Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323037 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1170 dnia: 19.04.2017, 10:58 »
Moim zdaniem
Koszt produkcji to 10%
Opakowanie logistyka 10%
Marketing 10%
70% zysk producencki

dalsze bicie ceny w zależności od umów z dystrybutorami....
Maciek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1171 dnia: 19.04.2017, 11:49 »


Moim zdaniem
Koszt produkcji to 10%
Opakowanie logistyka 10%
Marketing 10%
70% zysk producencki

dalsze bicie ceny w zależności od umów z dystrybutorami....

Nie obraź się, ale nie masz pojęcia o handlu skoro tak uważasz :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1172 dnia: 19.04.2017, 11:54 »
Może nie 70% zysku, ale napewno duży %. Taki producent potrafi sklepowi nawet 25% prowizji odpalić z ceny zakupu.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1173 dnia: 19.04.2017, 11:59 »

Co do kulek przynętowych i zanętowych to jest spora różnica w jakości i pracy takich kulek.
Jeśli producent ma 30% to jest dobrze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1174 dnia: 19.04.2017, 12:01 »

Nie obraź się, ale nie masz pojęcia o handlu skoro tak uważasz :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
A ja uważam, że ma. Może przesadził z zyskiem, ale on będzie wynosić około 50% dla producenta.
Czy podać przykłady z życia ?
TB zrobił niedawno promocję -40% na przynęty/zanęty (oczywiście reklama została wliczona w zniżkę co mi się bardzo podoba taka promocja).
Sonubaits zanęty w UK kosztują około 30 zł, u nas 30% drożej u detalicznych sprzedawców.

Kulki haczykowe to wg mnie ściema, o ile nie są to pop upy.
Lepiej mi się sprawdza kulka zanętowa, ale ile ludzi tyle opinii.
Tutaj oczywiście koszty opakowania są droższe niż sam towar, a cena ? Nie oszukujmy się, jak idzie na tym zarobić to czemu nie :money:
Sam uważam, ze takie mniejsze opakowania są bardziej poręczne niżeli kupić w tej samej cenie 1 kg towaru w folii.
Towar może być drogi, ale pod jednym warunkiem - musi być skuteczny.
Ja to się śmieje z tych targów rybomanii, gdzie ceny każdy wystawca miał większe niż w sklepie przez neta :) Co to za promocja była ? Zastanawiam się do dnia dzisiejszego czemu byli nastawieni na zysk > promocja. Może myślą, że samo wystawienie się spełnia wszystkie znamiona efektywnej promocji.

Podam też kolejny przykład ile na nas zarabiają firmy/sklepy. Kupiłem w weekend rower MTB za 4.600 zł sygnowany na rok 2017 (zazwyczaj starsze roczniki są w wyprzedaży -20/30 %). Pogadałem ze sklepem i zbiłem cenę na 3.800 zł. To jest równe 800 zł taniej, niektórzy pół miesiąca muszą tyle robić. Wiem, ze prowadzenie firmy, wynajęcie lokalu kosztuje, ale przy takich cenach nie oszukujmy się jest to jawne zdzierstwo, ale takie dzisiaj mamy czasy - wyścig szczurów.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1175 dnia: 19.04.2017, 12:16 »

Co do kulek przynętowych i zanętowych to jest spora różnica w jakości i pracy takich kulek.
Jeśli producent ma 30% to jest dobrze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zgadza się że jest różnica, ale jeśli to kulki zanętowe mają za zadanie wabić ryby,pracować w wodzie ,uwalniać aromaty,  ryba właśnie kulki zanętowe zjada
natomiast przynętą i to skuteczną może być plastikowa kukurydza albo   kulka nasączona aromatem
to  co ma być "lepsze"? kulka zanętowa czy przynętowa?? więc dla czego kulki zanętowe (pracujące,wabiące) kosztują 30 zł/kilo ,natomiast przynętówki 10 x tyle??
Wytłumacz mi to.
Dla mnie to jest troszkę takie oszukiwanie .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1176 dnia: 19.04.2017, 12:20 »

A ja uważam, że ma. Może przesadził z zyskiem, ale on będzie wynosić około 50% dla producenta.
Czy podać przykłady z życia ?
TB zrobił niedawno promocję -40% na przynęty/zanęty (oczywiście reklama została wliczona w zniżkę co mi się bardzo podoba taka promocja).
Sonubaits zanęty w UK kosztują około 30 zł, u nas 30% drożej u detalicznych sprzedawców.


Panowie... Przynęty i zanęty mają określoną żywotność, więc często promocje mają na celu wypchanie resztek magazynowych. Za sprzedaż przeterminowanych produktów można być ukaranym.

Kolejna sprawa. Nie zawsze jest tak, ze dana partia sprzedaje się w 100%, często jest to część tylko. Więc jeżeli ktoś liczy 50% zysku na opakowaniu dla firmy, to niech liczy, ile zarobi ona na zainwestowaniu w produkcję całej partii.  To już nie będzie 50%! Do tego dochodzą jeszcze koszta reklamy, transportu, magazynowania. Pokażcie mi sklep, co sprzedaje 100% tego co ma na stanie. Więc nie mylmy tutaj pewnych rzeczy. Jeżeli produkt się przeterminuje, idzie do skasowania lub sprzedawany jest za grosze.

Podobny przykład jest ze sklepem Gozdawa tutaj. Wyprzedają oni swój towar grupy Prestona, po cenach zakupu sprzed niewiadomo kiedy, kupowanego po różnych kursach. Chodzi o odzyskanie gotówki prawdopodobnie, płacenie mniejszego podatku - więc jeśli porównać to do cen sklepu, co zakupił od Prestona towar niedawno, ma się nijak. Bo to całkiem różna cena.

Spróbujcie sprzedać samochód 'nowy', nieużywany, z roku 2015, w cenie takiej jak te z 2017... Ba! Spróbujcie sprzedać go w tej samej cenie jak w roku 2015!  Nie ma szans. WIęc jeżeli ktoś zacznie liczyć, ile zarabia firma, wyprzedając starsze roczniki, tak jakby był to nowy samochód, to taki rachunek obarczony jest wielkim błędem ;D

Dodam jeszcze, że przynęty, różnią się od kulek zanętowych. Sam holenderski producent, może zaoferować około 8 opcji kulek. Dla jednych jednak kulka z najtańszej partii, jak też i ta najdroższa, to to samo. A różnica jest kilkukrotna tutaj! Więc można też zdrowo pofantazjować o wielkich zyskach.

Ja dam Wam inną zagwozdkę, zwłaszcza dla tych, co sądzą, ze sklepy i firmy tak bardzo zarabiają. Powiedzcie mi, dlaczego tak niewiele z nich się reklamuje? Dlaczego nie widzicie reklam w gazetach, na portalach? Przecież wydatek 3000 - 5000 zeta na reklamę, powinien być niczym kichnięcie dla nich? Dlaczego więc nie jest? Gdzie idą te wielkie zyski z wysokich marż? :D
Lucjan

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1177 dnia: 19.04.2017, 12:34 »
Tylu biznesmenów w jednym miejscu nie widziałem już dawno, jakieś sympozjum czy ki czrot? ;)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1178 dnia: 19.04.2017, 12:41 »
Ja dam Wam inną zagwozdkę, zwłaszcza dla tych, co sądzą, ze sklepy i firmy tak bardzo zarabiają. Powiedzcie mi, dlaczego tak niewiele z nich się reklamuje? Dlaczego nie widzicie reklam w gazetach, na portalach? Przecież wydatek 3000 - 5000 zeta na reklamę, powinien być niczym kichnięcie dla nich? Dlaczego więc nie jest? Gdzie idą te wielkie zyski z wysokich marż? :D

Rozumiem, że do mnie pijesz :)
Luk czy to forum przypadkiem nie jest reklamą? ;)
Ja doceniam ten sklep za miłą, pomocną obsługę ale ganię za ceny... Zdecydowana większość zaś widzi tylko plusy i pisze wręcz poematy miłosne do D... ;)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1179 dnia: 19.04.2017, 12:51 »
Tylu biznesmenów w jednym miejscu nie widziałem już dawno, jakieś sympozjum czy ki czrot? ;)
A najlepsze jest to, że z tytułowym wątkiem nic tu nie gra i temat zanika. Może Admin by to poprzenosił i oczyścił temat?
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1180 dnia: 19.04.2017, 12:52 »
Rozumiem, że do mnie pijesz :)
Luk czy to forum przypadkiem nie jest reklamą? ;)
Ja doceniam ten sklep za miłą, pomocną obsługę ale ganię za ceny... Zdecydowana większość pisze wręcz poematy miłosne do D... ;)

Nie piję d Ciebie, tylko piszę ogólnie. Jeżeli jakieś firmie idzie dobrze i ma sporo kasy, to reklamuje się bardzo mocno. Widzicie to chyba na przykładzie mocnych branż. A tutaj? Coś kiepsko...

Według mnie wiele firm działa na wcale niezbyt dużych zyskach, dla niektórych więc marża jednego produktu może budować dość fantastyczne wizje o utargach i zyskach, ale gdzie leży prawda - wg mnie bardziej prawdopodobna jest raczej 'proza życia' i handlu w Polsce. Dodatkowo wędkarstwo to mocno sezonowy handel, więc mocny zysk z maja wyrównuje stratę z listopada - tak przykładowo.



Lucjan

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1181 dnia: 19.04.2017, 12:56 »
Co jakiś czas wraca ta jałowa dyskusja. Po co? Czy nie wszystko zostało już powiedziane?

Produkt nie jest wart tyle, ile surowiec + proces produkcji + inne koszta + parę złociszy marży; produkt jest wart tyle, ile klient jest w stanie za niego zapłacić. Coraz więcej wędkarzy jest w stanie dużo zapłacić za produkt premium, a resztę robi osławiona "niewidzialna ręka rynku".

Nie odpowiadają ceny u danego producenta? Kup u innego, to jest jego strata, której on jest świadom i godzi się na to. Ewentualnie nakop sobie robaków - te są za darmo. Ziarna są bardzo tanie.



Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1182 dnia: 19.04.2017, 12:57 »
:thumbup:
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1183 dnia: 19.04.2017, 12:59 »


Moim zdaniem
Koszt produkcji to 10%
Opakowanie logistyka 10%
Marketing 10%
70% zysk producencki

dalsze bicie ceny w zależności od umów z dystrybutorami....

Nie obraź się, ale nie masz pojęcia o handlu skoro tak uważasz :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Uspokoję cię pracuje w handlu kilkanaście lat - wiem czym i jak to się zjada... procenty nie są wzięte z kija tylko z życia ...
Sposoby na ceny ... jest ich kilka katmay sprawę rozumie i ją czuje ( mnóstwo nieuczciwości jest w produkcji :
czynnik a może kosztować 100zł za 1 kg , ale jest odpowiednik za 10zł za kg
nie róbmy producentów świętymi - bo tak jak oni kantują to nikt . a by nie brnąć w temat wędkarski przytoczę najprostszy nasz pokarm dlaczego korporacje "znane marki światowe - gradóją towar Polska, Czesi , Słowacja a.... Rynki starej europy inne partie....- odpowiedźcie sobie sami.....

cyt."Ja dam Wam inną zagwozdkę, zwłaszcza dla tych, co sądzą, ze sklepy i firmy tak bardzo zarabiają. Powiedzcie mi, dlaczego tak niewiele z nich się reklamuje? Dlaczego nie widzicie reklam w gazetach, na portalach? Przecież wydatek 3000 - 5000 zeta na reklamę, powinien być niczym kichnięcie dla nich? Dlaczego więc nie jest? Gdzie idą te wielkie zyski z wysokich marż?"

Drogi Lucjanie świat sie zmienia (gazety to były dobre jak neta nie było... w kżdej ręce... telefoniki etc. )- no marketing sie zmienia zauważ tuzy wędkarskie firmy jaki maja przekaz filmy .... Panie wywrywkowo gazetka .... bo media wybrały inny nośnik - portale społecznościowe you tube , testerzy ich filmy.... darmowe katalogi , płyty dvd - do pożygania masz darmochy w sklepach .... a to kupe kasy kosztuje ( pomyśl jaki musi być budżet na takie kampanie .... Nasha , main line , DB , Kordy ....) Pytasz gdzie pompują kasę do kieszeni  - a wczęści na to co po cześci opisałem..

Z wróćcie uwagę nie ważne co - byle by ktoś zanany to zareklamował - pokazał przytym piekny film - jakie to rybska doi na to .... i co sie robi sprzedaż i kaska ......

Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1184 dnia: 19.04.2017, 12:59 »
Kupiłem w tym roku produkty FB. Ciut grosza wydałem i będę sobie sprawdzał czy to u mnie wyda. Poczytał bym chętnie jak u innych, gdzie i kiedy. A tu na kilka opinii, pierdyliard wpisów że drogo i w ogóle skandal i tak od początku założenia wątku.
Arek