TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Kiedy i jak na lina?

<< < (2/153) > >>

bigdom:

--- Cytat: Tinca Fan w 16.02.2015, 20:00 ---Temat szeroki jak Amazonka :). Wszystko zależy gdzie na liny się nastawiasz :D.

--- Koniec cytatu ---

Może opiszesz swój sposób na liny na przykładzie omawianego w innym wątku jeziorka, na którym łowisz?

Kafarszczak:
Lin to lin o nim Gadać można ciągle :D,

Ja moge od Siebie dodać że koszyk z białymi w środku jest dobrym kąskiem dla Lina, uwielbiają białe robale i nie tylko :)

Tinca Fan:
Ze swojego doświadczenia w kontekście tego konkretnego łowiska mogę napisać w skrócie tak:
- nie ma schematów, cudownych przynęt, zanęt i aromatów,
- gruby lin to gruba zanęta i przynęta, chociaż zdarzają się dni, że wyniki są tylko na 2 białe i nic więcej :),
- kulki proteinowe i pellet mi się nie sprawdził, chociaż nimi nęciłem dość długo,
- ziarna są lepsze: kukurydza, łubin, groch, czym sypiesz na to łowisz,
- jedyna prawidłowość to to, że na lina jest szansa tylko gdy jest cisza, jak zaczyna choć trochę wiać można się pożegnać z braniami,
- w normalnym sezonie godziny około zachodu słońca do 2 godz po, oraz wschód do 8-9 rano,
- przy bardzo ciepłym marcu i normalnym kwietniu, brań można spodziewać się cały dzień,
- samo łowisko bardzo specyficzne i wymagające, wielu zniechęciło, natomiast cierpliwych nagradza :).

Luk:
Ja się przyznam w tajemnicy, że w tym roku mam zamiar zasadzić się na wielkiego tincasa... :)  Tych mniejszych juz połowiłem, teraz czas przełamać wymiar 60 cm... Tym razem połowię w nocy - choć lin wcale często w nocy nie bierze, ale dywan musi poleżeć na dnie aby skusic najwieksze z prosiaczków...

Kafarszczak:
Luk Myślisz o spławiku czy Methodzie ? aby podejść tego prosiaka 60+

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej