Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3887424 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15390 dnia: 18.01.2019, 21:02 »
Super zestawik Mimi też sobie muszę zakupić kulki od Meusa i je sprawdzić ;)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15391 dnia: 18.01.2019, 21:07 »
tomasz 38 polecam :) te kulki spectrum które karpiarzom pewnie służą do nęcenia jak dla mnie są idealne do metody gdzie często przerzucamy zestawy. Pracują bardzo szybko , są miekkie i długo utrzymują aromat.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15392 dnia: 18.01.2019, 21:09 »
Widzę kuku z Cuuk ,miałem kiedyś fajne wyniki na nią, i rok potrafi wytrzymać, trzymaj ją wieczkiem w dół, ziarenka które bedziesz wyjmował, fajnie nasiąkną tym syropkiem. :)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15393 dnia: 18.01.2019, 21:11 »
Widzę kuku z Cuuk ,miałem kiedyś fajne wyniki na nią, i rok potrafi wytrzymać, trzymaj ją wieczkiem w dół, ziarenka które bedziesz wyjmował, fajnie nasiąkną tym syropkiem. :)

Słuszna uwaga! Super pomysł na który pewnie sam bym nie wpadł  ;D

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15394 dnia: 18.01.2019, 21:20 »
Takie tam stare pomysły. :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15395 dnia: 18.01.2019, 21:24 »
Dzięki Mimi za info :thumbup: kuleczki Meus spectrum zapamiętałem ;) ja od siebie mogę ci polecić pellet Carp Zoom truskawka halibut :beer:

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15396 dnia: 19.01.2019, 00:02 »
Kulki Meusa sprawdzone w boju - dały mi życiówkę w zeszłym roku. W sezonie 2019 dodatkowo  przetestuje kulki Genesis :narybki: Cukka też jeszcze nigdy nie używałem. Kolega miał mega brania karpiowe na truskawkową kukurydze więc chętnie spróbuje.
Mimi, ta życiówka na komercji czy PZW? :P a tak na poważnie?
U mnie kuku Cukka nie sprawdziło się zupełnie, no.. prawie zupełnie kolega miał Cukka w zalewie z rumu, ale tylko leszczyki (pewnie jakieś alkoholiki się trafiły) :D :thumbdown:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15397 dnia: 19.01.2019, 09:58 »
PZW , komercji nie odwiedzam :P Ten CUKK ma skrajnie podzielone opinie. Mnie troche przeraża okres zdatności do użycia i to jak chemią to wali :D

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15398 dnia: 19.01.2019, 11:59 »
Miałem wczoraj napisać co tam ostatnio do mnie dojechało ale mi się nie chciało już :P
Także po koleji - zegarek Casio, bajera sprawa z timerem który można zapętlić :) Do regularnego przerzucania w sam raz :)



Z Drapieżnika półka boczna Prestona.. (starszą wersję sprzedałem) w komplecie są dwie dodatkowe nogi 36mm z gwintem na końcu :) Zapomniałem wyjąć z torby do zdjęcia :facepalm:
Uchwyty w tej półce są na prawdę kosmos, jak to trzyma, Panie.. masakra. Nie spotkałem się jeszcze z takim "betonem" :bravo: :thumbup:



Z Amura zestawik do mieszania zanęt Monster (Aquadry sprzedana), szybkozłączki i torba world champion long.. już ją miałem więc po co druga ? Ano pod nogi.. Ręcznik Prestona jako gratis - dziękuję z tego miejsca :)





No ale co to za nogi ? Ano do tego..



Stół do ping-ponga ? No nie.. coś w zimę trzeba robić :)











Pomysł i wykonanie - moje :)

Może kiedyś to opiszę krok po kroku jak to robiłem, wymiary 1400x1000mm także galante :)
Tutaj stoi na 4 nogach ale docelowo będzie na 6ciu.
Nogi są 35 - tak, 35mm ze ścianką 3mm. Na prawdę taka ścianka myślę że by nogę ludzką śmiało połamała.. Czemu 35 a nie 36? Bo 36tek pod koniec roku nigdzie nie mieli.
Na "podłodze" guma 6cio milimetrowa dla estetyki no i lepszej stabilności wszystkiego :)
Nóg ogólnie 10 zrobiłem
4x50cm
3x25cm
3x75cm
Uchwyty na nogi - zmodyfikowany pomysł Krzysia - Ścigacza, dzięki za patencik :)
Tak po krótce to tyle o tym wynalazku :D Miałem tego w ogóle na forum nie pokazywać "bo kopjuo panie" ale nich kopiują.. to jedyne forum gdzie można cokolwiek dla siebie za darmo dostać, także coś od siebie oddam :)

To będzie jeździło (mam nadzieję) ale najpierw uzupełnię typowo wędkarski sprzęt, później biorę się - mam nadzieje przed sezonem, za napęd do tego ustrojstwa :)

Offline janeczek slaw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 2
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15399 dnia: 19.01.2019, 12:23 »
Super.ufo :beg:

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15400 dnia: 19.01.2019, 12:29 »
Wygląda imponująco :bravo:
Ale jakie jest założenie takiej platformy? Na nierówny brzeg, żeby mieć równą podstawę? Byłem pewien, że sam kosz ustawianymi nogami niweluje takie problemy.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15401 dnia: 19.01.2019, 12:30 »
Z drogi śledzie!!! Ryba jedzie!!!

Narobiłeś się :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15402 dnia: 19.01.2019, 12:32 »
Wygląda imponująco :bravo:
Ale jakie jest założenie takiej platformy? Na nierówny brzeg, żeby mieć równą podstawę? Byłem pewien, że sam kosz ustawianymi nogami niweluje takie problemy.

Głównie nierówny brzeg wyrównujesz, ale u mnie zamiar był przede wszystkim - transport na łowisko o dużej nierówności terenu - około 5-6 metrów na 30metrach drogi. Dlatego już od jesieni ogarniam temat napędu itp - wszystko mam przygotowane - silnik, akumulatory itp.. Ale co do kwestii dodatkowej to łowiąc na przykład na Batorówce masz płytki brzeg od plaży i ciężko wycholować dużą rybę na płykiej wodzie - bardzo się płoszy i wiele się spina. Wchodząc z tym do wody i holując rybę na głębszej wodzie hol przebiega spokojniej i szybciej :)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15403 dnia: 19.01.2019, 12:44 »
I wszystko jasne! :) :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15404 dnia: 19.01.2019, 12:47 »
super
Staś
Klasyczny Feeder