Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Sprzęt / Odp: Wędka Methods Feeder - teleskopowa do 60g
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Norbas dnia Dzisiaj o 20:39 »
Ale to są same szczytówki z tego co widzę.
13
Hyde Park / Odp: YouTube vs spotify
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 19:30 »
Thx!
14
Filmy w sieci / Odp: Ciekawe filmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Modus dnia Dzisiaj o 19:12 »
15
Sposób na... / Odp: Kiedy i jak na lina?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bizon88 dnia Dzisiaj o 18:42 »
Jak tam koledzy z tarłem u Was, zaczęło się już? Tydzień temu złowiłem chyba przypadkiem średnią samiczkę 35cm pełną ikry, dziś wróciłem z nocki i mimo regularnego sypania nic, widziałem też że liny pływają w stadach
16
Sprzęt / Odp: Wędka Methods Feeder - teleskopowa do 60g
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zwykly_michal dnia Dzisiaj o 18:09 »
Po trzecie jest sprawa miękkiej szczytówki o której pisał paparoach, i tego nie widzę w teleskopie, bo jak ją chować?

Można odkręcić korek w dolniku i włożyć do środka. Widziałem takie rozwiązanie w starszych feederach składanych. To czy się sprawdzi pewnie zależy od modelu kija.
17
Rękodzieło / Odp: Mieszadło do zanęty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maciek K dnia Dzisiaj o 17:38 »
Ja "Przyjanuszowałem" i kupiłem takie budowlane do gipsu czy zaprawy za 10 zł. ;)
Bardzo podobne do mieszadła Kolegi powyżej ale ma tylko cztery "pręty" aczkolwiek daje radę :-[
18
Sprzęt / Odp: Wędka Methods Feeder - teleskopowa do 60g
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Morgoth13 dnia Dzisiaj o 16:18 »
Cześć,

co do transportu wędek teleskopy czasami pozostają jedynym rozwiązaniem.

Przykładowo przepisy komunikacji miejskiej w Bydgoszczy:

Podstawowe zasady przewozu bagażu i zwierząt

1. Rodzaj bagażu i zwierząt dopuszczonych do przewozu:

 przedmioty nie przekraczające wymiarów 90x75x40 cm, lub 10x10 cm z długością do 220 cm, lub przedmioty płaskie 100x90 cm,
 wózki dziecięce, wózki inwalidzkie,
 rowerki dziecięce, duże rowery, narty, sanki, deski snowbordowe
 sztalugi, instrumenty muzyczne,
 małe zwierzęta domowe, psy.


Niestety maksymalne wymiary 10x10x220 cm dyskwalifikują wiele pokrowców (a praktycznie wszystkie powyżej 90 cm, które umożliwiają transport wędek z kołowrotkiem).

Również podczas jazdy rowerem często długość transportowa wędek ma wielkie znaczenie - nad Wisłą jeździsz przez tereny Parku wąską, krętą ścieżką wśród drzew, gdzie co chwile trzeba obniżać głowę by nie zahaczyć o gałęzie. W tym przypadku wędki o długości transportowej do 65-70 cm sprawdzają się najlepiej.
19
Rękodzieło / Odp: Mieszadło do zanęty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martinez dnia Dzisiaj o 15:52 »
Mam "małe" mieszadło od A. Orzeszyny i złego słowa nie powiem. Na zawody bardzo wygodna sprawa. Ale raczej te pod klasyka. Bo z metodą - to na dwoje babka wróżyła. Nie ma raczej takiej ilości zanęty do przygotowania. Aczkolwiek jak już mam to korzystam.
Niemniej jednak - rękodzieło Autora tematu - "prima sort" :bravo: :thumbup:
20
Grunt / Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez flowgrid dnia Dzisiaj o 15:40 »
Podczas łowienia na Wiśle zdarzają się szybkie, energiczne, pojedyncze szarpnięcia zestawu (zestaw ze skrętką). Po zacięciu i wyciągnięciu zestawu na haczyku nie ma ryby. Jak należy traktować tego typu brania? Ryba bierze, przynęta jej nie pasuje albo czuje opór zestawu i puszcza zestaw?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10