SPRZĘT i AKCESORIA > Rękodzieło

Pierwszy piórnik na przypony

<< < (2/2)

Martinez:
Wymiary pudełka (mierzone wewnątrz listewek) to 220x120 mm.
Co do szpilek to masz świetny pomysł, bo ja użyłem zwykłych "gwoździków boazeryjnych" i w przypadku mocniejszego naciągnięcia przyponów (żyłki) załamania występują.
Niemniej jednak na potrzeby tego wpisu przeprowadziłem mały "eksperyment" i zdjąłem jeden przypon (60 cm, dwukrotnie załamany) i przeciągnąłem wzdłuż suchymi palcami, by tarcie lekko ogrzało żyłkę. Skutkiem tego okazało się, że załamania z przyponu zniknęły. Ot takie mikro-żelazko.

Rebrith:
Jak ktoś ma takie pudełko pod ręką to super, jak nie - to w sklepach z decoupażem można kupić bardzo tanio: https://dekormania.com.pl/pudelko-20-x-11-5-x-3-na-zdjecia-zaproszenie-p-977.html

Martinez:
Większa wersja piórnika na przypony. Wcześniejszy został przeznaczony do przyponów karpiowych, ten jest wykonany z myślą o klasyku i metodzie. Poprzednia wersja została poddana lekkiej modyfikacji, która polegała na zastosowaniu kołków drewnianych (meblarskich) w miejsce pinów z gwoździ. Niby niewiele, ale żyłka nie ma aż tak dużej tendencji do załamywania się przy "nawrocie". Wymiary piórnika w milimetrach (długość, szerokość, wysokość): 630, 217, 50/25

Shreku82:


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej