Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890494 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2985 dnia: 29.08.2016, 18:25 »
Zależy mi na jak najdalszej odległości. Tym mokado golden bay 140g chce spróbować surfcastingu. A tam odkeglosc robi różnicę.
Czy macie jakąś żyłkę Malo rozciagliwa ?

To jak jest z tymi przelotkami ?


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka

Krzyś czy ty nie za dużo chcesz próbować na raz.
surfcasting, spining, feeder, waggler- o jezu ile ty masz czasu :D i mniemam że to wszystko na poziomie amatorskim. No chyba że się mylę ( a chyba nie) to się nie nauczysz nic!! a pieniędzy wyrzucisz w błoto że nie pytaj.
Zacznij od jakiejś metody doszkol ją na poziomie takim że nie będziesz musiał pytać o podstawy, a później przejdź do kolejnej nie zapominając i praktykując poprzednią.
Gwarantuję że szybciej się nauczysz i będziesz osiągał efekty.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2986 dnia: 29.08.2016, 18:48 »
Spokojnie, plecionka tak szybko nie zniszczy Ci przelotek - nawet tych na kiju Mikado Golden Bay. Najbardziej dostaje popalić przelotka szczytowa, tutaj nie warto oszczędzać. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby plecionka uszkodziła inną przelotkę, nawet tę najpodlejszej jakości (nie uwzględniam zastosowań ekstremalnych, wiadomo). Jednak nie tylko plecionka niszczy szczytową przelotkę, bo w kiju "okoniowym", do którego stosuję cienkie żyłki (0,12 - 0,18 mm), raz w roku muszę dokonać wymiany tejże przelotki. Cienka żyłka, zanieczyszczenia, tysiące rzutów - wszystko to wpływa na destrukcję pierścieni. Plecionka - oprócz tego, co robi żyłka - znacznie trze o przelotki (struktura, budowa), a gdy "nabierze" różnej maści glonów, paprochów i innych cudów, to mamy piękny zestaw szlifujący. Jest na to lekarstwo, dobre przelotki. Dobre przelotki to drogie przelotki :)

PS
Popieram Mariusza :thumbup:

Jacek

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2987 dnia: 29.08.2016, 19:46 »
Witam robiłem zakupy w drapiezniku i wysłali Mi maila , ze mam podać adres Inposta czy w mailu  tylko wystarczy bo na stronie  u nich już nie mogłem nic zmienić w zamówieniu .

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2988 dnia: 29.08.2016, 19:51 »
W.mailu wyślij

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2989 dnia: 29.08.2016, 20:06 »
Tak uczyniłem od razu  Dziękuje za odp.

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2990 dnia: 29.08.2016, 23:01 »
MrProper :
Tak sądziłem ze to tak będzie wyglądać. Wszystko na raz. Może trochę wyjaśnię i się usprawiedliwię.
Pytanie "dlaczego"

Dlaczego spinning?
Dlatego, ze jak jestem na rybach i mowie na grunt.  To pomyślałem ze spinning bym mógł rzucać tak dla zabicia czasu.
U mnie jakoś nie wychodzi tak jak na filmach Luk. "co rzuci to wedke porywa" czasem na bramie i 3h czekam. Także spinning byłby takim zabiciem czasu.
Łowie z sygn. brań. Przy tak malych połowach patrzenie się na szczytowke non stop spowodowałoby dostanie oczopląsu :P

Surfcasting dlaczego.
Ostatnio stwierdziłem ze na najbliższe jezioro które lubię mam min 45km w jedną stronę. A moczyć kija lubię i robię to 3x w tygodniu +weekendy(to juz dalej)
A na plaże , mam 10min drogi..."z buta" i ostatnio ziomek z wędkarskiego"wysmial" mnie ze mając takie miejsce i nie ograniczona wode - loterię na jakichś malutkich wodach.

Tylko dla mnie, moim zdaniem... Żeby łowić w morzu musialbym rzucić na... Nie wiem 500m.
Nie chce mi się wierzyć ze ryby podpływają na 30/50m od brzegu plaży.
I jak juz bym rzucal to myślę ze takim koszykiem do metody 80g/100g i by się nie przesuwał po dnie morza

A co do Ciebie to dziękuję Ci, bo jako jeden z nielicznych  odpowiadasz na moje może głupie pytania i doradzasz i ukierunkowujesz " na dobra drogę" :) wraz z Syborgiem. Dzięki!


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2991 dnia: 29.08.2016, 23:41 »
Jak można się nudzić z fedeerem ?!?!? To nie wiem ;)  Przy metodzie to już w ogóle, tu kulka tam pelet, tu dumbels tam qq :D

Dobra wiem czasami tak jest, ale to wtedy się kombinuje przynęty/zanety zmienia, 1h bez pyknięcia to nęcę 10-15m bliżej/dalej, 5m w lewo czy w prawo. Czasem ciężko mi na te 10-15min zostawić koszyk w spokoju  ;) młócę wodę jak spinningista. :P

Ja to na karpia to chyba nie dał bym rady się zasadzić. No chyba, że towarzystwo zgrane i zanęta (%) odpowiednia. Ale to inne wypady są, że i 2 dni zestawy nie przerzucane. :P
Tomsza

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2992 dnia: 29.08.2016, 23:57 »
Jaką nicią najlepiej zrobić omotki w matchówce? Potrzebuję parę wymienić. Wędka ma wartość głównie sentymentalną, więc w wielkie koszta nie wchodzę :)

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2993 dnia: 30.08.2016, 00:11 »
Jaką nicią najlepiej zrobić omotki w matchówce? Potrzebuję parę wymienić. Wędka ma wartość głównie sentymentalną więc w wielkie koszta nie wchodzę :)
Jeśli tniemy koszta, to może kupić nić wiodącą do wykonywania sztucznych muszek, o grubości np. 6/0 i w wybranym kolorze (jest ich dużo do wyboru i wszystkie w jednej cenie). W dowolnym sklepie muszkarskim, może być Taimen albo Bogdangawlik.pl.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2994 dnia: 30.08.2016, 00:34 »
Jaką nicią najlepiej zrobić omotki w matchówce? Potrzebuję parę wymienić. Wędka ma wartość głównie sentymentalną więc w wielkie koszta nie wchodzę :)
Jeśli tniemy koszta to może kupić nić wiodącą do wykonywania sztucznych muszek, o grubości np. 6/0 i w wybranym kolorze (jest ich dużo do wyboru i wszystkie w jednej cenie)?  W dowolnym sklepie muszkarskim, może być Taimen albo Bogdangawlik.pl.

A jak nić wiodąca będzie po angielsku?

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2995 dnia: 30.08.2016, 08:05 »
Tying thread, albo coś koło tego.
Tu masz link do przykładowych nici. Jakbyś brał to 6/0 lub 4/0 bo 8/0 już cieniutka mocno. To, że "waxed" to się nie przejmuj, nie ma to znaczenia czy waxed czy nie. Te nici nie są okrągłe w przekroju, to takie raczej sznureczki, które pod obciążeniem spłaszczają się. Są też szpulki o mniejszej pojemności niż 200 yds, są coś koło 100 yds też.
http://www.taimen.com/pl/pl/product/uni-thread-80-200yds-waxed_104/89061
Zaletą takiego rozwiązania jest "taniość" i możliwość wyboru pasującego koloru, te nitki są dość mocne. Kupienie szpulki nitki typowo do rodbuilding'u to koszt pewnie ze 3x większy. Ew. można szukać czegoś w sklepach pasmanteryjnych, ciekawe rzeczy tam są czasami :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2996 dnia: 30.08.2016, 08:34 »
Jaką nicią najlepiej zrobić omotki w matchówce? Potrzebuję parę wymienić. Wędka ma wartość głównie sentymentalną, więc w wielkie koszta nie wchodzę :)

Kolego, jeśli nie chcesz "kombinować", to proszę > https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Nici-FISHHAWK-Nylon/426

Cena niska, wybór kolorów znaczny, nici profesjonalne - czego chcieć więcej ;)
Jacek

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2997 dnia: 30.08.2016, 08:42 »
Jak można się nudzić z fedeerem ?!?!? To nie wiem ;)  Przy metodzie to już w ogóle, tu kulka tam pelet, tu dumbels tam qq :D

Dobra wiem czasami tak jest, ale to wtedy się kombinuje przynęty/zanety zmienia, 1h bez pyknięcia to nęcę 10-15m bliżej/dalej, 5m w lewo czy w prawo. Czasem ciężko mi na te 10-15min zostawić koszyk w spokoju  ;) młócę wodę jak spinningista. :P

Ja to na karpia to chyba nie dał bym rady się zasadzić. No chyba, że towarzystwo zgrane i zanęta (%) odpowiednia. Ale to inne wypady są, że i 2 dni zestawy nie przerzucane. :P

No i tak robię. Zmieniam przynety, zanety, długość wlosa , ale ile można.
A co do zmiany miejsca to z tym mam największy problem. Z celnością.
A jeszcze w nocy to juz  calkiem
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2998 dnia: 30.08.2016, 09:03 »
MrProper :
Tak sądziłem ze to tak będzie wyglądać. Wszystko na raz. Może trochę wyjaśnię i się usprawiedliwię.
Pytanie "dlaczego"

Dlaczego spinning?
Dlatego, ze jak jestem na rybach i mowie na grunt.  To pomyślałem ze spinning bym mógł rzucać tak dla zabicia czasu.
U mnie jakoś nie wychodzi tak jak na filmach Luk. "co rzuci to wedke porywa" czasem na bramie i 3h czekam. Także spinning byłby takim zabiciem czasu.
Łowie z sygn. brań. Przy tak malych połowach patrzenie się na szczytowke non stop spowodowałoby dostanie oczopląsu :P
Spining oraz łowienie na inną metodę jednocześnie jest niezgodne z regulaminem PZW.
Krzysztof

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2999 dnia: 30.08.2016, 21:52 »
Oj tam, oj tam.


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i