Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1884680 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15735 dnia: 07.03.2024, 08:22 »
Teraz niestety musisz odczekać kilka tygodni na powrót dobrych cen, przed pełnią sezonu pewnie się uda!

A ma ktoś jakiś patent na mielenie konopii na mączkę? Nawet młynek do kawy się oblepia i trzeba często łyżeczką wybierać. Śrutownik zabetonowany od razu. Zakupiony sprzęt do maku pewnie zachowa się podobnie. Sklepowe gotowce i tak musiałem poprawiać w młynku a taka na świerzo zmielona ma moc!

Ja do swoich mixów mielę prażoną konopię zmieszaną pół na pół z tym co będzie wchodzić w skład mieszanki, czyli np z pelletem, ewentualnie bułką. Suchy składnik odbiera wilgoć z konopii i sprzęt ( w moim przypadku PRLowski młynek Piotruś) się nie zapycha
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15736 dnia: 07.03.2024, 16:00 »
Możecie polecić jakieś sprawdzone "coś" do zapakowania kanciastych podajników feeder i do schowania w plecak czy torbę podczas transportu na miejsce łowienia? Plastikowe pudełko niestety nie wchodzi w grę. Chodzi o coś co koszyk feederowy nie rozetnie. Pokrowce na kołowrotki czy małe pojemniki EVA z wieczkiem sprawdzą się?
Może komuś się przyda. Zaopatrzyłem się w kuferek NGT Way Lead Bag zielony. Koszyki feederowe mieszczą się i układają się idealnie w nim. Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce w czasie.
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15737 dnia: 07.03.2024, 20:08 »
Pany, ile mm powinny mieć oczka w najbardziej uniwersalnym sicie feederowym do łowienia rekreacyjnego?
Marcin

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15738 dnia: 07.03.2024, 20:12 »
przy rekreacyjnym 3-4mm w zupełności wystarczy, zależy jak bardzo chcesz się męczyć ;)

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15739 dnia: 07.03.2024, 23:11 »
Do rekreacyjnego łowienia da się bez sita. Ale jeśli już potrzebuję użyć to mam 3mm do mixów do methody.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15740 dnia: 08.03.2024, 07:22 »
przy rekreacyjnym 3-4mm w zupełności wystarczy, zależy jak bardzo chcesz się męczyć ;)
A z tych dwóch to które będzie bardziej uniwersalne: 3mm czy może 4mm? ;)
Marcin

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15741 dnia: 08.03.2024, 07:27 »
Ja bym brał 4mm, bo będzie odpowiednie do zanęt rzecznych (o nieco grubszych frakcjach), a i do metody się nada, z tym że w razie potrzeby można przetrzeć method-mix dwa razy.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15742 dnia: 08.03.2024, 21:28 »
Dodatkowo jeśli będziesz chciał odświeżyć białe robaki, to przez sito 3 mm będą miały problem, żeby przejść.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15743 dnia: 09.03.2024, 20:40 »
Do przetarcia niewielkiej ilości mixu do metody używam małego drucianego sitka o wymiarach 18 x 18 cm o wymiarach oczek ok 4 mm. Wcześniej miałem sito EVA, chyba 3 mm, oczka z jakichś włókien. Porażka, nawet dla niewielkiej ilości mixu. Tylko metal. Do klasyka to już tylko sito pełnowymiarowe 4 mm.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15744 dnia: 09.03.2024, 22:52 »
Nieznana komercja, głębokość 1-1.5m, do wyboru mam albo płytszą strefę, tę samą strefę ale z wyspą lub "głębszą" po drugiej stronie. Gdzie byście się ustawili nie wiedząc kompletnie nic więcej? Dodam jeszcze że od płytkiej strony jest wpływ potoku zasilającego zbiornik, a na głębszej odpływ.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15745 dnia: 10.03.2024, 00:36 »
To zależy.

1 Ryby lubią wyspy, bo tam mają spokój.
2 W dzień płytsza część będzie się szybciej nagrzewać i ściągać ryby, a teraz zmiana temperatury wody nawet o pół stopnia robi dla ryb ogromną różnicę.
3 Kierunek wiatru ma duże znaczenie. Wiatr będzie pchał ciepłą wodę górą, a co za tym idzie, brzeg nawietrzny będzie dla ryb dużo bardziej atrakcyjny.
4 Godziny w jakich chcesz łowić. Jest jeszcze zimno więc rano ryby będą siedzieć w głębszej wodzie i unikać wychłodzonej przez noc wody na powierzchni. W ciągu dnia woda na powierzchni będzie się szybciej nagrzewać, więc ryby będą wybierać płycizny.
5 Nasłonecznienie - tam gdzie słońce będzie operować od samego rana, ryby pojawią się w pierwszej kolejności.
6 Drzewa, które rano zabierają słońce, opóźniają ogrzewanie wody i sprawiają, że miejscówka rano nie będzie atrakcyjna. Jednocześnie jeśli w nocy wiał wiatr, a drzewa rosną od zawietrznej, to w tym miejscu woda rano będzie najcieplejsza, bo wiatr na nawietrznym brzegu będzie chłodzić wodę, która dołem będzie wracać do brzegu zawietrznego, czyli drzewa będą chronić wodę przed tym zimnym wiatrem.

To są tylko ogólniki, które niekoniecznie muszą się sprawdzić ale w pewnym stopniu mogą pomóc.

Poza tym gdzieś w internecie muszą być jakieś informacje o zbiorniku. Najlepiej spytać właściciela, który najlepiej zna łowisko, gdzie jest najlepsze miejsce, gdzie jest muł i ile, a gdzie twardo itd. Zawsze możesz się też przejechać i popytać miejscowych.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15746 dnia: 10.03.2024, 08:05 »
Koledzy, mam pytanie:
Zawody feeder klasyczny i zapisy w regulaminie. Ostatnio doczytałem, a raczej nie doszukałem się, kwestii stosowania zanęt pochodzenia zwierzęcego. Inaczej mówiąc zanęt zawierających mączki rybne.
Czy dobrze zrozumiałem, że od tego sezonu dozwolone jest używanie zanęt zawierających takie mączki?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15747 dnia: 10.03.2024, 08:32 »
Marcin tak, od tego sezonu mączki rybne wchodzą do klasyka. Kurzepa o tym mówił chyba w relacji z mistrzostw Polski ;)
Dzierżno uzależnia

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15748 dnia: 10.03.2024, 08:46 »
A dziękuję Panie Rafale :thumbup: :beer:
Jakoś się zrewanżuję :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15749 dnia: 10.03.2024, 09:08 »
Jest w regulaminie gks na 2024, że można stosować na zawodach zarówno spławikowych jak i feederowych. Ciągle jest zakaz stosowania pelletów.