Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323024 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #105 dnia: 01.05.2016, 20:44 »
No właśnie chodzi mi o ten czas i trzymanie podajnika w wodzie. Mi się wydaję by miks tak pracował by wypełniał czas trzymania podajnika. Ja trzymam podajnik w wodzie maks do 12 min. A czas pracy miksu jest jakieś 7-9 min. Nie mylić z czasem uwolnienia z pułapki przynęty. Uważam że jest dobrze aby tam ciągle się coś działo przy tej przynęcie, coś się ruszało ,unosiło do góry itd. Do dodatkowo wzbudza zainteresowanie ryb.

Każdy tam ma swoje jakieś szkoły ;) W cieplejsze dni to częściej co 15 min przerzucam , ale to zależy bo czasami to i zdarza się branie dosłownie co 5 min .

Czegoś może się dowiem, bo wszystkiego nie wiem . Jaka zanęta bez dodatków , pracuje 7 -  9 min ??
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #106 dnia: 01.05.2016, 20:47 »
......... później zajrzę, bo obowiązki rodzinne wzywają ......
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #107 dnia: 01.05.2016, 21:42 »
Naruszenie Regulaminu ...........
Z poważaniem Marcin

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #108 dnia: 02.05.2016, 19:54 »
Miks możesz stworzyć sam i dostosować do swoich potrzeb. Mój działa 7 - 9 min zrobiony na bazie BaitTech.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #109 dnia: 02.05.2016, 20:16 »
Ale po tych 9 minutach już nie działa? :)
Marcin

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #110 dnia: 02.05.2016, 20:34 »
I klapa, trza zarzucać znowu.
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #111 dnia: 02.05.2016, 20:35 »
Stoper jak nic na wyposażeniu :P
Marek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #112 dnia: 02.05.2016, 22:12 »
Miks możesz stworzyć sam i dostosować do swoich potrzeb. Mój działa 7 - 9 min zrobiony na bazie BaitTech.

Kurcze to nie zrozumieliśmy się ;) Myślałem że jest jakaś gotowa zanęta na rynku która trzyma tak dobrze czas :-[ Bo bym z chęcią przetestował .
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #113 dnia: 02.05.2016, 22:49 »
No właśnie chodzi mi o ten czas i trzymanie podajnika w wodzie. Mi się wydaję by miks tak pracował by wypełniał czas trzymania podajnika. Ja trzymam podajnik w wodzie maks do 12 min. A czas pracy miksu jest jakieś 7-9 min. Nie mylić z czasem uwolnienia z pułapki przynęty. Uważam że jest dobrze aby tam ciągle się coś działo przy tej przynęcie, coś się ruszało ,unosiło do góry itd. Do dodatkowo wzbudza zainteresowanie ryb.

Swój miks testowałeś i sprawdzałeś z przynętą czy sama zanętą z koszyczkiem lądowała do wody ??

Tę kwestię/temat o tempie uwalniania poruszałem również z Bartoszem , jak dobrze wiesz właścicielem firmy Feeder Bait .

Mając mix który uwalnia sie 7 minut on zawsze opóźni nam uwolnienie przynęty ale czas jej uwolnienia bedzie zależał od jej wielkości. Mając przynętę 10 mm jej uwolnienie nastąpi po około 4 min, mając przynętę 8 mm uwolnienie nastąpi po 3 min. Wszystko za sprawą tego że mix rozpada sie warstwa po warstwie w miarę otrzymywania wody. Większa kulka potrzebuje dłuższego czasu aż na głębokość jej grubości czyli np. 10 mm mix sie rozpuści. Najnormalniej w świecie chodzi o zassanie kulki przez mix.

Ze swego doświadczenia i doświadczenia Bartosza wiem że zanęta zawodnicza nie może rozpadać się tak długo .

U mnie w tym sezonie kilkukrotnie brania następowały max do 5 min , a w poprzednim sezonie w ciągu 15 min wyholowałem 3 karpiki ponad 50 cm, a dwa razy wskakiwałem do wody za sprzętem bo zlekceważyłem tak szybkie brania .

Weź pod uwagę to że wybierasz się na zawody i będziesz łowił na methodę , a tam liczy się czas .

Z poważaniem Marcin

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #114 dnia: 02.05.2016, 23:01 »
Testowałem z przynętą. Duże ziarno kukurydzy , dumbels. Ja mówiłem o przerzucaniu zestawu maks do 12 min. I chodzi mi o to że gdy nawet przynęta się uwolni , wyskoczy.To miks nadal jeszcze unosi się do góry , pracuje. A nie zalega wyścielony na dnie. Jak dla mnie methoda ma sens w łowieniu szybkim (częstym zarzucaniu) i komercyjnym. Gdzie jest wanna z karpiami. Nie widzę sensu żadnego w trzymaniu podajnika w wodzie 25min lub dłużej. Ale to jest moje zdanie. I każdy łowi i robi jak uważa. Liczą się sukcesy. :beer:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #115 dnia: 02.05.2016, 23:39 »
Testowałem z przynętą. Duże ziarno kukurydzy , dumbels. Ja mówiłem o przerzucaniu zestawu maks do 12 min. I chodzi mi o to że gdy nawet przynęta się uwolni , wyskoczy.To miks nadal jeszcze unosi się do góry , pracuje. A nie zalega wyścielony na dnie. Jak dla mnie methoda ma sens w łowieniu szybkim (częstym zarzucaniu) i komercyjnym. Gdzie jest wanna z karpiami. Nie widzę sensu żadnego w trzymaniu podajnika w wodzie 25min lub dłużej. Ale to jest moje zdanie. I każdy łowi i robi jak uważa. Liczą się sukcesy. :beer:

Ja nie robię tego częściej niż 15 min , czas 15 min to czas w którym ryba nie bierze . Bo zdarza mi się przerzucać zestaw co 5 - 7 min kiedy ryba bierze i następuje hol .

Wczoraj przerzucałem co 20 -25 min , częste i tak by nic nie dało bo ryba nie żerowała a moje rybki były jedynymi wyciągniętymi na zbiorniku . Dzisiaj również byłem na testach i sytuacja była podobna z tym , że nie było 30 wędkarzy a już tylko 5 ??? nie licząc 3 karpiarzy którzy od piątku nic nie złapali .

W tym sezonie po raz pierwszy trzymałem tak długo podajnik, a po drugie : testowałem kuleczki FB więc chciałem troszkę dłużej ich przytrzymać ze względu mi tylko znanym ;) Wielu nie doświadczonych met-menów trzyma podajnik do pierwszej i następnej ryby , ale każdy z nas uczy się na swoich własnych błędach .

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

Z poważaniem Marcin

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #116 dnia: 03.05.2016, 00:24 »

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

Pozamiatałeś. Wszystko w temacie.  :bravo:  :thumbup:  :beer:

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #117 dnia: 03.05.2016, 00:36 »

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

Pozamiatałeś. Wszystko w temacie.  :bravo:  :thumbup:  :beer:

Panowie czasami nie chce mi się pisać :-[ lepiej się spotkać i pogadać :)

Ja często "bawię się" methodą na wodach pzw niż komercjach , bo na komercji to mój 3-letni synek dał by se radę :-X :D :-X

Nie sztuką iść  na komercję i połapać okazy czasami życiówki , ale właśnie iść na pzw, na zbiornik który ma parę hektarów i tam poćwiczyć , połapać o ile jest to możliwe :-X To później taka 1 h komercja to pikuś .
Z poważaniem Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #118 dnia: 03.05.2016, 06:37 »

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

Pozamiatałeś. Wszystko w temacie.  :bravo:  :thumbup:  :beer:

Panowie czasami nie chce mi się pisać :-[ lepiej się spotkać i pogadać :)

Ja często "bawię się" methodą na wodach pzw niż komercjach , bo na komercji to mój 3-letni synek dał by se radę :-X :D :-X

Nie sztuką iść  na komercję i połapać okazy czasami życiówki , ale właśnie iść na pzw, na zbiornik który ma parę hektarów i tam poćwiczyć , połapać o ile jest to możliwe :-X To później taka 1 h komercja to pikuś .

Madrze prawicie kumie.... jest jednak ale wiekszość fachowców na forum jednak łowi w wanach i pokazuje efekty , ba spotkania teamow odbywaja sie na komercji , ba flmy sa krecone na komercji....
ba cóż to znaczy że na pzw ryb fachoscy od metody łowić nie umieją....... ?
udowadnianie wyszszości wody nad wodą wszak to chyba usprawiedliwianie swych umiejętności ...
a łowienid karpikow 2 kg na komercji czy wodzie pzw z zarybienia to nie to samo....
a sory pzw to woda dla uprzywilejowanych....
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #119 dnia: 03.05.2016, 07:36 »

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

Pozamiatałeś. Wszystko w temacie.  :bravo:  :thumbup:  :beer:

Panowie czasami nie chce mi się pisać :-[ lepiej się spotkać i pogadać :)

Ja często "bawię się" methodą na wodach pzw niż komercjach , bo na komercji to mój 3-letni synek dał by se radę :-X :D :-X

Nie sztuką iść  na komercję i połapać okazy czasami życiówki , ale właśnie iść na pzw, na zbiornik który ma parę hektarów i tam poćwiczyć , połapać o ile jest to możliwe :-X To później taka 1 h komercja to pikuś .

Madrze prawicie kumie.... jest jednak ale wiekszość fachowców na forum jednak łowi w wanach i pokazuje efekty , ba spotkania teamow odbywaja sie na komercji , ba flmy sa krecone na komercji....
ba cóż to znaczy że na pzw ryb fachoscy od metody łowić nie umieją....... ?
udowadnianie wyszszości wody nad wodą wszak to chyba usprawiedliwianie swych umiejętności ...
a łowienid karpikow 2 kg na komercji czy wodzie pzw z zarybienia to nie to samo....
a sory pzw to woda dla uprzywilejowanych....

Tak na prawdę nikt nikomu nie broni gdzie kto ma "łapać" czy to pzw czy komercja. Na wodach pzw , sorry no tych ładnych okazów jest znikoma ilość a już złapanie ich to wielka sztuka. Dlatego najprościej iść na komercję , ja absolutnie nie jestem przeciwny komercji bo dlaczego nie ??? Jeśli rzeczywiście na wodzie pzw nie ma większych ryb a ktoś chce poćwiczyć i podnieść swojego umiejętności i nagrać jakieś filmiki to zostaje tylko komercja.

Nie ukrywajmy że na pzw jak ryba uzyska ciut więcej ponad wymiar to jest zabierana do domu , ba o ile będzie zdrowa :-X

2 kg z zarybienia ??? czy aby na pewno kolego się nie pomyliłeś ;D ;D ;D ;D ;D

Ja mam o tyle fajnie , że na jednym ze zbiorników pzw ??? są na prawdę piękne rybki :

- karpiki 25 +
- sumy 30 +
- amury 8 +

i masa innych fajnych nie odkrytych rybek :-[  Tak więc na prawdę nie wiesz co Cię czeka :narybki:
Z poważaniem Marcin