Autor Wątek: Strategia na naszej wyprawie  (Przeczytany 100702 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #120 dnia: 26.09.2016, 14:48 »
Jutro całą ekipa ruszamy na łowisko Pod Borem. Niestety jestem zmuszony ciąć koszty, ostatnia wyprawa w góry pochłonęła prawie w całości moje zaskórniaki. Do nęcenia użyję gotowanej kukurydzy zadipowanej czosnkiem,truskawką i miodem. Do koszyków będę używał mixu od Lorenca Red Krill + pellet od Stalomaxa guma balonowa, dosmaczę lekko czosnkiem i vegetą. Drugi mix to mój wynalazek. Zauważyłem, że w szafkach kuchennych zalegają stare płatki czekoladowe. Wrzuciłem je na blachę i podsuszyłem w piekarniku. Zmieliłem i wyszło tego dość sporo, dodałem mąki pszennej, cukru, dużo mniej soli niż zwykle, mączki rybnej oraz dwie łyżki kakao. Do tego słodkiego mixu dodam nad wodą pellet rybny aqua. Będę łowił trzema wędkami. Dwie karpiówki na ciężkich koszach daleko od brzegu, trzecia to feeder , będzie łowił pod nogami. Zastosuję jak zwykle sos pomidorowy o wędzonym smaku, dodałem do niego jeszcze ostrej papryki. Drugi Goo by Jędrula to sos truskawkowy od Tymbaraku. Na pierwszy ogień pójdą bałwany z mieszanych kulek o kolorze fluo. Druga wędka to pikantne pellety, trzecia to małe kulki tutti frutti. Potem wytypujemy wspólnie co działa i tak polecimy do końca.




Wnioski takie, że sprawdziły się przynęty owocowe. Mój mix na słodko dał mi karpia 8 kg, ryba wzięła na bałwanka słodka kukurydza Rapid Baits -pływak i kulka tutti od Sonu 10mm. Drugi karp piąteczka wziął na kulkę Drennana ananas 10mm, w koszu mix od Lorpio.
Jak już czytaliście w wynikach, pogoda była więcej niż dziwna. Według mnie, ciśnienie przynajmniej dwa razy się zmieniało w ciągu dnia.
Tak czy inaczej, łowiła tylko ekipa z SIG :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Jedrus 10 godz sesja na tej  wodzie z wynikiem 10 ryb 5 kg plus to przyzwoity wynik na tej wodzie o tej porze roku....
2 rybi na 24 godz to katastrofa....
Tak jak pisaliscie rybka nie lyka , po rozmowie z Pawlem kilka dni jest cienko.....
No coz mimo komercji poraz kolejny potwierdza sie prawda ze to trudna woda.
Tym wiekszy Panowie szacun ze cos wydubaliscie !
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #121 dnia: 26.09.2016, 14:55 »
Teraz czekać na wiosnę, aczkolwiek może tam jeszcze skoczymy w tym roku ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #122 dnia: 26.09.2016, 16:56 »
Jaka wiosna stary trza dlubac caly rok.... raz sukcesem jest 1 rybka , a innym razem kilka ....
Łowienie to nie tylko wyniki dla mnie liczy sie samo wybranie sie nad wode....
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #123 dnia: 26.09.2016, 17:00 »
Jaka wiosna stary trza dlubac caly rok.... raz sukcesem jest 1 rybka , a innym razem kilka ....
Łowienie to nie tylko wyniki dla mnie liczy sie samo wybranie sie nad wode....

Jędrzej miał na myśli to konkretne łowisko Maćku ;) Teraz skupimy się na naszych żwirowniach i pewnie oderce. Ogólnie sezon trwa u nas calutki rok.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #124 dnia: 26.09.2016, 17:15 »
Jaka wiosna stary trza dlubac caly rok.... raz sukcesem jest 1 rybka , a innym razem kilka ....
Łowienie to nie tylko wyniki dla mnie liczy sie samo wybranie sie nad wode....

Jędrzej miał na myśli to konkretne łowisko Maćku ;) Teraz skupimy się na naszych żwirowniach i pewnie oderce. Ogólnie sezon trwa u nas calutki rok.

Na klenia to bym sie z wami w zimie wybral na odre ...
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #125 dnia: 26.09.2016, 17:18 »
Nie mam problemu :thumbup: :) Ryb nie gwarantujemy jak to na Odrze bywa, aczkolwiek ciekawe miejscówki pokażemy i czas mile spędzony gwarantujemy :P

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #126 dnia: 27.09.2016, 08:21 »
Dzisiaj jak Mariusz wróci z roboty, to uderzamy na Odrę poszukać sandacza i szczupaka. Taktyka jest taka, aby złapać jakiegokolwiek zębacza.
Duże gumy, ciężkie główki i WIO!

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #127 dnia: 30.09.2016, 19:14 »
Jutro mały teścik jesiennego łowienia.

Komercja. Polowanie na rybki 4kg+. Karpiówki + koszyki ESP/mikado
Zanety: halibutowe i krylowe.
Przynety: pellety rybne, watrobowe, krylowe itp., trochę dipów.
Taktyka: szukanie ryby w obszarze 10 x 30 m, lekkie donecanie spombem - same pelletki bez kuku.
minimalna ilość dipów.
Piwo: dla odmiany Sommersby

Jedziemy razem z kolegą forumowym KrisKarasiem. Jego taktyka - inna. Liczę, że czegoś nowego się nauczę i złowię ze 3 rybki.
;)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #128 dnia: 30.09.2016, 19:25 »
Jutro poszukiwanie leszcza na 8 m i lina na 4-5 m. Przynęta, Dambellsy Drennana i robactwo. Zanęta, to konopie, kukurydza, żyto, pęczak, pellety, i zanęta. Jedna wędka koszyk, druga podajnik i torebki PVA. Będę testował mój nowy nabytek, Korum Quiver 12 ft. Siadamy ze szwagrem na kładce o 10:00 (prawdziwi dżentelmeni nie zaczynają wcześniej) stawiamy między siebie butelkę i siedzimy :)
Zbyszek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #129 dnia: 01.10.2016, 16:22 »
Jutro wyprawa na dwa dni do Wielkopolski. Cel - lin bo żadnego w tym sezonie nie złapałem. Łowienie na zestaw helikopterowy i metodę. Miks na bazie MMM przygotowany. Jest także linowa zanęta Sensasa  i sporo robactwa. Mam do Was pytanie. Kupiłem ziemię torfową, żeby zmieszać ją z tą zanętą linową bo łowisko może być lekko zamulone (średniej wielkości staw z widocznymi grążelami) . Doradźcie w jakich mniej więcej proporcjach to zrobić. Chciałem 50/50 ale nie wiem czy pod lina to będzie ok?
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #130 dnia: 01.10.2016, 16:26 »
Jutro wypad z MFT najprawdopodobniej na łowisko Rusiec. Rzadko odwiedzam komercję i będzie mały eksperyment. Jedna zanęta tradycyjnie MMM z dodatkami, druga moja allerowo-coppensowa mieszanka plus... przyprawa piernikowa do ciast :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #131 dnia: 01.10.2016, 16:38 »
Jutro wypad na ulubiony zbiornik pożwirowy. Z pomocą karpiówek i zestawów z mf,  spróbuję zapolować na karpia, amura. Woda bardzo chimeryczna, ale pływa tam sporo okazów tych ryb. Będę łowił na blacie około 4 metrowym, który wcześniej delikatnie podnęce spombem.
Zanęta- miks na bazie bait-techa z pelletami 2 mm. Lorpio, nuta halibutowa, czyli moja ulubiona. Jak się uda to towarzyszyć będzie mi Jędrula.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #132 dnia: 01.10.2016, 16:45 »
Jutro wypad z MFT najprawdopodobniej na łowisko Rusiec. Rzadko odwiedzam komercję i będzie mały eksperyment. Jedna zanęta tradycyjnie MMM z dodatkami, druga moja allerowo-coppensowa mieszanka plus... przyprawa piernikowa do ciast :D
Czekam na wynik testu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #133 dnia: 01.10.2016, 22:37 »
Ja już po wyprawie. Opiszę strategię, zaś efekty w wątku z wynikami.

26-hektarowe jezioro. Polowanie na leszcza na głębszej wodzie.
15 metrów od brzegu pas moczary o szerokości 15 metrów. Tuż przed moczarą czysto, piasek, głębokość 1,8 m.
Za moczarą już jakieś 3,5 metra. Schodzi do ok. 6 metrów w odległości 50 metrów od brzegu. Moczarka sięga do połowy głębokości, więc możliwe jest przerzucenie pasa zielska i wyholowanie ryby.
Wiatr południowy i południowo-wschodni. Miejscówka na brzegu północnym.
Jedna wędka założona na podajnik Guru Hybrid z mieszanką pelletów w PVA na odległość 50 metrów. Druga wędka (klasyczna metoda) tuż przed pasem zielska.
Łowienie z klipem. Nęcenie dużym koszykiem mieszanką Spicy Meaty, Cheesy Garlic Crush, pellety, kukurydza, cięte robaki.

Edycja:
Wyniki -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2992.msg173646#msg173646
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #134 dnia: 02.10.2016, 14:37 »
Jutro wypad z MFT najprawdopodobniej na łowisko Rusiec. Rzadko odwiedzam komercję i będzie mały eksperyment. Jedna zanęta tradycyjnie MMM z dodatkami, druga moja allerowo-coppensowa mieszanka plus... przyprawa piernikowa do ciast :D
Spotkanie odbyło się na łowisku Grzegorzowice. Wyniki dość mizerne. Ja miałem 3 brania, 2 wykorzystane = 2 bardzo ładne japońce. Mario przy mnie (zwinąłem się pierwszy) zaliczył jeszcze ładnego karpika, ale to na pewno sam opisze.
Zanęta piernikowa nie dała żadnego brania. Może jedno puknięcie. Ale jeszcze jej nie skreślam, bo rybka generalnie kiepsko współpracowała.
Krwawy Michał

Purple Life Matters