Autor Wątek: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem  (Przeczytany 2553 razy)

Offline MrPiotras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Cześć, szukam jakiegoś feedera progresywnego, a może i nawet szczytowego o długości 3.3/3.5m.
Sporo łowię na Mikado Ultraviolet Light 90g 3.6m, który jest mega fajny, giętki ale chciałbym teraz pójść w coś nieco bardziej sztywniejszego.
Feeder ten chciałbym używać na rzeki z małym oraz średnim uciągiem. Ponadto chciałbym stosować go razem z UV na jeziorach oraz komercjach.
Tak wiem dosyć uniwersalnego rozwiązania szukam ;D
Do tego myślę dorzucić Flagman Sherman Pro Feeder 4000, a może i nawet  5000 jeśli to będzie jakiś sztywniejszy kij z większym CW.
Czy sztywniejszy kij, większe CW i większy kołowrotek da mi dalsze rzuty na jeziorach, a na rzekach będę mógł bez obawy o nurt stosować taką wędkę?



Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2021, 01:33 »
Ja od siebie dodam, że z rzek będą zapewne głównie kanały,a z rzek zapewne głównie Brda, słyszałem, że niby niepozorna, ale jest całkiem mocny uciąg, o ile mnie pamięć nie myli :p

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2021, 06:32 »
Popatrz może na daiwy z serii ninja x feeder https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/70799-daiwa-ninja-x-feeder-360-150g.html mam wersję x feeder 40 - 120 i fajna wędka z niewygórowane pieniądze.
 Są też nowe wersje na rok 2021. Jest to progres gdzie pracuje pod obciążeniem cały blank.

Jeśli szukasz kij o akcji szczytowej to szukaj coś innego. Przekracza nieznacznie budżet ale warta jest dopłaty.
Muszę wspomnieć jeszcze ze Twoje wymagania są trochę odrealnione, kija do dalekich rzutów nie kupimy za 200 zł. Ciężko będzie też pogodzić jezioro z rzeką.
 Musisz też mieć na uwadze że do wędki do 150 gram trzeba będzie zakładać na komercji czy jeziorze podajnik 60 - 70 gram plus zanęta żeby kij naładować podczas rzutu. Chyba że to Ci nie przeszkadza.
Paweł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2021, 08:06 »
Jak chcesz coś godnego uwagi to 100zł musiałbyś dołożyć sobie ;),Dawia black widow feeder jest fajnym kijkiem dosyć sztywnym sprawdzi ci się na rzece i jeziorze albo Browning argon river :beer:

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2021, 08:09 »
Wędka Cormoran Bull Fighter Feeder 3+3 - 3,60m 40-120g
Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #5 dnia: 27.02.2021, 08:12 »
Marcin ten Cormoran waży prawie 400 gr ,to już dobra pałka :-\

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #6 dnia: 27.02.2021, 08:25 »
Z Robinsona jest też ciekawy kijek ,warto mu się przyjrzeć  https://sklep-wedkarski.waw.pl/wedka-robinson-vde-r-team-feeder-mx-3-6m-45-120g.html ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #7 dnia: 27.02.2021, 08:41 »
Miałem Daiwe Black Widow 3,6 z cw 150 gram.

Bardzo miękka witka, która absolutnie nie nadaje się na jakieś większe uciagi, czy dystans bo mając tak mocno pracujący blank może być problem by zaciąć w czas, albo komfortowo rzucać cięższym koszyczkiem w miarę celnie.

Mając obok Shimano Alivio 3,6 z cw 100 gram to śmiem twierdzić, że mimo budżetowej serii Alivio było fajna propozycja. Ładna praca, blank całkiem sprężysty, acz z siłą, szczytówki 2 i 3 Oz jeśli dobrze pamiętam. Mogę się mylić bo sprzedałem.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #8 dnia: 27.02.2021, 09:13 »
Stinger 3,60 50-110g sztywny o akcji szczytowej i w miarę lekki 265 gram

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #9 dnia: 27.02.2021, 10:35 »
Popatrz może na daiwy z serii ninja x feeder https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/70799-daiwa-ninja-x-feeder-360-150g.html mam wersję x feeder 40 - 120 i fajna wędka z niewygórowane pieniądze.
 Są też nowe wersje na rok 2021. Jest to progres gdzie pracuje pod obciążeniem cały blank.

Jeśli szukasz kij o akcji szczytowej to szukaj coś innego. Przekracza nieznacznie budżet ale warta jest dopłaty.
Muszę wspomnieć jeszcze ze Twoje wymagania są trochę odrealnione, kija do dalekich rzutów nie kupimy za 200 zł. Ciężko będzie też pogodzić jezioro z rzeką.
 Musisz też mieć na uwadze że do wędki do 150 gram trzeba będzie zakładać na komercji czy jeziorze podajnik 60 - 70 gram plus zanęta żeby kij naładować podczas rzutu. Chyba że to Ci nie przeszkadza.


Ja mam chyba troszkę starszą wersję, bo nie mam tego białego paska z logo na blanku. Myślisz,że nadałaby się na rzekę? Mam dwie sztuki i właśnie druga to 3.6 i 40-120, ale wydaje mi się ,że całkiem miękka ta wędka, ale dużo nimi jeszcze nie łowiłem

Offline MrPiotras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #10 dnia: 27.02.2021, 13:22 »
Miałem Daiwe Black Widow 3,6 z cw 150 gram.

Bardzo miękka witka, która absolutnie nie nadaje się na jakieś większe uciagi, czy dystans bo mając tak mocno pracujący blank może być problem by zaciąć w czas, albo komfortowo rzucać cięższym koszyczkiem w miarę celnie.

Mając obok Shimano Alivio 3,6 z cw 100 gram to śmiem twierdzić, że mimo budżetowej serii Alivio było fajna propozycja. Ładna praca, blank całkiem sprężysty, acz z siłą, szczytówki 2 i 3 Oz jeśli dobrze pamiętam. Mogę się mylić bo sprzedałem.

Ta Shimano mi się spodobała. Nią się łowi na szczytówkę czy bombkę? To jest półparabolik? Ona ma 100 CW, czy koszyki po 50-60 gram na rzece nie będą ją wyginać w pół? ;D

Szkoda tylko, że te wszystkie wędki które wysłaliście mają te 3.6m. Ja raczej myślałem nad 3.3 albo 3.5 bo gdzieś tam słyszałem, że jedna wędka od drugiej powinna być trochę krótsza.

Bombay

  • Gość
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #11 dnia: 27.02.2021, 13:53 »
mi się wydaje, że dobrym budżetowym rozwiązaniem będzie kij jaxona genesis do 90 gram. Takie dwie sztuki mam i do koszyków max 80 gram jest lux.
cena bardzo atrakcyjna, bardzo ładnie wykończony i lekki.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #12 dnia: 27.02.2021, 14:03 »
Łowi się klasycznie, na drgającą szczytówkę ;)

Nie posiadam już jej od około 3 lat, ale z tego co pamiętam to koszykami 60 gram rzucało się całkiem spoko, łowiłem na rzece Warta i nie musiałem daleko rzucać bo nie jest ona dużą rzeką.

Natomiast wszelkie gramatury większe niż 60 gram nie sprawdziłem. Ma szybszy blank niż Black Widow, i większą moc. Co do ugiecia to szczyt jest dosyć giętki, natomiast każda kolejna partia sztywniejsza, choć również poddająca się podczas holu w ugiecie paraboliczne.

Fajerwerków nie ma, ale wędką wykonana poprawnie, estetycznie o pracy pozwalającej użyć jej zarówno na rzekach o uciągu do 60-70 gram, jak również pod wody stojące.

Na mocne łowienie w nurcie odpada, podobnie jak na używanie koszyczków 20 gram. Szczytowki wymuszają podajniki od 40 gram wzwyż, chyba że dokupisz sobie coś miększego.

Jaxon Genesis Pro Feeder 3,6 lub 3,9 to jest też doskonała propozycja w takim budżecie. Szczytowki są tanie i zawsze możesz dokupić 1 Oz oryginalna za ok 25 zł.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline MrPiotras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #13 dnia: 27.02.2021, 14:22 »
Tylko, że tych Genesisow Pro 3.6 do 90 gram w ogóle nie widzę w sprzedaży :D

Offline MrPiotras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Feeder do 200 zł na rzeki z małym/średnim uciągiem
« Odpowiedź #14 dnia: 27.02.2021, 15:40 »
Panowie, a co myślicie o takiej wędce?
ROBINSON WĘDKA DIPLOMAT FEEDER 3,60m 360 40-120g