Autor Wątek: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?  (Przeczytany 7069 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« dnia: 24.01.2015, 21:06 »
Tak jak w tytule, piszcie kto używał Sweet Magic i z jakimi efektami, jak to sie sprawdza na rzekach i na wodach stojących. Zapraszam do dzielenia sie Informacjami
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.01.2015, 21:22 »
To słodzik. Szkoda że producenci zanęt czy dodatków nie maja obowiazku zamieszczania składu - słodziki są bardzo rozne począwszy od sacharyny i aspartamu a skończywszy na ksylitolu i stewii
Próbowalem używać rozne słodziki, tego akurat nie  Nie mam zdania na temat czy słodzik dodany do zanęty zwiększa brania, nie zauważalem roznic między zanętą soloną a dopalaną slodzikiem
Moi koledzy karpiarze stosują masowo słodziki do produkcji własnych kulek proteinowych
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.01.2015, 21:25 »
Co do Karpi to lubią słodko i nie dziwie sie ze koledzy kombinują z cukrem przy produkcji kulek :)
Krzysztof

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01.02.2015, 10:00 »
Ja mam słodzik górka czasem go dodaję do zanęty, ale tak szczerze to nie powalił mnie ten dodatek, nie zauważyłem znaczącej różnicy w braniach. Dodaję go jak łowię np na brudnej wodzie np wiśle.
Słodzik ma jedną  zaletę nie gasi pracy zanęty jak np melasa.
Często stosuje się go w cieplejszych porach roku.

river

  • Gość
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2015, 16:16 »
Miałem stosowałem szkoda pieniędzy na takie specyfiki a kwota nie mała
Na moich wodach nie widzę różnicy
Ja raczej odchodzę od różnego rodzaju atraktorów,słodzików lepiej za te pieniądze kupić np.robactwo,konopie,kukurydze takie jest moje zdanie

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2015, 17:43 »
Używałem tego słodzika w poprzednim sezonie, na pewno jest dużo słodszy niż każdy inny słodzik wędkarski sprawdziłem to na sobie nie mogłem się pozbyć tej słodyczy przez kilka godzin :P Natomiast czy działa no cóż trudno to stwierdzić jak z większością atraktorów dodajemy bo wierzymy w to że coś dają w tym roku już nie będę stosował słodzika       
Krzysztof

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10.02.2015, 22:33 »
Oglądałem ostatnio film Kacpra jak łowił rekreacyjnie na rzece. Łowił on a zaraz obk jego znajomy, który nie dodał słodzika. Kacper miał bardzo dużą przewagę i sam stwierdził, że słodzik "zrobił robotę". Nie wiem ile w tym racji, ale jestem skłonny uwierzyć.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2015, 07:47 »
Jedyny atraktor jaki produkuje Górek to słodzik więc co ma powiedzieć, nie wypada mu mówić inaczej i wcale nie twierdzę że kłamie on w to naprawdę wieży. Tylko jest tyle czynników składających się na brania lub ich brak takich jak pogoda, sprzęt, miejsce, rybostan, umiejętności, sposób nęcenia, rodzaj przynęty, zanęta i dopiero na samym końcu takie dodatki jak atraktory więc tak naprawdę trudno stwierdzić skuteczność. Ale wiara czyni cuda sam dodaje atraktora waniliowego bo wieże w jego skuteczność :P
Krzysztof

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2015, 07:49 »
wiadomo każdy wierzy w zanęte, dodatki które kupujemy, że mają MOC i używamy ich :)
Krzysztof

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #9 dnia: 11.02.2015, 08:47 »
Stosowałem słodzik górka przez pół roku bo na tyle mi starczył - praktycznie każdy weekend.
Potem przesiadłem się na melasę i atraktor truskawkowy.
Jak to kolega napisał powyżej ze słodzikiem tylko trochę łatwiej - z melasą trzeba się nauczyc mieszać, dostosować proporcje wody itd.
Nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w reagowaniu ryby pomiędzy melasą a słodzikiem. Trafiły mi się też dwa wyjazdy gdzie nie było nawet brania i nie wiem czy to wina przesłodzonej zanęty czy niskiego ciśnienia :) Wróżenie z fusów .
Nie będę w tym roku inwestował w takie specyfiki, wolę te pieniądze wydać na ziarno ciecieżycy lub zakupić expandery i z nimi eksperymentować.
   

river

  • Gość
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2015, 08:58 »
Oglądałem ostatnio film Kacpra jak łowił rekreacyjnie na rzece. Łowił on a zaraz obk jego znajomy, który nie dodał słodzika. Kacper miał bardzo dużą przewagę i sam stwierdził, że słodzik "zrobił robotę". Nie wiem ile w tym racji, ale jestem skłonny uwierzyć.

Uwierz w siebie a nie w sprzedawców :)
Ja też kiedyś łowiłem razem z moim wujem na rzece on był wyżej ode mnie nurt szedł w dół więc teoretycznie ja miałem lepiej ale na jego stanowisku robiło się wypłycenie na którym bardzo dobrze brały ryby np. płoć 43cm 1,3kg! więc masz  jeden z przykładów.Zapewniam że żadnego słodzika tam nie było.Górek jest bdb wędkarzem ale nie musimy wierzyć we wszystko co mówi on i podobni tym bardziej jeśli wypowiada się o czymś co sprzedaje za całkiem duże pieniądze

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sweet Magic - Górek, kto Używał ?
« Odpowiedź #11 dnia: 11.02.2015, 11:47 »
Jak ryba bierze to nie potrzeba cudów, ale zawsze mogą one ściągnąć inne gatunki ryb tzw bonusy
Krzysztof