Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890767 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12090 dnia: 25.04.2021, 20:22 »
Mi się pełnia sprawdzała na nocnych zasiadkach sandaczowych.
Piotr

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12091 dnia: 25.04.2021, 20:25 »
Ja do plecionki 0,08 mm mam strzałówkę MS RANGE High-S Shock Leader 0,30mm. Połączone węzłem FG knot. Jakby go nie było, nic nie wali po przelotkach.

No u mnie to dość ważne bo przy s-canal mam dość małe przelotki.
Poniżej, w powiekszeniu FG knot 0,08 mm plecionka na żyłce 0,30 mm.

Myslę, że do s-canal strzałówka 0,25 mm będzie ok. Najmniejsza przelotka szczytowa ma ok. 1,7 mm w środku.
Chcesz dorzucić tym kijem na Wojnowycach do wypłycenia na środku? To jakieś 70 - 80 m. Z Żyłką nie ma szans.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12092 dnia: 25.04.2021, 21:49 »
Do przelotek o malej srednicy duzo lepszy jest wezel Alberto albo Albright. Zawiazac latwiej i nie jest taki kolkowaty jak FG. Generalnie pierwsze co pusci to przypon przy podajniku/koszyku poniewaz on najbardziej dostaje po d....pie. Wiec ta legendarna wytrzymalosc FG jest troche na pokaz. Od tego jest wyjatek tzn przypon z plecionki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12093 dnia: 25.04.2021, 22:19 »
Do przelotek o malej srednicy duzo lepszy jest wezel Alberto albo Albright. Zawiazac latwiej i nie jest taki kolkowaty jak FG. Generalnie pierwsze co pusci to przypon przy podajniku/koszyku poniewaz on najbardziej dostaje po d....pie. Wiec ta legendarna wytrzymalosc FG jest troche na pokaz. Od tego jest wyjatek tzn przypon z plecionki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Nie zgodzę się. Węzły Alberto i Alright może łatwiej się wiąże ale są dużo grubsze od FG Knot. W obu żyłkę składa się na pół, więc w dla żyłki 0,30, węzeł taki musi mieć co najmniej 0,60 a w miejscu zgięcia żyłki jeszcze więcej. Na prezentowanym przeze mnie zdjęciu, węzeł nie jest idealny, ze względu na brak wprawy i słaby wzrok. Jednak w najgrubszym miejscu na 0,33 mm, w innych nawet 0,27, bo plecionka ściska dość miękką żyłkę. Testowałem wytrzymałość węzła, nigdy nie puści na węźle, zrywała się albo żyłka albo plecionka w pewnej odległości od węzła.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12094 dnia: 26.04.2021, 10:57 »
Ja do plecionki 0,08 mm mam strzałówkę MS RANGE High-S Shock Leader 0,30mm. Połączone węzłem FG knot. Jakby go nie było, nic nie wali po przelotkach.

No u mnie to dość ważne bo przy s-canal mam dość małe przelotki.
Poniżej, w powiekszeniu FG knot 0,08 mm plecionka na żyłce 0,30 mm.

Myslę, że do s-canal strzałówka 0,25 mm będzie ok. Najmniejsza przelotka szczytowa ma ok. 1,7 mm w środku.
Chcesz dorzucić tym kijem na Wojnowycach do wypłycenia na środku? To jakieś 70 - 80 m. Z Żyłką nie ma szans.

Tym kijem raczej mogę zapomnieć żeby na takich odległościach łowić. W tym roku mam plan bardziej skupić się na klasyku ale na jednym z jezior i chciałem sprawdzić jak będzie mi się łowić na plecionkę. Na chwilę obecną myślę czy nie zrezygnować nawet ze strzałówki tylko nie wiem jak dowiązać skrętke do plecionki

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12095 dnia: 26.04.2021, 11:26 »
Do plecionki wiazesz 7m zylki wezlem  Alberto, Albright , FG, a potem na koncu tej zylki robisz skretke. Inna opcja to plecionka + feeder guma.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12096 dnia: 26.04.2021, 11:33 »
A jaki węzeł do feeder gumy? Bo kiedyś coś czytałem że plecionka lubi przecinać feeder gumę?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12097 dnia: 26.04.2021, 11:35 »
Nie tak dawno widziałem w sieci film, w którym autor pokazywał skrętkę z feeder-gumy zakończoną z dwóch stron krętlikiem do szybkiej wymiany przyponów. Idealny patent do połączenia plecionki ze skrętką.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12098 dnia: 26.04.2021, 11:49 »
Wiecie może, czy gdzieś można dostać zapasowe antenki 3.2mm do spławików drennan? Bo najbardziej zależy mi na czarnej, oryginalnej. A nigdzie nie mogę znaleźć innych niż te w kształcie oliwki 🤔
Kamil

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12099 dnia: 26.04.2021, 12:39 »
Czy ogarnę nęcenie na 40-50m feederem o cw do 70g (Iron Zemex) przy użyciu tego koszyka?
https://sklepdrapieznik.pl/koszyki-zanetowe-klasyczne/40430-koszyk-zanetowy-preston-wire-bait-up-feeder-28g.html
4,5cm średnicy, 6cm wysokości.
Lub ew. jakiś koszyk do wstępnego nęcenia bez ciężarka żadnego?

Chciałbym oszczędzić i jednak nie kupować do tego celu specjalnie karpiówki, ale z drugiej strony nie chciałbym się pozbywać szczytówek ;)

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12100 dnia: 26.04.2021, 13:50 »
Jezeli uzyjesz tego typu koszykow to moze byc to ostatnie necenie za pomoca tej wedki. Duzo zalezy co zaladujesz do koszyka jak sama zanete spozywcza to bedzie slabo. Polecam koszyki Guru Baitup po napakowaniu nie przekraczaja 65 gr

https://sklepdrapieznik.pl/koszyki-zanetowe-klasyczne/25703-koszyki-guru-x-change-bait-up-feeders-2030g.html

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12101 dnia: 27.04.2021, 09:03 »
Lorpio Extreme 160cm czy Sanger MS Range 165cm 3 komorowy? Dodam tylko, że wizualnie dużo bardziej leży mi ms, ale każdy poleca to Lorpio i już trochę się do niego przekonałem.

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12102 dnia: 27.04.2021, 09:26 »
Wiecie może, czy gdzieś można dostać zapasowe antenki 3.2mm do spławików drennan? Bo najbardziej zależy mi na czarnej, oryginalnej. A nigdzie nie mogę znaleźć innych niż te w kształcie oliwki 🤔
https://multifishing.pl/drennan/28004-antenki-hi-vis-tips-32mm-drennan-5055394242661.html
https://sklepdrapieznik.pl/splawiki-drennan-bez-obciazenia/29627-zestaw-anten-drennan-hi-viz-waggler-tips-32mm.html
Czarnych nigdy nie widziałem w tych zestawach.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12103 dnia: 27.04.2021, 10:02 »
Lorpio Extreme 160cm czy Sanger MS Range 165cm 3 komorowy? Dodam tylko, że wizualnie dużo bardziej leży mi ms, ale każdy poleca to Lorpio i już trochę się do niego przekonałem.

Ja mam lorpio 140cm ale śmiało moge polecić. Upycham w nim 2 kije z kołowrotkami 4k i 5k i teraz jedzie do mnie jeszcze jeden kij i kołowrotek 5k

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12104 dnia: 27.04.2021, 10:56 »
Mam Lorpio Extreme 140cm : wchodzą 2 feedery z kołowrotkami 3000/4000 A DO TEGO parasol, matchówka z kołowrotkiem 3000, natomiast w kieszeni bocznej mam 6 podpórek, sztycę od podbieraka i grzebień/podpórkę czyli jest mega pojemny.

Kumpel ma za to tego MS'a i też sobie chwali. Kolorystycznie faktycznie fajniejszy, no ale ja jestem fanem pomarańczowego :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)