Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 23151 razy)

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #120 dnia: 04.11.2022, 18:14 »
Dla mnie plusem podwyżek opłat i likwidacji zniżek jest to że mniej gumofilców-mięsiarzy będzie łowić legalnie (oczywiście o ile starym ramolom pokroju kontrolerów z PZW Rybnik uda się wstać z łóżka i udać nad wodę celem kontroli bo aktualnie nad wodami koła 49 to tylko jacyś niedorozwoje-polucjanci z Katowic wlepiają mandaty za brak kreskowania rejestru i brak zatopienia żyłki)
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 578
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #121 dnia: 04.11.2022, 18:17 »
Co to jest "brak zatopienia żyłki"?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #122 dnia: 04.11.2022, 18:21 »
Przyjeżdża policja i dostajesz mandat bo masz kij do góry a nie tak że szczytówkę masz prawie w wodzie. Uzasadnieniem jest podobno to że  jak masz tak położony kij na podpórkach to zagrażasz skuterowcom, motorowodniakom  i pewno jakiejś dziwce co ciągnąc druta w pobliżu mogłaby sobie gardło przeciąć o plecionkę intensywnie ruszając głową w czasie seksu w wodzie w rejonie gdzie zarzuciłeś zestaw.
Żeby było śmieszniej to jak jest zakwit na DD i ER to jak nie postawisz kija do góry to możesz zarzucić zestaw i iść na pielgrzymkę albo najebkę w jakimś pobliskim barze.  Nawet jak masz leszcza koło 3kg na kiju to ciągnąc kupę zielska nie jesteś pewny czy to faktycznie ryba
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #123 dnia: 04.11.2022, 18:44 »
Dla mnie plusem podwyżek opłat i likwidacji zniżek jest to że mniej gumofilców-mięsiarzy będzie łowić legalnie (oczywiście o ile starym ramolom pokroju kontrolerów z PZW Rybnik uda się wstać z łóżka i udać nad wodę celem kontroli bo aktualnie nad wodami koła 49 to tylko jacyś niedorozwoje-polucjanci z Katowic wlepiają mandaty za brak kreskowania rejestru i brak zatopienia żyłki)

To więcej będzie łowiło nielegalnie - z jeszcze bardziej opłakanymi skutkami dla rybostanu....
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 578
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #124 dnia: 04.11.2022, 20:19 »
Przyjeżdża policja i dostajesz mandat bo masz kij do góry a nie tak że szczytówkę masz prawie w wodzie. Uzasadnieniem jest podobno to że  jak masz tak położony kij na podpórkach to zagrażasz skuterowcom, motorowodniakom  i pewno jakiejś dziwce co ciągnąc druta w pobliżu mogłaby sobie gardło przeciąć o plecionkę intensywnie ruszając głową w czasie seksu w wodzie w rejonie gdzie zarzuciłeś zestaw.
Żeby było śmieszniej to jak jest zakwit na DD i ER to jak nie postawisz kija do góry to możesz zarzucić zestaw i iść na pielgrzymkę albo najebkę w jakimś pobliskim barze.  Nawet jak masz leszcza koło 3kg na kiju to ciągnąc kupę zielska nie jesteś pewny czy to faktycznie ryba

Jest jakiś przepis, na którego podstawie można wlepić taki mandat?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #125 dnia: 05.11.2022, 09:04 »
Muszę zapytać kumpla co mu tam w mandacie napisali bo on już na ER hattrick zaliczył :D
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #126 dnia: 05.11.2022, 13:16 »
Czy na rzece też trzeba wędki trzymać na dół? O co chodzi z tym kreskowaniem?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 578
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #127 dnia: 05.11.2022, 13:21 »
Że stawiasz w rejestrze kreskę zamiast wpisać pełną nazwę.
Ja robiłem sobie -//-, gdy po raz kolejny łowiłem na tym samym łowisku. Się okazuje, że można za to wyrwać mandat, jeśli jakiś uj się trafi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #128 dnia: 05.11.2022, 13:28 »
Że stawiasz w rejestrze kreskę zamiast wpisać pełną nazwę.
Ja robiłem sobie -//-, gdy po raz kolejny łowiłem na tym samym łowisku. Się okazuje, że można za to wyrwać mandat, jeśli jakiś uj się trafi.

Robię tak samo ładna patola że się do tego przyczepiają >:O
C&R

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #129 dnia: 05.11.2022, 13:51 »
Ja mam kontrolę PSR kilka razy w sezonie, czasem zdarzało się na trzech wyjazdach z rzędu. Do tego czasami SSR ale to rzadkość. Mi nie chodzi o kontrolę ale o pewne zasady. To, że w warzywniaku za rogiem są brzydkie warzywa nie oznacza, że mogę je wziąć i nie zapłacić. Po prostu tam nie kupuję.

Zabierając warzywa z warzywniaka okradasz właściciela, przywłaszczasz sobie jego własność. Kogo okradasz zatem łowiąc sportowo na wodzie naturalnej typu np Odra? Komu robisz krzywdę?

Myślę, że podałeś zły przykład Ledi. Jeśli na krzywy ryj wejdziesz do kina i oglądasz film, to czy kogoś okradasz? Tak, nie kradniesz mu fotela czy popcornu, ale nie płacisz za produkt jakim jest możliwość oglądnięcia filmu. Dzierżawca ma zarabiać i nie płacąc mu składek tylko łowiąc za friko łamiesz prawo i jest to kradzież moim zdaniem również, tylko że prawa do wędkowania :) Pal licho jak się to odnosi do samego PZW, ważne aby rozróżniać, że kraść można nie tylko rzeczy czy przedmioty :)
Lucjan

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 250
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #130 dnia: 05.11.2022, 14:09 »
Kradzież to nie jest, bo zaznaczył, że ryb nie zabiera, ale zgodnie z ustawą z 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym przestępstwem – bądź wykroczeniem – jest samo łowienie ryb bez stosownych uprawnień. W ocenie Sądu Okręgowego w Olsztynie (wyrok z 7 sierpnia 2013 r., sygn. VII Ka 509/13) osoba nielegalnie łowiąca może ponadto odpowiadać karnie za kradzież, jeżeli owoce połowu sobie przywłaszczy.
Plum

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #131 dnia: 05.11.2022, 19:03 »
Jest jakiś przepis, na którego podstawie można wlepić taki mandat?
To jest jakaś paranoja na mandacie jest Art. 160 § 1.  To jest chyba sprawa dla sądu a starsi podchujaczy z Katowic dają za to 20zł mandatu. Inna sprawa że to jest najwyraźniej jakiś prywatny geszeft kilku psiarskich bo wędkarze mówią że to zawsze są ci sami polucjanci.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #132 dnia: 31.12.2022, 14:26 »
W 2023 opłataza wędkowanie w Wodach Polskich wyniesie 350zł.Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #133 dnia: 31.12.2022, 14:57 »
W 2023 opłataza wędkowanie w Wodach Polskich wyniesie 350zł.Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.

To będzie dopiero porażka ci co łowią blisko swojego miejsca zamieszkania np. ja będę musiał płacić na cały kraj chcąc nie chcąc...w takim razie już tęsknię za pzw...będzie tylko gorzej.
C&R

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #134 dnia: 31.12.2022, 16:09 »
Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.
Wiesz z jakiegoś źródła czy gdybasz ?