MEDIA i MULTIMEDIA > Filmy w sieci

Idealny świat a Metodowa rzeczywistość

(1/7) > >>

Opos:
W idealnym świecie do foremki wkładamy przypon z przynętą, zasypujemy to pelletem, nabijamy podajnik i sru do wody w zaklipowane miejsce. Podajnik dolatuje do dna i tam się ładnie obsypuje ... ale czy aby na pewno ?
Film o tym co się dzieje z towarem po uderzeniu o tafle wody gdy mamy zaklinowany zestaw. Bardzo ciekawe obserwacje można zobaczyć w tym filmie. Okazuje się ze sposób napinania zestawu może okazać się kluczem do sukcesu. Na podstawie tego filmu można przyjąć różne sposoby nęcenia miejsca w którym łowimy. Nie wiem czy ten temat został poruszony na forum, ale okazuje sie ze metoda z pozoru prosta może w rzeczywistości płatać wiele figli.

//www.youtube.com/watch?v=gDfHw_iNQys

plompek:
Właśnie po tym filmiku z jednej strony zacząłem się delikatnie pod nosem śmiać z przekonania "zawodowców filmowych" jak byli pewni tej prezentacji podajnika a z drugiej strony zacząłem właśnie bardzo sie przykładać do odpowiedniej spoistości i konsystencji pelletu i jego ubicia bo jak widac w praktyce nie jest tak kolorowo i właśnie od tego zależy odpowiednia prezentacja zestawu
I tak samo polecam drugi filmik matrixa gdzie jest sprawdzana klasyczna metoda feederowa z koszyczkiem i skrętką i tam fajnie widać jak długość przyponu totalnie sie rozmija z teorią ale tam zależy dużo też od ostatniej fazy opadania zestawu, prądu wody w którą strone aktualnie jest i lekkie wg mnie podciągnięcia zestawu w ostatniej fazie przed opadnięciem

pr00:
Bardzo ciekawy film. Ja próbuję osiągnąć konsystencję mieszanki która jest delikatnie przemoczona aby zbyt szybko nie uciekała z koszyka, można to stwierdzić rzucając zestaw i ściągając go po chwili.

ledi12:
Aż mi się przypomniała pewna sytuacja z przeszłości. Kolega śmiał się z mojego mixu nazywając go błotem. Tego dnia fajnie połowiłem a on miał marne rezultaty :D To jest oczywiste, że zbyt sucha zanęta/pellet nie doleci do dna. Zawsze rozrabiam na styk od przemoczenia.

boruta:
Mi to się wydaje że koleś za słabo ubija pellet, górna warstwa ma być zmiażdżona, widać wyraźnie po rzucie ze pellet się sypie. On nie ubija tylko wsypuje hehe.
Ja ubijam z całej siły i pellet na pewno jest na dnie po zarzucie, sprawdzałem przez szybkie wyciągnięcie zestawu. Po kilku minutach pelletu nie ma w podajniku lub zostaje kilka ziarenek.
Wodziałem też film Ringersa jak łowi na te podajniki na pellet i on też na maksa ubija

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej