Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323014 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 882
  • Reputacja: 393
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1575 dnia: 19.08.2020, 14:37 »
Do produkcji samych kulek przynetowych wielkiej inwestycji nie potrzeba...Ale widocznie "producent" woli zlecić komuś innemu wykonanie 😄

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1576 dnia: 19.08.2020, 14:46 »
Do produkcji samych kulek przynetowych wielkiej inwestycji nie potrzeba...Ale widocznie "producent" woli zlecić komuś innemu wykonanie 😄

Niby prawda. Rafish nawet to w szopie produkuje. Ale już pellet a raczej granulat to co innego. Nie wiem jak kwestia miksów. Widocznie wychodzi im to taniej, bo innej opcji nie ma.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 882
  • Reputacja: 393
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1577 dnia: 19.08.2020, 15:21 »
Z pelletem to wiadomo, że nie da rady samemu wyprodukować z ale kulki...Serio nie spodziewałem się, że tak znana firma zleca komuś innemu produkcję przynęt i to zapewne nie na swoich mixach.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1578 dnia: 19.08.2020, 15:33 »
Takie info jest na opakowaniach i w jednym z warszawskich sklepów to samo mi powiedziano.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1579 dnia: 19.08.2020, 17:51 »
Z pelletem to wiadomo, że nie da rady samemu wyprodukować z ale kulki...Serio nie spodziewałem się, że tak znana firma zleca komuś innemu produkcję przynęt i to zapewne nie na swoich mixach.

Kozi stary wyjadaczu , czy to cie dziwi...
Polski biznes.
Maciek

Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1580 dnia: 19.08.2020, 17:58 »
Ja tam na początku spróbowałem ich epidemi i na tym skończyłem . Wolę coś kupić z sonu co mi się sprawdza i wychodzi podobnie cenowo . A pellet skretting to na chwilę obecną zostaje na stałe i na nic go nie zmieniam .
Pozdrawiam
Mariusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1581 dnia: 19.08.2020, 22:39 »
Czinkersy-miały kilka szans w tym na komercjach, mega cienko, z niedrogich przynęt na McKarpa połowione, na dumble Meusa połowione, a w tym samym dniu z tym samym mixem na drugiej wędce na różne kolory czinkersa cisza i tak kilka razy, więc idzie w odstawkę.
Pellet ochotkowy namoczyłem jak skrettinga, zrobiła się ciapa przechodząca w beton-wiem, moja wina, spróbuję jeszcze raz czy dwa. Kupię jeszcze epidemię i dam jej szansę, choć z tego co czytam to dynamite czy sonu nie przebije, a koszt podobny.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1582 dnia: 20.08.2020, 07:26 »
Nie rozumiem ,po co dawać szansę towarowi,który kosztuje tyle co Sonu czy Dynamit ,a nawet jest droższy od Marcela a jest po prostu słaby,szkoda kasy i nerwów :P

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1583 dnia: 20.08.2020, 07:27 »
Nie rozumiem ,po co dawać szansę towarowi,który kosztuje tyle co Sonu czy Dynamit ,a nawet jest droższy od Marcela a jest po prostu słaby,szkoda kasy i nerwów :P

 :thumbup: :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1584 dnia: 20.08.2020, 08:46 »
Do produkcji samych kulek przynetowych wielkiej inwestycji nie potrzeba...Ale widocznie "producent" woli zlecić komuś innemu wykonanie 😄

A czy to naprawdę ważne kto i gdzie to produkuje? Czy zanęta lub kulki z własnej fabryki złowią więcej niż z fabryki, której się coś zleca? 8) Wg mnie to powinno być wyznacznikiem - skuteczność i cena produktu, a nie miejsce skąd dany towar pochodzi.
Lucjan

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1585 dnia: 20.08.2020, 08:54 »
Według mnie nie jest ważne kto, co, gdzie produkuje. Ważne żeby było to dobre. Robię recepturę, sprawdzam, testuję i jak dobre zlecam do produkcji, czy sam robię. Po wyprodukowaniu zmów test, jeśli dobre puszczam na rynek, jak nie odrzucam. Zmieniam wykonawcę. Nic na siłę. To tylko psuje moją markę i wiarygodność. Niektórzy producenci tego chyba nie rozumieją. Dla tego nie kupować chłamu i pisać o tym, by ustrzec innych.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 510
  • Reputacja: 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1586 dnia: 20.08.2020, 09:09 »
Produkt od podwykonawcy często będzie lepszy bo mają odpowiednie technologie i wiedzę. Mają też ludzi którzy wiedzą jak to zastosować w praktyce.

Mam takie sytuacje na porządku dziennym. Ludzie wysyłają do nas a my do nich żeby było zrobione przez tych którzy mają lepsze możliwości. Nie zawsze warto inwestować.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1587 dnia: 20.08.2020, 10:41 »
Nie rozumiem ,po co dawać szansę towarowi,który kosztuje tyle co Sonu czy Dynamit ,a nawet jest droższy od Marcela a jest po prostu słaby,szkoda kasy i nerwów :P
Po to, że tego nie wiemy na którym łowisku co ryba lubi. Na typowej komercji na sonu połowisz, a znam takie łowiska gdzie zupełnie nie działa, wtedy trzeba szukać.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1588 dnia: 20.08.2020, 22:37 »
Nie rozumiem ,po co dawać szansę towarowi,który kosztuje tyle co Sonu czy Dynamit ,a nawet jest droższy od Marcela a jest po prostu słaby,szkoda kasy i nerwów :P
Po to, że tego nie wiemy na którym łowisku co ryba lubi. Na typowej komercji na sonu połowisz, a znam takie łowiska gdzie zupełnie nie działa, wtedy trzeba szukać.

Pokaż mi jakiej zanęty nie ma Sonu w swej ofercie, której nie dopasujesz do danego łowiska :) Oni mają prawie 50 zanęt teraz w ofercie, więc twierdzenie, że na Sonu nie połowisz jest grubą przesadą. Dawniej mieli z 15-20 zanęt i można było ten argument jeszcze jako tako przyjąć, ale teraz? 8)  No chyba, ze sprowadzamy wszystko do tego, że MMM się nie sprawdził.
 
Nie piszę tego aby się 'pokłócić' ale zwracam uwagę, że nie sposób praktycznie sprawdzić każdej ich zanęty. Sam koszt takiego testu to 1500 zeta, bez pelletów, i około 50 sesji czyli minimum rok czasu przy sprawdzaniu jednej zanęty na sesji, a prób potrzeba więcej przecież :) Po prostu teraz Sonubaits ma wszystko. Od zanęt z mączkami w dużej ilości, po takie z małą aż po ich pozbawione. Słodkie, słone, z przetworzonym robactwem (kryl, ochotka, białe itd), w różnych kolorach, z grubym i drobnym przemiałem, pod dane gatunki. Pod same brzany mają z 15 zanęt, które się sprawdzą bardzo dobrze i można od wyboru zwariować. Teraz jest nawet coś takiego jak banofee czy chocolate orange :)

Warto zerknąć ile tego mają, wg mnie jest tego zbyt dużo nawet 8) 8)
https://www.sonubaits.com/en/products/groundbait
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1589 dnia: 20.08.2020, 23:08 »
Sonu teraz jest na etapie wprowadzania non stop nowych smaków ale to jest droga do nikąd, znam to bardzo dobrze można mieć ponad 30 rodzajów ale sprzedaje się ok. 15-20 a dobrze rotuje max.10 z czasem wrócą do podstaw, jedyny dobry podział to na zanety z mączkami i bez  i w każdym max. 10 smaków.
Z drugiej strony kupujący z czasem wymuszają jakieś nowe smaki i potem mamy jak w Sensas kilkadziesiąt różnych zanęt z których łowimy na 6-8 rodzaji.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz