalej wypór samej przynęty to doskonały bodzieć do połknięcie przez rybę. Coś tam dyndającego jest na końcu zestawu to już budzi zainteresowanie u ryb. Do tego zanęty o odpowiedniej nucie i mamy komplet. Nie zapomnijmy o robactwie które w nocy daje fajnie ryby .
Maciek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Przynęty hakowe - dzień/noc
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2022, 11:43 »
Ciekawy temat, ale ciężki do zweryfikowania.
Wody są różne, rybostan, dno i tak bez końca.

U mnie na jednym zbiorniku bardzo trudnym im mniej zapachu tym lepiej. Może inaczej się wyrażę ..... im więcej sztucznego aromatu tym gorzej.


Im więcej aromatu a przynęty bardziej jaskrawe i wyróżniające się tym więcej brań mniejszych karpi. A do tego po jednym braniu miejscówka jest wypalona.


W sezonie 2021 często łowiłem jednym zestawem dobre 5-10 metrów od miejsca necenia a do tego na jednego czarnego orzeszka tygrysiego. Praktycznie bez aromatu.....do tego czarny i brania były rzadko, ale jak już pojechało to była to zawsze fajna ryba.


Dla mnie hitem który przyniósł mi najwięcej ryb Ever był smak/aromat kwaśny. Bez słodzików czy innych dodatków. Zbożowo kwaśny smak plus aromat.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty hakowe - dzień/noc
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2022, 02:25 »
Z moich nocnych obserwacji wynika,że nocą ryba woli mięso: krewetka,mielonka,rosówka,zwłaszcza ta ostatnia pozwala łowić bardzo różne gatunki ,i według mnie jest to najbardziej uniwersalna,nocna przynęta.