Autor Wątek: ABC klasycznego feedera - zestawy  (Przeczytany 322028 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1125 dnia: 29.01.2021, 13:45 »
Na feeder gumie Wiesiu wiąże węzeł i do niego przypon na lasso ,to fluoro ma tego grzybka :bravo:

Pytam bo goście feder gumy też przypalają w układzie takim jak Wiesiek pokazał na lasso.
Maciek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1126 dnia: 29.01.2021, 13:45 »
Marek czyli żyłka główna na nią feeder link niżej dwa stopery gumowe i łącznik do szybkiej wymiany przyponów ,bez feeder gumy i skrętki i to się nie plącze :beer:

Mi nie.
Jak powiesisz koszyk to zobaczysz że przypon odstaje od koszyka. Tylko stopery muszę być te podłużne średnie lub duże
Marek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1127 dnia: 29.01.2021, 13:49 »
Ok Marku :thumbup: :beer:,zakupię więc feeder linka sobie i ja i sprawdzimy temat ,do tych podłużnych stoperów dam jeszcze kawałek karpiowej rurki slikonowej i zobaczę jak to śmigać będzie ,druga opcja to zestaw Wiesia z feeder gumą i fluoro ;),a jeszcze pytanie do Wiesia jakieś specjalne węzły stosujesz do wiązania feeder gumy z koralikiem

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1128 dnia: 29.01.2021, 13:50 »
Najlepszy zestaw do feedera, moim skromnym zdaniem. Żaden nie sprawdza mi się tak dobrze jak ten. I to na każdym łowisku. Genialny w swojej prostocie.Trochę go tylko zmodyfikowałem. Robię go z fluocarbbonu. Trok do którego mocujemy koszyczek można zrobić z grubszego fluo niż ten do którego mocujemy przypon. Wtedy będzie jeszcze sztywniejszy i co za tym idzie będzie mniej splątań, choć nie ma ich praktycznie wcale nawet jak zastosujemy linkę o tej samej średnicy.


Trochę odkopię posta, zainteresował mnie ten zestaw, a co myślicie jakby trok na którym jest zamontowany koszyk zrobić w formie skrętki?
Jeszcze jedna sprawa, jak się ma taki zestaw przy łowieniu na plecionkę? Mimo wszystko przydałaby się chyba feeder guma.

Zestaw może i fajny ale, wiązanie prze kombinowane. Wystarczy zrobić pętlę,  poniżej węzła zrobić drugi węzeł i dopiero wtedy przeciąć.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1129 dnia: 29.01.2021, 13:58 »
..............................
..............................
Też do tej pory używałem zestawu z feeder gumą i był dość skuteczny. Jak tylko pogoda pozwoli mam zamiar przetestować na jednej wędce zestaw jak do tej pory na drugiej ten przez nas tutaj omawiany.
A dotychczasowy zestaw wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu.

Stosowanie dwóch krętlików w szereg niczego nie ułatwia i praktycznie nie załatwia. Stanowi tylko moim zdaniem niepotrzebną komplikację zestawu.
Marian

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1130 dnia: 29.01.2021, 14:05 »
Zgadzam się Marian z tobą ,jeden krętlik z agrafką wystarczy :beer:

Offline piotro001

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 2
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1131 dnia: 29.01.2021, 14:11 »
..............................
..............................
Też do tej pory używałem zestawu z feeder gumą i był dość skuteczny. Jak tylko pogoda pozwoli mam zamiar przetestować na jednej wędce zestaw jak do tej pory na drugiej ten przez nas tutaj omawiany.
A dotychczasowy zestaw wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu.

Stosowanie dwóch krętlików w szereg niczego nie ułatwia i praktycznie nie załatwia. Stanowi tylko moim zdaniem niepotrzebną komplikację zestawu.

Tak wiem, ten był założony tylko do zdjęcia, do tego zestawu używam takich jak na zdjęciu, tylko z pętlą.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1132 dnia: 29.01.2021, 14:18 »
Te koszyki już lepiej Piotr :beer:

Offline piotro001

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 2
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1133 dnia: 29.01.2021, 14:21 »
Ogólnie mam zamiar samemu kręcić feederlinki i zaopatrywać je w termokurcz tak jak kolega Wiesław, muszę się tylko zaopatrzyć w zaciskarkę, poluję na kordę, kolega taką posiada i jest moim zdaniem rewelacyjna chociaż swoje kosztuje i ciężko coś ostatnio dostać.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1134 dnia: 29.01.2021, 14:34 »
https://sklepdrapieznik.pl/feeder-linki-systemy-montazowe/70880-system-daiwa-n-zon-power-gum-10cm.html ,jest jeszcze jakiś gotowiec z Daiwy też ciekawa opcja zamiast feeder gumy ;)

Offline piotro001

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 2
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1135 dnia: 29.01.2021, 14:46 »
https://sklepdrapieznik.pl/feeder-linki-systemy-montazowe/70880-system-daiwa-n-zon-power-gum-10cm.html ,jest jeszcze jakiś gotowiec z Daiwy też ciekawa opcja zamiast feeder gumy ;)

Nie lepiej samemu zawiązać? Ten krętlik na końcu jest moim zdaniem niepotrzebny, szybkozłączka też wygląda na sporą, osobiście do gumy 0,6 wiążę szybkozłączkę w rozmiarze micro z drennana, jest naprawdę malutka i lekka, a gumę do plecionki wiążę węzłem, nie wiem jak on się nazywa, na gumie robię zwykły supełek ale nie zaciskam go od razu, przez oczko przeplatam plecionkę następnie na gumie robię pętle, przeciągam kilka razy plecionkę wokół gumy i zaciskam, powoduje to, że guma układa się liniowo względem plecionki.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1136 dnia: 29.01.2021, 14:57 »
U mnie feder guma pełni podwójną rolę amortyzatora i elementu antysplątaniowego. Jednak gdy np wieje porywisty wiatr to zestaw z gumą potrafi się poplątać W takich razach odcinam gumę i wiążę do plecionki (lub żyłki)  fluorocarbon 0,4 zakończony grzybkiem za pośrednictwem koralika jak na zdjęciu.  Fluo 0,4 jest bardzo sztywny i trzyma przypon daleko. To zwykle załatwia problem.  Nie używam żadnych krętlików ani szybkozłączek. Ma to swoje plusy i minusy. Co kto lubi.
Wiesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1137 dnia: 29.01.2021, 15:10 »
Krętlik schowam w rurce slikonowej ,a łącznik do szybkiej wymiany mi nie przeszkadza ;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1138 dnia: 21.02.2021, 19:03 »

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉