Autor Wątek: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...  (Przeczytany 93071 razy)

Grzes77

  • Gość
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #45 dnia: 21.04.2015, 11:50 »
Ps. Grześ odnośnie j.Czaple też o tym słyszałem,ba nawet widziałem jak sypią całymi wiadrami kukurydzy. Kiedyś jakieś 15-20 lat temu kiedy nie było tak dużo uprawianej kukurydzy,był to łubin,który pięknie porastał na wszystkich okolicznych polach. Kolega mi opowiadał,że udało mu się przekupić tubylca() i nie dość,że mu zdradził tajemnicę to jeszcze udostępnił łódkę i zanęcone miejsce. Mówił,że już nigdy więcej tak nie połowił. Oni tzn."tubylcy"przychodzili na ryby jak nikogo nie było nad wodą np.w niedzielę przed południem kiedy wszyscy już po rybach w domu lub kościele. Przyjeżdżali na rowerach, nawet ich nie przypinali i szli na godzinę lub dwie na ryby. Złapali co mieli złapać i do domu zanim wiara wróci z kościoła lub przyjdzie na spacer po obiedzie.

Też widziałem jak łowią, przeważnie na spławik w grążelach, wyrywają sobie kępe zielska z 1,5-2m kwadratowe i tam łowią, lub na pograniczu nenufarów. Nikt im nie dorówna i maja wyniki, łowią przeważnie jak nikogo nie ma i zawsze walą wiadro kukurydzy z parnika. Już tam nie łowię, lub rzadko, bo mam najdalej i dojazd jak popada jest do kitu, bo polna droga dojazdowa zmaltretowana przez ciągniki.
Napisałem cyt. "tak słyszałem", ale odniosłem się do zgranej ekipy, widywałem pojedynczych miejscowych wędkarzy, ale słyszałem, że to zgrana ekipa i pilnują jeden drugiemu miejscówek. Kiedyś też widziałem jak koleś nęcił, wrzucił do wody dwa ponad 10 litrowe wiadra kukurydzy i odpłynął.

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #46 dnia: 21.04.2015, 15:30 »
Grzes77 zgadza się jak kukurydze chcesz kupić w centrali nasiennej to tylko worki po 25 kg ale ja kupuje na targu i kiedyś kupiłem 3 kg kukurydzy pastewnej i nie chciała się ugotować,jak powiedziałem gościowi że potrzebuje na ryby to sprzedał mi do siewu ale nie zaprawianą i ta było okej

kupując kukurydze z centrali nasiennej zapłacicie 4 razy drożej ;)

W moim mieście w centrali nasiennej kukurydza tyle samo kosztuje, co na targu. Na targu mają za to większy wybór śruty o różnej grubości.

Rużnica jednak spora jest, ale na konopi. W centrali nasiennej jest drobna i kosztuje 7zł kg, a na targu większe ziarna i po 6zł, tak to się przedstawia w moim mieście, ceny mam opanowane, bo często te ziarna kupuję. W centrali nie kupi się ciecierzycy, ta na targu kosztuje 4zł kg.

Grześ podejrzewam że mylisz pojęcia centrali nasiennej z jakimś sklepem lub hurtownią .Nigdy nie widziałem żeby w centrali mieli coś od ręki wszystko trzeba zamawiać no oprócz wiosny i jesieni kiedy rolnicy maja siewy wtedy centrale maja wieksze zaplecze. Nigdy nie kupisz tam na kilogramy.Ziarno jest selekcjonowane (tylko najlepsze)i kosztuje o wiele wiecej niż na targu .Co do zprawiania ziarna zaprawiamy po to by ustrzec się chorób grzybowych ,zaszczepić lub podać dawkę nawozu bezpośrednio na ziarno, takie zaprawione ziarno nadaje sie tylko do siewu .Wiem co nieco o tych tematach dlatego że jestem rolnikiem uprawiam 13h ziemi i mam z tym styczność. :)Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #47 dnia: 21.04.2015, 15:39 »
Panowie ja wam polece sklepy z karmami dla gołebi tam dostaniecie kazdy rodzaj ziarna tak przynajmniej jest u mnie
Maciek

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #48 dnia: 21.04.2015, 16:12 »
Widzę że wątek tak się rozwiną że aż szok :P.
Moje spostrzeżenia:

moczyć czy nie moczyć przed gotowaniem - a co mi zależy .... zaczynam nęcenie, dzień wcześniej do garka wsypałem litr kuku i dałem 3 litry wody i tak zostawiłem. Mam takie dwa garczki "służbowe" bo stare ... .Jutro planuję zacząć nęcenie to wieczorem gar na palnik gotuję zestawiam w wywarze i rano jadę sypać. Jednocześnie zasypuję kolejną porcję do namaczania.
Tracę czas? Czy ja wiem tracę tylko wtedy gdy pilnuję gotowania a żarcie samo się robi.

Rodzaj kukurydzy - mamy praktycznie dwa rodzaje słodka i pastewna.
Słodka nie do zdobycia, chyba że w markecie kupimy kolby i sami obierzemy z ziaren.
Pastewna to pasza.

Podział na "zaprawianą' i nie jest troszkę sztuczny, bo to kukurydza pastewna z dodatkiem środków przeciw grzybom i do nęcenia się nie nadaje.


Skąd brać - bazary i inne targi rolnicze, sklepy warzywne i "centrale nasienne". Każdy sklep warzywny ma "dojścia" do rolników bo to od nich bierze towar najczęściej.
Załatwią pszenicę, groch kukurydzę czy co tam innego.
To sklep w sumie spożywczy to mamy pewność że nie kupimy "zaprawianego" towaru.

Co do "centrali nasiennej" to Grześ kupuje w tym samym miejscu co ja i można na kilogramy czy to konopie, groch czy nawet mieszankę dla drobiu co też się nadaje do nęcenia.

edit // a co do koloru co Grzes77 pisał to osiągniemy taką barwę dodając pod koniec gotowania sodę oczyszczoną, od ilości zależy barwa kukurydzy, od żółtej/żółto-pomarańczowej po prawie czerwoną.
Wypłukać przed użyciem i zaprawiać nad zlewem bo straszliwie się pieni.
Nie ma skutków ubocznych w smaku :-X.
Paweł.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #49 dnia: 21.04.2015, 16:53 »
Tutaj masz sklep jest w nim duzo gatunkow ziaren sa sprawdzone
polecam
http://zlotarybka24.com/listaProduktow.php?vdbd4748f62=2&kat=65
Maciek

Grzes77

  • Gość
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #50 dnia: 22.04.2015, 08:52 »
Tutaj masz sklep jest w nim duzo gatunkow ziaren sa sprawdzone
polecam
http://zlotarybka24.com/listaProduktow.php?vdbd4748f62=2&kat=65


Sprawdzone może i tak, ale prawie drugie tyle kosztują niż na targu, czy centrali.

Co do "centrali nasiennej" to Grześ kupuje w tym samym miejscu co ja i można na kilogramy czy to konopie, groch czy nawet mieszankę dla drobiu co też się nadaje do nęcenia.

edit // a co do koloru co Grzes77 pisał to osiągniemy taką barwę dodając pod koniec gotowania sodę oczyszczoną, od ilości zależy barwa kukurydzy, od żółtej/żółto-pomarańczowej po prawie czerwoną.
Wypłukać przed użyciem i zaprawiać nad zlewem bo straszliwie się pieni.
Nie ma skutków ubocznych w smaku :-X.

Co do centrali nasiennej, to jak pisze Paweł, u nas w mieście sprzedają na kg.

Jeśli chodzi o sodę, to trzeba uważać i to bardzo, ponieważ gotując jak Paweł i dodając sodę barwimy ją fajnie, ale jeśli kuku przygotowujemy po mojemu i dodamy sodę do gotowania, to na drugi dzień w garnku wali strasznie, robi się taka pajęczynka,  ziarna nie nadają się raczej do użytku, szybko fermentują w ten sposób. Ziarnom poświęciłem naprawdę sporo czasu i wiele opcji przebadałem. Ja sodę odrzuciłem od razu po 2-3 próbach, bo za każdym razem mi źle ziarna wychodziły. Może gotując tradycyjnie po moczeniu i odcedzeniu będzie ładnie wyglądać, ale nie wiadomo jak pod wodą działa.
Do kuku próbowałem różne dodatki, sodę, kwasek cytrynowy i muszę poczytać w zapiskach co jeszcze. Kwasek cytrynowy jest fajny, bo dodanie kapki zmiękcza ziarna, pęcznieją ładnie i rosną nie rozpadając się, ale ten dodatek stosowałem przy wekowaniu kuku w słoikach, wyglądały prawie jak kukurydza z puszki. Podkreślam nadal, że każdy musi własnymi rękami wypracować swój sposób, bo najprostsze czynności mogą się różnić i ziarna wyjdą inaczej, w tym temacie dzielimy się swoimi doświadczeniami, sporo z nas ma tu coś do dodania, każdemu własne sposoby się sprawdzają i jak tak jest, to nie ma co zmieniać, jak ktoś się uczy ziaren, niech próbuje kilku sposobów i będzie cel osiągnięty ;).

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #51 dnia: 22.04.2015, 09:13 »
Grzesiek co do ceny u nas na poludniu tak to chodzi na targoskach tylko tracisz na kosztach transportu
Maciek

Grzes77

  • Gość
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #52 dnia: 22.04.2015, 09:34 »
Grzesiek co do ceny u nas na poludniu tak to chodzi na targoskach tylko tracisz na kosztach transportu

U Panie ten teges, to lipa. Kukurydza u mnie kosztuje 1,20zł a jak masz dojście do miejscowego rolnika, to jeszcze taniej można znaleźć.
Śruta w tej samej cenie, no a przecież muszą to mielić, też taka ciekawostka.

No i tak odbiegając od tematu, to moim skromnym zdaniem nie powinniśmy kupować wszelkiego rodzaju mieszanek dla ptactwa. Tam jak to zwykle bywa upychają co tańsze. Lepiej kupić różne ziarna i przygotować osobno, niż kupić mieszankę i klnąć, bo każde ziarno gotuje się i przyrządza inaczej, po przygotowaniu mieszanki możemy się zdziwić ;).

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #53 dnia: 19.06.2015, 21:13 »
Jak tam Panowie kukurydzka? Połowił ktoś nęcąc samym ziarnem?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #54 dnia: 22.06.2015, 12:52 »
Wybrałem miejsce nęcenie pod spławik kukurydzą. Około 4 dni wieczorami poszło 10 kilo..........przychodzę rano a ktoś mnie klepie po plecach i mówi, że nie widział jeszcze tylu łabędzi na tym zbiorniku w jednym miejscu..... :'( ;D dokarmiłem ptactwo a ryb zero...... :bravo:

Kotwic

  • Gość
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #55 dnia: 22.06.2015, 12:57 »
Wybrałem miejsce nęcenie pod spławik kukurydzą. Około 4 dni wieczorami poszło 10 kilo..........przychodzę rano a ktoś mnie klepie po plecach i mówi, że nie widział jeszcze tylu łabędzi na tym zbiorniku w jednym miejscu..... :'( ;D dokarmiłem ptactwo a ryb zero...... :bravo:

Musisz pogłębić łowisko do 4 metrów lub więcej, wtedy kuku będzie poza ich zasięgiem. :D

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #56 dnia: 22.06.2015, 19:46 »
Używaliście kiedyś kukurydzy "sklepowej", takiej do popcornu? Chce spróbować robić swoje ziarna, ale nie chce od razu kupować dużej ilości bo może mi nie podejdzie :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #57 dnia: 22.06.2015, 19:54 »
Na targu lub w sklepie z paszami czy innym rolniczym kupisz sobie nawet pół kilo, jeśli wola Twoja taka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #58 dnia: 08.11.2015, 21:05 »
Ja też mam zamiar spróbować kukurydzy sklepowej do popcornu zobaczymy co wyjdzie? A co sądzicie o dodaniu miodu do gotowania?
Pozdrawiam

Marek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kukurydza - przygotowanie, nęcenie długotrwałe i na szybko...
« Odpowiedź #59 dnia: 08.11.2015, 21:41 »
Ja mocze najpierw 24h później szybkowar do momentu psssyt i 15 minut na wolny ogniu , wyłączam i zostawiam na 2-3 h . Do kuku dodaję cukier waniliowy i czosnek .
Na drugi rok odchodzę od puszkowej . Nie podoba mi się ich brak twardości .