Autor Wątek: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję  (Przeczytany 30969 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #75 dnia: 05.04.2019, 15:05 »
Czyli stan populacji ryb co do zasady nie ma dla Ciebie znaczenia, zwłaszcza jeśli masz czas i chęci na oporządzanie i wędzenie?

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #76 dnia: 05.04.2019, 15:10 »
Czyli stan populacji ryb co do zasady nie ma dla Ciebie znaczenia, zwłaszcza jeśli masz czas i chęci na oporządzanie i wędzenie?

Nie,ale jeśli gatunek tej ryby jest mały to jest możliwość,że wypuszcze.No zdażyło się też 2x,że podczas zarybiania bodajże jaziem główny prezes poprosił mnie,czy mógłbym je wypuścić,aby się namnożyły no to już wypuściłem,ale na drugi rok już je brałem.Bardzo dobre mięso.

Co innego,gdyby było mało karpia czy amura.Wtedy nie ma opcji,że będę się nad tym rozczulał.Mam ochotę,to wezmę takiego 2-3kg

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #77 dnia: 05.04.2019, 15:14 »
Ok. Szkoda.

Niemniej, nadal zachęcam do refleksji na temat podejścia jakie staramy się na tym forum promować. Czyli zabierania tyle, żeby nie szkodzić własnej wodzie (a wręcz wstrzemięźliwością poprawiać jej stan), zamiast zabierania tyle ile chcemy i jesteśmy w stanie unieść.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #78 dnia: 05.04.2019, 15:16 »
Ok. Szkoda.

Niemniej, nadal zachęcam do refleksji na temat podejścia jakie staramy się na tym forum promować. Czyli zabierania tyle, żeby nie szkodzić własnej wodzie (a wręcz wstrzemięźliwością poprawiać jej stan), zamiast zabierania tyle ile chcemy i jesteśmy w stanie unieść.
Przynajmniej tymi rybami nie zapycham zamrażalki.Co innego,jeśli chodzi o dorsza :D

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #79 dnia: 05.04.2019, 15:18 »
Aha.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #80 dnia: 05.04.2019, 15:35 »
Czyli stan populacji ryb co do zasady nie ma dla Ciebie znaczenia, zwłaszcza jeśli masz czas i chęci na oporządzanie i wędzenie?

Nie,ale jeśli gatunek tej ryby jest mały to jest możliwość,że wypuszcze.No zdażyło się też 2x,że podczas zarybiania bodajże jaziem główny prezes poprosił mnie,czy mógłbym je wypuścić,aby się namnożyły no to już wypuściłem,ale na drugi rok już je brałem.Bardzo dobre mięso.

Co innego,gdyby było mało karpia czy amura.Wtedy nie ma opcji,że będę się nad tym rozczulał.Mam ochotę,to wezmę takiego 2-3kg

To jest myślenie rodem z PGR - jota w jotę to samo twierdzili pracownicy PGR. I proszę bez obrazy za porównanie. Wiele PGR-ów było bardzo dobrymi przedsiębiorstwami i miało doskonałą kadrę.
Dlatego jestem za tym by opłaty wzrosły co najmniej do 1000zł rocznie i by był na najwartościowszych i innych wodach (co najmniej 80% zbiorników) całkowity zakaz zabierania ryb przez 10 lat najmniej. Raka trzeba wycinać w całości i radykalnie.
Jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków zg pzw za poparciem i usprawiedliwiając się wymaganiami kilowców doprowadzi do utraty powszechnej dostępności polskich wędkarzy do wód. I być może to jest ta ukryta polityka zg pzw. I to doprowadzanie wód do upadku jest celowe - po to by to tanio przejąć.
Po prostu zg pzw doprowadzi do masowej utraty wód przez związek i po cichu się na tym sprywatyzuje kolesi. Zrobią to co zrobili z przemysłem w latach 90-tych.
Kilowcy zostaną zaś niczym mieszkańcy PGR-ów bo poziom świadomości i sposób rozumowania jest bliźniaczy,
Tylko nich nikt nie napisze, że pzw nie może upaść - bo to samo gremialnie twierdzili pracownicy PGR-ów, że ich nikt nie ruszy bo to przecież państwowe itd itp...
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #81 dnia: 05.04.2019, 15:39 »
Powiem Ci, że bardzo trafne porównanie. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #82 dnia: 05.04.2019, 15:40 »
W samo sedno🖒

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #83 dnia: 05.04.2019, 15:42 »
Czyli stan populacji ryb co do zasady nie ma dla Ciebie znaczenia, zwłaszcza jeśli masz czas i chęci na oporządzanie i wędzenie?

Nie,ale jeśli gatunek tej ryby jest mały to jest możliwość,że wypuszcze.No zdażyło się też 2x,że podczas zarybiania bodajże jaziem główny prezes poprosił mnie,czy mógłbym je wypuścić,aby się namnożyły no to już wypuściłem,ale na drugi rok już je brałem.Bardzo dobre mięso.

Co innego,gdyby było mało karpia czy amura.Wtedy nie ma opcji,że będę się nad tym rozczulał.Mam ochotę,to wezmę takiego 2-3kg

To jest myślenie rodem z PGR - jota w jotę to samo twierdzili pracownicy PGR. I proszę bez obrazy za porównanie. Wiele PGR-ów było bardzo dobrymi przedsiębiorstwami i miało doskonałą kadrę.
Dlatego jestem za tym by opłaty wzrosły co najmniej do 1000zł rocznie i by był na najwartościowszych i innych wodach (co najmniej 80% zbiorników) całkowity zakaz zabierania ryb przez 10 lat najmniej. Raka trzeba wycinać w całości i radykalnie.
Jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków zg pzw za poparciem i usprawiedliwiając się wymaganiami kilowców doprowadzi do utraty powszechnej dostępności polskich wędkarzy do wód. I być może to jest ta ukryta polityka zg pzw. I to doprowadzanie wód do upadku jest celowe - po to by to tanio przejąć.
Po prostu zg pzw doprowadzi do masowej utraty wód przez związek i po cichu się na tym sprywatyzuje kolesi. Zrobią to co zrobili z przemysłem w latach 90-tych.
Kilowcy zostaną zaś niczym mieszkańcy PGR-ów bo poziom świadomości i sposób rozumowania jest bliźniaczy,
Tylko nich nikt nie napisze, że pzw nie może upaść - bo to samo gremialnie twierdzili pracownicy PGR-ów, że ich nikt nie ruszy bo to przecież państwowe itd itp...

Zaś ja kategorycznie się nie zgadzam! Moim zdaniem płacenie 1000zł nie jest konieczne.
Mam kartę na pzw-efekty płacenia prawie 200zł to kilkadziesiat niewymiarowych karpików wpuszczonych do zbiornika.Gdy podczas płacenia 150zł na innym zbiorniku nie należącym do pzw zostaje wpuszczane 3tony ryb na rok... w tym takie 4-10kg... Więc moim zdaniem jest to wina nieudolnego pzw...

Pzw powinno zostać podzielone na koła,stowarzyszenia i byłoby od razu lepiej.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #84 dnia: 05.04.2019, 15:47 »
No to matematyka się kłania Panie. Za jeden zbiornik płacisz 150. To teraz te 150 pomóż przez ilość wód w twoim okręgu i masz wynik jaki powinna wynosić twoja składka pzw. O ile chcesz, żeby tony ryb trafiały do każdej wody Co ty chcesz ze 200 zeta Panie. Jeszcze pewnie byś chciał żeby 200 wynosiła składka na całą Polske
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #85 dnia: 05.04.2019, 16:16 »
No to matematyka się kłania Panie.

No przecież pisałem że bez pozwolenia to można tylko  30 m2 wykopać stawu, tak samo jak z budową domku na działce.

Więc jeśli chciałbym zrobić stawik 15x15 to bym się zmieścił skoro dopuszczalne jest 30x30...a ja naprawde nie chcę dużego stawku...poprostu sam fakt jego posiadania.
Jacek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #86 dnia: 05.04.2019, 16:32 »
Krótkie pytanie: zabierasz wszystko co złowisz, i co zgodne z RAPR, poza okazami, bez względu na pogłowie w wodzie na której łowisz?

Jeśli nie mam czasu i chęci wypuszczam,jeśli mam ochotę na rybkę biorę taką,która będzie w sam raz nawet jeśli w danym akwenie jest rzadka do złapania.Jeśli zdaży się,że złowie ich więcej to wędze.Okazy wypuszczam

To jest kurwa dramat...

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #87 dnia: 05.04.2019, 16:44 »
Przeglądam ten smutno żałosny wątek siedząc akurat nad wodą, przed chwilą właśnie rozległ się dźwięk pałowania karpika... Ale dramat przerodził się w kabaret, dziadkom uciekł jeden z siatki i zaczęło się wzajemne obwinianie, odjechali skłóceni 8)  Teraz koniec gadania, biorę się za łowienie bo mięsa dla mnie zabraknie. Okazy oszczędzę... :facepalm:
Artur

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #88 dnia: 05.04.2019, 16:58 »
Panowie Moderatorzy.
Prosił bym o zamknięcie tej śmiesznej dyskusji.
Nie ma sensu dalej sie uwierac z pajacami. Można tylko gdybac i gdybać, jak znacząco nie zmieni sie regulamin połowu i strażnicy nie zaczną robić swoje, to mozna o kant dupy swoje racje przedstawiać.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #89 dnia: 05.04.2019, 17:04 »
Syborg zaorał, gratuluję pamięci! :D
Uzależniony od wędkarstwa