TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Karpie na komercji - gdzie szukać?

(1/4) > >>

Alek:
Wybieram się jutro na komercję. Baaaardzo rzadko wędkuje na takich wodach, a ta dodatkowo zupełnie jest dla mnie nieznana. Pytanie brzmi: gdzie szukać ryby? Ochłodziło się ostatnimi czasy, łowić na głębszej wodzie czy przy brzegu, bądź w okolicach wyspy. Nie jest to typowa wanna. Pytanie niby banalne, bo zawsze można poszukać ryby, ale szkoda mi na to czasu, a i zbiornik nie jest mały. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

maciek_krk:
Może to zabrzmi banalnie ale starałbym się usiąść w miejscu, które da mi najwięcej możliwości. Zacząłbym od głębszej wody, a w miarę ocieplania się i nagrzewania wody próbowałbym w płytszych miejscach lub w okolicy wyspy :narybki: Pora i pogoda jest o tyle "dziwna", że ryba może być wszędzie. Warto kombinować :)

s7:
Maciek ma rację :)
Może są w śród nas koledzy, co łowili już na tej komercji i wtedy może im łatwiej będzie udzielić Tobie bardziej precyzyjne informacje.
Jeżeli nie chcesz ujawnić jaka to komercja, to jest jeszcze jedna możliwość, zapytaj właściciela łowiska, gdzie wczoraj najlepiej połowili.

e-MarioBros:
Mam opinię dokładnie jak:  maciek_krk.

Pajone:
Nie żebym był chamski.. Ale pytanie zbyt ogólne, każda woda jest chodź trochę inna. Napiszę Ci że karpie są w prawym rogu zbiornika na głebokości 1, 2m i co z tego jak ich nie zachęcisz do brania. Jedź spróbuj kilka razy się Zmierzyć z tą wodą,  po nie udanych wypadach zdaj relacje może ktoś wędkuje nad tą wodą na forum i ją trochę zna wtedy coś Ci doradzi..  Jest wiele czynników które wpływają na brania.. Sam nie zawszę mam ,,siatkę pełną ryb" i pewnie nie jeden z nas na forum. Ciekawe czy wiesz gdzie płycej a gdzie głębiej na tej wodzie żeby odrazy wytypować miejscówkę?  Nie jeden brak brań przypisuje pełni nawet..Nie zrozum mnie źle proszę! ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej