Autor Wątek: Fotel Matrix Accessory Chair  (Przeczytany 30216 razy)

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #45 dnia: 23.03.2021, 20:14 »
... Ramię montuję tylko gdy mam podpięty podnóżek.

Mógłbym prosić o informację, jaki podnóżek podpinasz do omawianego Matrix'a?
Ja też używam tego Matrixa i jestem bardzo zadowolony. Przedłużki trzeba mieć nie ma to tamto, przydają się.
Ja widzę 3 opcje.
1. Arkadiusz Orzeszyn robi dedykowany podnóżek pod tego Matrixa.
2. Brownning uniwersalny
3. Inny podnóżek i jego modyfikacja pod Matrixa jeżeli masz możliwości. Np. Podnóżek Brownning Black Magic, który ja przystosowałem do tego fotela.

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #46 dnia: 23.03.2021, 20:35 »
Rzeczywiście z tym podnóżkiem od Browning'a może być ciężko. Na szybo poszukałem, znalazłem tylko jedną sztukę. W jakimś nie znanym mi sklepie internetowym.

Ten fotel kusi mnie swoją wagą, która ciągnie za sobą wygodę w dojściu na łowisko.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #47 dnia: 23.03.2021, 21:10 »
Waga jak waga,mi różnicy nie robi,czy to 5kg,czy 9kg, i tak noszę na ramieniu,ale kompaktowość i mobilność to jest atut przy rozkładaniu/składaniu,a i w bagażniku pewnie miejsca mniej zajmuje niz Cuzo. Szkoda,że nóżki z przodu nie są ciut dłuższe. Kusi kusi.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #48 dnia: 24.03.2021, 06:14 »
Od jakiegoś czasu też stałem się właścicielem Matrixa i żeby nie kontuzja stawu biodrowego, to zrobiłbym porównanie tego krzesełeczka z cudo i f5r i f5r modyfikowanego.
Matrix wady i zalety.
Zalety:
- waga ( mój waży niecałe 5kg ) ( moje cudo F2 wazy prawie to samo ).
- rozkładanie 5sekund, składanie podobnie.
- wygodny pasek do noszenia.

Wady:
- Niskie oparcie.
- Wąskie siedzisko...węższe od konkurentów.
- Zbyt krótkie nogi. Nie da się ustawić wysokości dla osób wyższych jak 180+ ( Największy kłopot to tylne nogi ).
- Rozstaw nóg jest zbyt wąski i sporo przeszkadza w wygodnym ustawieniu ramienia. Większa półka a szczególnie z klapą kompletnie odpada.
- Cuzo i f5r mają dużo wygodniejsze poszycie.
- Sprawdzi się na równej powierzchni, na większych spadach nogi za krótkie i zadek będzie się zsuwać.

Wnioski:
Matrix to super sprzęt na szybkie i krótkie wypady i miejsca gdzie można wbić podpórki. Na długie wypady i duże półki cuzo zdecydowanie lepsze.
Mam f5r modyfikowany jak matrix i tu tylko waga jest minusem ( Jak się sytuacja w pracy zmieni spróbuje zrobić coś jak f5r tylko alu i się okaże czy matrix nie przegra ).

Pobawię się tym fotelikiem z nogami od cuzo.
Marcin

Offline ArtekM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: O-c
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #49 dnia: 24.03.2021, 07:35 »
... Ramię montuję tylko gdy mam podpięty podnóżek.

Mógłbym prosić o informację, jaki podnóżek podpinasz do omawianego Matrix'a?
Ja też używam tego Matrixa i jestem bardzo zadowolony. Przedłużki trzeba mieć nie ma to tamto, przydają się.
Ja widzę 3 opcje.
1. Arkadiusz Orzeszyn robi dedykowany podnóżek pod tego Matrixa.
2. Brownning uniwersalny
3. Inny podnóżek i jego modyfikacja pod Matrixa jeżeli masz możliwości. Np. Podnóżek Brownning Black Magic, który ja przystosowałem do tego fotela.

Ale do Matrixa idealnie pasuje podnóżek od Cuzo. Miałem, używałem. I jest dostępny.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #50 dnia: 24.03.2021, 07:41 »
Ale jak idealnie? Ja też mam. Trzeba łączyć fotel z podnóżkiem tymi przejściówkami, którymi po złożeniu spinamy nogi w podnóżku. Rozstaw nóg jest zupełnie inny w jednym i drugim.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #51 dnia: 24.03.2021, 07:53 »
Mardead :thumbup:
A już zacząłem myśleć o tym siedzisku ale przy moich 198cm kolana miałbym pod brodą.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #52 dnia: 24.03.2021, 07:56 »
Na przód przedłużki i jest ok. Natomiast ktoś tu kiedyś opisywał, jak przedłużył nogi z tyłu. To chyba było w tym większym modelu, ale konstrukcja jest taka sama, więc to da się zrobić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #53 dnia: 24.03.2021, 07:59 »
Ja również mam tego Matrixa z podnóżkiem Browninga i  jestem bardzo zadowolony z takiego  kompletu. Jedyne co, to sprzedałem orginalne nogi Browninga i kupiłem teleskopowe Matrixy. Poszły one do fotela zamiast tych nierozkładanych a do podnóżka mam nogi od Cuzo tylko trochę musiałem je skrócić i wszystko gra. Natomiast na tylnych nogach mam zamontowane uchwyty Koruma, dzięki czemu mam możliwość zamontowania każdej tacki czy półki bocznej jaka w danej chwili mi potrzebna. Pomimo, że mam  również fotel Prestona to jednak Matrixa ostatnio używam najczęściej gdyż zabiera mało miejsca w aucie i wygodniej się z niego łowi. Krótke oparcie zapewnia większą swobodę ruchów.
Do kompletu mam feeder arm z Prestona i nic się tam nie trzęsie, no chyba, że łowię bez podnóżka ale to też nie jest aż w takim stopniu by przeszkadzało w łowieniu.
Fotel jest bardzo mały, więc komuś kto ma powyżej 180cm wzrostu i 90kg wagi proponowałbym się do niego ,,przymierzyć'' przed zakupem 😉

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #54 dnia: 24.03.2021, 08:38 »
Plus podnóżka Browninga ze ma w nogach gwinty z dwóch stron. Jeśli trzeba można je zamontować teleskopem w dół i podnóżek może stać nogami w głębszej wodzie.
Pozbyłem się cuzo f2 i siedziska feederowego Genloga, poczytałem ten wątek i teraz zostaje kupić fotel Matrixa, podnóżek już mam :D
Podnóżek często pojawia się w multifishing.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #55 dnia: 24.03.2021, 08:46 »
Na przód przedłużki i jest ok. Natomiast ktoś tu kiedyś opisywał, jak przedłużył nogi z tyłu. To chyba było w tym większym modelu, ale konstrukcja jest taka sama, więc to da się zrobić.

Być może ja pisałem, bo mam ten duży fotel z Matrixa - leci mu 4 sezon ;)
Jednakże skróciłem tylne nogi, nie wydłużałem ich. Skrócenie dało większy zakres regulacji, co na bardziej stromych brzegach jest bardziej potrzebne.
Widziałem też niedawno na FB Arka Orzeszyny pełną przeróbkę tylnych nóg w tym fotelu, dzięki czemu jest generalnie full opcja, jak z przodu, nawet wygląda to bardzo ładnie i spójnie :)
Czesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #56 dnia: 24.03.2021, 08:47 »
Nie, nie. Tam na pewno ktoś wydłużał tylne, bo właśnie był wysoki i potrzebował tył też podnieść.

Edit: zerknąłem do Arka i fajnie to wygląda bardzo. Natomiast nigdzie nie ma zdjęcia złożonego fotela, co mnie trochę martwi. Bo nawet pomyślałbym, czy nie dać swojego do takie przeróbki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #57 dnia: 24.03.2021, 13:25 »
Właśnie złożyłem zamówienie na to własnie krzesło. To kolejny krok naprzód w kierunku odchudzenia majdanu nad wodę. Celem jest w miarę komfortowy transport tobołów na raz :)

Miałem wcześniej Cuzo F2 z wadliwą konstrukcją tylnych nóg, mam też Cuzo F3, które jest ciężkie i nieporęczne w transporcie. Mam naprawdę dosyć tych wszystkich tobołów, szczególnie jeśli chcę eksplorować stanowiska trudno dostępne.
Franki

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #58 dnia: 24.03.2021, 13:53 »
Właśnie złożyłem zamówienie na to własnie krzesło. To kolejny krok naprzód w kierunku odchudzenia majdanu nad wodę. Celem jest w miarę komfortowy transport tobołów na raz :)

Miałem wcześniej Cuzo F2 z wadliwą konstrukcją tylnych nóg, mam też Cuzo F3, które jest ciężkie i nieporęczne w transporcie. Mam naprawdę dosyć tych wszystkich tobołów, szczególnie jeśli chcę eksplorować stanowiska trudno dostępne.

Haha jakbym czytał o sobie kilka miesięcy temu:)
Dobry wybór :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel Matrix Accessory Chair
« Odpowiedź #59 dnia: 24.03.2021, 14:42 »
A powiedzcie,czy standardowa tacka boczna.np.Jaxona,nie jest kłopotliwa po zamontowaniu ? Nie krępuje ruchów ? Bo jak widzę,Matrix jest sporo węższy w przedniej ramie od Cuzo.