PRZYNĘTY i ZANĘTY > Przynęty

Jak dobrze przygotować: kukurydzę, konopie, kaszę oraz pozostałe ziarna

(1/28) > >>

mjmaciek:
Panowie ilu wędkarzy tyle szkół może byśmy w tym temacie opisywali jakie ziarno jak przygotować aby jak najlepiej sprawdziło się w łowisku.
Zacznę może od kukurydzy.
Dużo nęcę wiec używam dużo kuku stosuje surowe ziarno które odpowiednio przygotowuje
12 godz przed gotowaniem mocze go potem daje go szybkowara ekonomia szybko się gotuje gdy zagotuje go wyłączam i zostawiam do wystudzenia.
Potem dolewam wody drugi raz zagotowuje i znowu wyłączam.
Dzięki szybkowarowi nie muszę gotować ziarna przez kilka godzin.
Otrzymane ziarno jest miękkie popękane po ściśnięciu w palcach robi się miazga.
Można go dopalić jakimś zapachem ale ja wole naturalne kuku ma wspaniały zapach.
Stosuje go połowu karpi , leszczy , kleni stosuje go i na włos i do nęcenia supel leci strzelając z niej z procy.
Ekonomia gotuje 2 litry surowego ziarna po obróbce wychodzi mi około 4 litrów super kuku.
Dziele ją na 4 cześć i do zamrażarki gdy idę na ryby mam gotowca.

p^k:
Ja niestety nie mam szybkowara i zmuszony jestem kupowac w sklepie 'gotowa' kukurydze na kilogramy.

...a jaki masz sposob Macku na przygotowanie surowych nasion konopii, bo to mnie interesuje.

mjmaciek:
Konopie -mocze 24 godziny następnie w garku gotuje na wolnym ogniu dotąd aż zaczną pękać wtedy widać białe kiełki cedzę ale nie płukam tylko zostawiam do stygnięcia,
wode po gotowaniu daje do zanęty,
prażę rownież - w całości około 15 min na płoć uprażone zimne zmielone tuż przed zrobieniem zanęty to jest to.

Arunio:
Jeśli chodzi o kukurydzę to z zasady stosuję Koński Ząb! Nie zależy mi na tym żeby była zbyt miękka! (drobnica!!) Moczę ok. 24h, a następnie gotuję ok. godziny na wolnym ogniu i pozostawiam do wystygnięcia i dopiero odcedzam! Dla zębów gardłowych Klenia twarda kuku to żadna przeszkoda! Za przynętę raczej stosuję Groch!

mjmaciek:
Arunio opisz jak robisz groch.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej