Autor Wątek: Jaxon Intensa Tele MATCH TX 450 cm czy Jaxon Float Academy Tele Match 450 cm ?  (Przeczytany 512 razy)

Online ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Szukałem na prośbę znajomego Jaxon XT-Pro tele match, bo uszkodził ukochaną wędkę, ale nie udało się....
W związku z tym pomagam koledze wyszukać nowego kijka. Ma być Jaxon tele match 4,5m. Nie bardzo wyznaje się w produktach tej firmy. Na Alledrogo są oferty
Float Academy i Intensy w dobrych cenach. Który wybrać? Jak się te wędki mają do XT-Pro? Jest jakiś ciekawszy model? Czy jest sens kupować?
Kuba

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 47
Miałem Float Academy i dobrze wspominam . To są dobre wędki Niestety nie mam porównania do XT .
Natomiast przy tej długości ( jeśli nie potrzeba kija 5-6 metrów) to ja bym kupił wędkę w trojskladzie, match , power match czy jak tam sobie to producent nazwie . Dlaczego? Otoz w teleskopach strasznie wk... mnie ruchome przelotki na szczytówce . W rzeczonym wyżej Jaxonie były dwie . Rysowały lakier i okrecaly się jak chciały przy rzutach . Chyba to był jedyny powód sprzedaży.
Dla mnie konstrukcja wędek typu match jest lepsza . Oczywiście są sytuacje gdzie trzeba kija 6-7 m i wtedy sprawa jest jasna .

Online ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Dzięki za odpowiedź.
Niestety, kolega jest mocno zaawansowany wiekowo i raczej nie zmieni przyzwyczajeń. Ma być tele match, którego przypnie do składaka Wigry wraz z plecakiem typu "kostka" i dostojnie ruszy nad wodę. :)
Nieciekawie, że w Float Academy ruchome przelotki nie dają się ustawić, taki kij odpada. W Mikado Lexus tele match, który gdzieś tam stoi u mnie za szafą takiego problemu nie ma. W moich bolonkach też nie.
Zostaje Intensa? Ktoś mógłby się wypowiedzieć?
Kuba

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Od trzech lat używam Jaxon INTESA GTX MATCH ZX 360 - CW 5-25g, jestem bardzo zadowolony. Największa ryba jaką złowiłem na nią to lin 1,8kg. Zalety to - nie wygórowana cena, jest lekka i bardzo praktyczna, (zwłaszcza dla łowiącego na leśnym bajorku obrośniętym drzewami) a jakość wykonania oceniam na 5 :)
pozdrawiam Benon

Online ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Dzięki za info ale to nie tele match :(
Kuba

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
To fakt, osobiście uważam że tele - to tyko bacik.
pozdrawiam Benon

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka