Autor Wątek: Strategia na naszej wyprawie  (Przeczytany 100620 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #390 dnia: 15.05.2017, 06:51 »
Ode mnie też :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #391 dnia: 01.06.2017, 14:59 »
Jutro nocka. To samo miejsce, co w zeszłym tygodniu. Woda płytka, głębokość nie więcej niż 1 metr (30-40 m od brzegu). W pobliżu miejsca, gdzie chcę nęcić, wystają resztki jakiejś zawalonej platformy, czy cokolwiek to było zanim się obaliło. Ostatnim razem wyniki nie były rewelacyjne, ale brania zaczęły się po zmroku, a ja musiałem wrócić w nocy tuż po wyjęciu pierwszego większego leszcza :facepalm: Jutro jadę lepiej przygotowany i mam czas do rana. Na start poleci kilka spombów z kukurydzą i pelletem. Zestawy: jeden kij z metodą z miksem pelletu z Spicy MM i jakąś śmierdzącą przynętą, drugi kij z kiełbaską PVA z pelletem Coppens basic i morwowym Stalomaxem, na włosie truskawkowa alko-kukurydza. Tym razem będę lepiej przygotowany i liczę, że będzie się czym pochwalić :fish:
Marcin

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #392 dnia: 02.06.2017, 09:43 »
A więc przyszła kolej i na mnie, jutro moja pierwsza wyprawa na komercję. Łowisko 12ha ryby z opisu to karpie, amury, jesiotry, liny karasie, płocie. Będę łowił na DS jeden zestaw na methode drugi koszyczek. Do nęcenia przygotuję mix 50:50 MMM i pellety 2mm coppens, a także rozmrożę trochę kukurydzy i dogotuję konopii. Na koszyczek zacznę od białych i kukurydzy truskawkowej. Methoda to kulki i pellety na miejscu zdecyduję w jakiej kolejności. Jedna wędka bliżej brzegu, druga dalej tak aby sprawdzać dwa miejsca, nęcenie wstępne za pomocą koszyczka lub z ręki jeśli zdecyduję się łowić blisko brzegu.
Planuję wędkować cały dzień 12h, jako że to mój pierwszy wyjazd na komercję nie wiem ile zanęty przygotować, zabiorę ze sobą dodatkową nieprzygotowaną w razie "W".
Pogoda ma być słoneczna, niewielki wiaterek, zamierzam wybrać stanowisko tak, aby popołudniu mieć słońce w plecy, będzie to też Test parasola JVC o którym ostatnio była mowa na forum jeśli uda mi się go stabilnie umocować( pierwszy raz będę używał parasola).
Emocje są jak w czasie przygotowania do wyjazdu na urlop, cały czas w głowie myśl żeby czegoś nie zapomnieć.
Trzymajcie za mnie kciuki, po powrocie napiszę moje spostrzeżenia i wnioski, nie chciałbym zblankować ale jak mawia Pyza ryby nie są najważniejsze, ważne jest milo spędzić czas robiąc to co się lubi :-)
Jarek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #393 dnia: 03.06.2017, 12:28 »
A więc na jutro...

Dwie karpiówki - mocniejsza z żyłką 0,31 i plecionką 25lb na przyponie będzie zaklipowana 60m od brzegu (jeśli stanowisko pozwoli), a druga delikatniejsza z żyłką 0,28 i plecionką 15lb będzie 40m od brzegu.

"Mocniejszą" zanęcę:
-kukurydzą
-Pelletami jasnymi
-kulkami pokruszonymi - śliwka i squid
Zalane to wszysto CSL Chilli z winogronem.
A w podajniku BT kokosowy z pelletem 3mm jasnym.


Druga wędka będzie delikatnie podnęcona jasnymi pelletami, bez "udziwnień", a w podajniku RedAgressor z pelletami krylowymi.

Na włos lądować będą małe pellety, pellety podbijane sztuczną kuku i kulki pop-up. Wszystko do 12mm.

Haczyki 6 i 8. Przypony najprostsze jakie są.

Nie będę szukać górek, po prostu - głębokość do 3m (byle nie 17 metrów :D) i liczę na to, że jedzonko im posmakuje i coś się będzie dziać...


Niestety, na jutro zapowiadają załamanie pogody i ma padać... zobaczymy, jak to wpłynie na brania.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #394 dnia: 05.06.2017, 09:31 »
Jutro nocka. To samo miejsce, co w zeszłym tygodniu. Woda płytka, głębokość nie więcej niż 1 metr (30-40 m od brzegu). W pobliżu miejsca, gdzie chcę nęcić, wystają resztki jakiejś zawalonej platformy, czy cokolwiek to było zanim się obaliło. Ostatnim razem wyniki nie były rewelacyjne, ale brania zaczęły się po zmroku, a ja musiałem wrócić w nocy tuż po wyjęciu pierwszego większego leszcza :facepalm: Jutro jadę lepiej przygotowany i mam czas do rana. Na start poleci kilka spombów z kukurydzą i pelletem. Zestawy: jeden kij z metodą z miksem pelletu z Spicy MM i jakąś śmierdzącą przynętą, drugi kij z kiełbaską PVA z pelletem Coppens basic i morwowym Stalomaxem, na włosie truskawkowa alko-kukurydza. Tym razem będę lepiej przygotowany i liczę, że będzie się czym pochwalić :fish:

Blank :facepalm: :D
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #395 dnia: 05.06.2017, 11:41 »
Jutro nocka. To samo miejsce, co w zeszłym tygodniu. Woda płytka, głębokość nie więcej niż 1 metr (30-40 m od brzegu). W pobliżu miejsca, gdzie chcę nęcić, wystają resztki jakiejś zawalonej platformy, czy cokolwiek to było zanim się obaliło. Ostatnim razem wyniki nie były rewelacyjne, ale brania zaczęły się po zmroku, a ja musiałem wrócić w nocy tuż po wyjęciu pierwszego większego leszcza :facepalm: Jutro jadę lepiej przygotowany i mam czas do rana. Na start poleci kilka spombów z kukurydzą i pelletem. Zestawy: jeden kij z metodą z miksem pelletu z Spicy MM i jakąś śmierdzącą przynętą, drugi kij z kiełbaską PVA z pelletem Coppens basic i morwowym Stalomaxem, na włosie truskawkowa alko-kukurydza. Tym razem będę lepiej przygotowany i liczę, że będzie się czym pochwalić :fish:

Blank :facepalm: :D

Dobry blank nigdy nie jest zły :D
Nawet najlepszym się zdarza :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #396 dnia: 05.06.2017, 11:44 »
Jasne. To część naszego hobby :) Przecież nudno byłoby, gdybym jechał na ryby i miał 100% pewności, że coś złowię :D
Marcin

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #397 dnia: 05.06.2017, 12:00 »
Marcin na jakim zbiorniku byleś?
Michał

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #398 dnia: 05.06.2017, 12:05 »
Stare, dobre Szałe. Tam tak bywa, strasznie kapryśna woda.
Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #399 dnia: 05.06.2017, 12:07 »
Jak poszło Filip?
;)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #400 dnia: 05.06.2017, 12:14 »
Jak poszło Filip?
Już pisałem, że lipa. W miejscu gdzie łowiłem, po prostu nie było ryb. Wszelkie spławy były w głębszej części, gdzie łapać nie mogłem. (Tam właśnie łowił zwycięzca)
Ale nic. Jeszcze tam wrócę!
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #401 dnia: 05.06.2017, 12:32 »
A więc przyszła kolej i na mnie, jutro moja pierwsza wyprawa na komercję. Łowisko 12ha ryby z opisu to karpie, amury, jesiotry, liny karasie, płocie. Będę łowił na DS jeden zestaw na methode drugi koszyczek. Do nęcenia przygotuję mix 50:50 MMM i pellety 2mm coppens, a także rozmrożę trochę kukurydzy i dogotuję konopii. Na koszyczek zacznę od białych i kukurydzy truskawkowej. Methoda to kulki i pellety na miejscu zdecyduję w jakiej kolejności. Jedna wędka bliżej brzegu, druga dalej tak aby sprawdzać dwa miejsca, nęcenie wstępne za pomocą koszyczka lub z ręki jeśli zdecyduję się łowić blisko brzegu.
Planuję wędkować cały dzień 12h, jako że to mój pierwszy wyjazd na komercję nie wiem ile zanęty przygotować, zabiorę ze sobą dodatkową nieprzygotowaną w razie "W".
Pogoda ma być słoneczna, niewielki wiaterek, zamierzam wybrać stanowisko tak, aby popołudniu mieć słońce w plecy, będzie to też Test parasola JVC o którym ostatnio była mowa na forum jeśli uda mi się go stabilnie umocować( pierwszy raz będę używał parasola).
Emocje są jak w czasie przygotowania do wyjazdu na urlop, cały czas w głowie myśl żeby czegoś nie zapomnieć.
Trzymajcie za mnie kciuki, po powrocie napiszę moje spostrzeżenia i wnioski, nie chciałbym zblankować ale jak mawia Pyza ryby nie są najważniejsze, ważne jest milo spędzić czas robiąc to co się lubi :-)

A więc tak 03.06.2017r ok 6 rano przybyłem na łowisko "Wapnica" w miejscowości Podzamcze k. Maciejowic po uiszczeniu opłaty oraz krótkiej rozmowie z sympatyczną właścicielką udałem się wraz ze sprzętem aby wybrać sobie stanowisko. Sprzęt przewiozłem na taczce która została mi udostępniona na miejscu. Po rozłożeniu sprzętu i zanęceniu wstępnym rozpocząłem wędkowanie. Wynik tego dnia to 10 karpii w przedziale od 2kg do 7kg. Z powodu mojego nikłego doświadczenia kilka ryb się spięło po wędrówce w trzciny, 2 okazy wyprostowały mi haczyk, 3 zerwały przypon, straciłem również dwa podajniki do methody i sztycę podbieraka która nie wytrzymała 7kg karpia. Niestety na początku nie miałem maty, a jako że co chwilę miałem coś na haku to właścicielka udostępniła mi swoją matę, podbierak na szczęście miałem drugi w aucie. W galerii pod linkiem kilka zdjęć łowiska stanowiska i rybek, wszystkie nie zostały sfotografowane m.in. brak karpia pełnołuskiego 7kg -68cm. Nie zlinczujcie mnie za brak maty kupię jak trafię coś w dobrej cenie, ryby po wyjęciu z wody były spokojne więc raczej nie ucierpiały, trawa która na nich jest pochodziła z wody.
https://goo.gl/photos/QPdCj4ExatyZL35y5

P.S. Z zakupu parasola nie jestem do końca zadowolony niby mocno nie wiało a sztyca w dolnej części się trochę wygięła. Zamocowany był za pomocą uchwytu decathlona oraz dodatkowego wbijanego w ziemię. Ponadto przy podmuchach wiatru przechylał krzesło i musiałem kilka razy je łapać żeby się nie przewróciło. Można było ustawić go kopułą pod wiatr ale wtedy nie chroniłby od słońca które było z drugiej strony.
Jarek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #402 dnia: 05.06.2017, 13:11 »
Jasne. To część naszego hobby :) Przecież nudno byłoby, gdybym jechał na ryby i miał 100% pewności, że coś złowię :D

Jeden blank jest zawsze lepszy niż dwa blanki >:O

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #403 dnia: 05.06.2017, 13:13 »
Jeden blank jest zawsze lepszy niż dwa blanki >:O

Brzmi jak wyzwanie :P
Marcin

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #404 dnia: 10.06.2017, 18:56 »
Jutro komercja, dwie karpiówki i torebki PVA w akcji.

Do torebek dałem miks różnych pelletów do 8mm i kulek pokruszonych.
Do nęcenia użyję podobnego miksu pelletowego z dodatkiem kuku z puszki i zalewajki z MM kukurydzianej.

Oczywiście miejsce standardowe dla mnie - czyli "zatoka".

Zobaczymy, czy coś się skusi.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)