MEDIA i MULTIMEDIA > Prasa wędkarska

Wędkarstwo 360 - nowe czasopismo wędkarskie

<< < (9/9)

Luk:
Myślę, że aby gazeta się sprzedawała dziś, potrzeba odpowiednich treści. To znaczy takich, które interesują czytelników, na tyle, aby je zakupili. I tutaj napisaliście dosadnie o tym piśmie. Była to nuda i lanie wody, często pisanie po raz setny tego samego.

Ale co 'zabiło' Wędkarstwo 360? Wg mnie głównie ich redaktorzy - a więc Kolendowicz z Szymańskim głównie, niekoniecznie Niemiec, bo on trafił w niszę. Powodem jest zanudzanie tym samym. Czytanie o tym jak Szymański łowi sumy po raz setny powodowało mdłości, podobnie jak kolejna wyprawa spinningowa Kolendowicza. Oni już wyczerpali się w Wędkarskim Świecie. Do tego nie wiem czy mądrze jest zawrzeć wszystko w jednym piśmie. Wg mnie lepiej się na czymś skupić. I wybrać na przykład karpiarstwo i feeder jako składnik główny, spin zaś jako dodatek. Nie czytałem wielu numerów, ale wg mnie zbyt wiele było o spinningu. Nie chcę uchodzić za malkontenta, ale ile można pisać o tym samym? O ile tyle się wydarza w spławiku czy feederze, to spinning to o wiele mniej nowości. Do tego przez pół roku praktycznie drapieżników nie można łowić...

Nie da się jednak uciec przed inną konkluzją. Powodem upadku pism jest również coraz większa dominacja mediów elektronicznych. Z roku na rok gazety sprzedają się coraz słabiej. W Polsce, gdzie gazety jak i książki sprzedają się marnie w porównaniu do krajów zachodnich, trudno o mocną sprzedaż gazety wędkarskiej, która dodatkowo kierowana jest do zbyt szerokiej grupy docelowej, czyli do wszystkich i nikogo. Czy warto kupić gazetę dla jednego lub dwóch artykułów?

A w UK oprócz Pole Fishing, o którym wspominał Arek, upadło inne pismo - Sea Angler (Wędkarz morski). Nie żebym się jakoś cieszył, bo zapewne teraz więcej będzie o morskim wędkarstwie w Angler's Mail :) Jednak tendencja spadkowa jest widoczna, do tego gazety wędkarskie raczej nie przynoszą wielkich zysków. Będzie raczej tylko gorzej. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać pismo on-line, wg mnie tu też można zarobić :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej