MEDIA i MULTIMEDIA > Aplikacje

SiGmter - wybór interfejsu

(1/5) > >>

Mateo:
SiGmter to program do przeliczania objętości szpul kołowrotków wędkarskich

Przedstawiam Wam pierwszą wersję mojej skromnej aplikacji.

Stworzyłem dwa modele, które różnią się jedynie wyglądem. Jest model węższy o bardziej kompaktowym interfejsie oraz model szerszy.
Do wątku dołączyłem ankietę. Zagłosujcie zatem, który wariant bardziej wam odpowiada.

Program można pobrać z poniższych linków.
Pliki wykonywalne nie są skompresowane, bowiem niektóre programy antywirusowe fałszywie rozpoznają skompresowane pliki jako podejrzane. Taka sytuacja miała miejsce, kiedy program testowali Lucjan oraz Jacek. Próbowałem różnych kompresorów (UPX oraz PeCompact).

Instrukcję obsługi znajdziecie w samym programie pod przyciskiem ze znakiem zapytania umieszczonym po prawej stronie.

Wersja węższa
Wersja szersza

Na koniec prośba do kolegów. Wszelkie zgłoszenia dotyczące błędów, propozycje zmian w programie i nowych opcji proszę zamieszczać w osobnych wątkach. Pozwoli to na bardziej uporządkowane dyskusje na temat danych funkcjonalności. Umożliwi to również dodawanie ankiet dotyczących danych opcji. Przede wszystkim ułatwi mi to realizację poszczególnych zadań.
Ten wątek służy jedynie do wyłonienia najbardziej odpowiadającej wersji interfejsu oraz luźnej dyskusji na temat programu.

Syborg:
To może ja zacznę, bo koledzy ewidentnie się wstydzą.

Mateuszu, nie wiem, na ile jest to dla Ciebie pocieszeniem, ale szczerze mówiąc, to ja takiego programu bym nie napisał. Słabe pocieszenie, wiem :)

Dane mi było testować różne wersje programu, więc mam pewne wnioski. Co tu dużo gadać, jest to kawał dobrej roboty. Można obliczać ilość metrów żyłki o danej średnicy, można obliczać ilość konkretnego podkładu, a do tego ilość żyłki docelowej, która wypełni szpulę. Wychodzi na to, że program wylicza ilość metrów bardzo dokładnie. Różnice mogą wynikać jedynie w przypadku użycia żyłki cieńszej lub grubszej od tego, co deklaruje producent. Gdy dodamy do zalet programy możliwość wyliczenia ilości żyłki na podstawie obrotów korbki kołowrotka, to już mamy komplet :)

Dla mnie to są czary-mary, więc cieszę się, że to nie ja musiałem to robić. Dzięki :beer:

Luk:
Mi się sprawdza, fajny program. Ostatnio właśnie nawijałem żyłkę na kręcioły, i nie wiedziałem ile mi jej zeszło z dużej szpuli, a tak oznaczyłem sobie ile mi jej zostało.. Kupiłem też sobie żyłkę do Daiwa Crosscast 5000, które są moim nowym nabytkiem. Można policzyć ile trzeba jej nawinąć na trzy kręcioły - i wiadomo jaką objętość kupić :D

Arunio:

--- Cytat: Luk w 31.01.2017, 18:25 --- do Daiwa Crosscast 5000, które są moim nowym nabytkiem. Można policzyć ile trzeba jej nawinąć na trzy kręcioły

--- Koniec cytatu ---
Na Karpiowanie się przerzucasz? ???
Toż to 600 g. wagi.

katmay:
Przyznam, że widziałem lecz zapomniałem.
Sprawdzę jak uśpię dzieciaki.

Marcin

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej