Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3893289 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15000 dnia: 27.11.2018, 15:03 »
Black, black-iem ale ja nie dałem się ponieść emocjom wyprzedaży , może dlatego że w Duxonie połowa rzeczy już przed wyprzedażą była niedostępna.

Z uwagi że nie używam za dużo zanęty a w większości pellety w proporcji 80% pallety a 20% zanęty, to takie małe paczki 700 g mi pasują żeby potestować.

EFG 130 - to zanęta na bazie glonów NORI i jest to główny składnik tej zanęty. I jeśli chcemy celować w takie ryby jak: karp, leszcz, F1, klenie i brzany to właśnie ta zanęta jest do tego celu. EFG 130 to zanęta bardzo drobna wielkości połączenia "soli z cukrem", i właśnie te cząstki są przeznaczone do bardzo szybkiego przyciągania. Jest to niezbędne z punktu widzenia zimna, chociaż na opakowaniu jest napisane "ALL" czyli na każdą temperaturę. Przy EFG 130 lepka konsystencja nie czyni w wodzie wielkiej chmury, i jest ważna podczas wędkowania na zimno, ponieważ ryby będą koncentrować się na mniejszym obszarze.

EFG 130 - jednym słowem jest to zanęta na zimną wodę, gdzie metabolizm ryb zwalnia a ryby nie potrzebują dużej ilości pokarmu. Ma bardzo delikatny i dziwny zapach którego nie mogę określić.

Zawartość białka - 22,7 % , węglowodanów - 62,5 %.

Z ciekawostki napiszę że glony NORI - są to wodorosty, które są pożywne, gdy są zawarte w przynętach i zanętach. Są wypełnione witaminami, sterolami roślinnymi i pierwiastkami śladowymi, a także olejami omega-3 i omega-6. Prawdziwymi dodatkami są jednak liczne naturalne związki, które zapewniają antybiotyk i ochronę antywirusową ryb.

Przy zanęcie  EFG 150 za dużo nie napiszę , tak samo jak 130 jest drobnej wielkości i również nasycona wodorostami NORI. Jest to zanęta idealna do karmienia i łowienia na methodę i przeznaczona dla wszystkich ryb. 150 posiada kombinację amin 23 składników, ale nie udało mi się uzyskać informacji jakich (pewnie tajemnica Marukyu). Zapachowo zanęta 150 ma typowy zapach rybny połączony z "czymś".

Zawartość białka - 19,5 % , węglowodanów - 64,7 %.

Obie zanęty mają opakowanie zip ;)
Z poważaniem Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15001 dnia: 27.11.2018, 15:10 »
Też chciałem wypróbować, ale żeś mnie bezczelnie ubiegł i już zabrakło >:O
:P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15002 dnia: 27.11.2018, 15:18 »
Jeśli chodzi o żyłeczkę to była tylko 1 sztuka którą wychwyciłem , przyznaję się . Ale z tego co widzę zanęty są jeszcze , 130 i 150 . Te 2 kg niestety nie były dostępne nawet przed wyprzedażą , ale za takie pieniądze to warto było . Teraz żałuję jeszcze że nie dorzuciłem sobie jakąś inną zanętę tej firmy .
Z poważaniem Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15003 dnia: 27.11.2018, 15:32 »
Napisz coś potem o tych zanętach. W sumie nawet nie wiem, co te liczby na nich oznaczają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15004 dnia: 27.11.2018, 15:40 »
Napisz coś potem o tych zanętach. W sumie nawet nie wiem, co te liczby na nich oznaczają.
Przyłączam się do prośby :) Bardzo interesują mnie te produkty. Tylko cena prawie 30 zł za 700g studzi moje zapędy ;D

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15005 dnia: 27.11.2018, 16:32 »
Napisz coś potem o tych zanętach. W sumie nawet nie wiem, co te liczby na nich oznaczają.
Przyłączam się do prośby :) Bardzo interesują mnie te produkty. Tylko cena prawie 30 zł za 700g studzi moje zapędy ;D

Dopisałem wyżej przy zdjęciu ;)
Z poważaniem Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15006 dnia: 27.11.2018, 17:10 »
:thumbup: poszło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15007 dnia: 27.11.2018, 17:29 »
Ostatnie (mam nadzieję) zakupy w tym roku :)

Z E-Amura Korda Tacklesafe oraz Stradic C5000XG FK



Chciałbym tutaj Panu Pawłowi serdecznie podziękować za ogarnięcie Stradica w tak mega cenie.. nie mogę napisać konkretnie ile, ale w sieci za tyle się nigdzie nie znajdzie.
Knob oczywiście będzie zmieniony bo wbrew pozorom wielkość 5000 chce zastosować do.. odległościówki (Drennan Acolyte Ultra 13ft).
Świr, no to teraz o co chodzi. Masa 320gr + 6.2:1 przełożenia które daje 105cm na obrót korbką. Symbol "C" (compact) w nazwie przed romiarem 5000 daje w rezultacie korpus z wielkości 4000 ze zwiększoną średnicą szpuli o całe 3-4mm z tego co sprawdzałem. W rezultacie średnica ma 54mm średnicy.



Masa 322 gr (trochę nie wyraźne zdjęcie wyszło..)



Tak to wyważa wszystko :) (fotka po skosie wyszła, w rzeczywistości kij jest w tym miejscu wyważony)



Do tego mega pudełko z Kordy, zamiast pięciu jakiś traperów sprzed kilku lat i wiecznemu pierdolnikowi mam nadzieję że to teraz będzie ogarnięte. Najfajniejsze jest to że się do kasety 40mm wchodzi, z delikatnym oporkiem (logo kordy na górze pudełka lekko owadza) :)
Początkowo po zdjęciach myślałem że to typowe pudełko a tu się okazuje że materiał który jest użyty jest bardzo podobny do tego co ma guru w swoich portfelach na przypony (przypadek? korda..guru). Na prawdę solidne pudełeczko aczkolwiek ta solidność sporo waży - 421gr. Aczkolwiek mnie masa nie przeszkadza, i tak w koszu będzie cały sezon :)






Z Drapieżnika nowe kosze z prestona oraz torba world champion feeder bag :)

Kosze wszystkie gumowane, wiem że będzie ciężej w wodzie manewrować ale przynajmniej tyle pushstopów się nie będzie traciło i wymieniało tylu przyponów - przynajmniej tak było w moim wypadku :(






Torba na koszyki i akcesoria z większymi pudełkami niżeli w wersji monster (ta mniejsza) :)






Więcej fotek pod tym linkiem - nie chce tematu zaśmiecać fotkami :) I tak za dużo ich wyszło O:)
https://ibb.co/album/mcZvwF/?sort=date_desc&page=2&params_hidden%5Blist%5D=images&params_hidden%5Bfrom%5D=album&params_hidden%5Balbumid%5D=mcZvwF

Pozdrawiam :fish:

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15008 dnia: 27.11.2018, 18:10 »
Gratuluję zakupu!
A co do kosza to myślę tak samo

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15009 dnia: 27.11.2018, 18:11 »
Napisz coś potem o tych zanętach. W sumie nawet nie wiem, co te liczby na nich oznaczają.
Przyłączam się do prośby :) Bardzo interesują mnie te produkty. Tylko cena prawie 30 zł za 700g studzi moje zapędy ;D

Dopisałem wyżej przy zdjęciu ;)

Super :thumbup:

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15010 dnia: 27.11.2018, 18:31 »
Hobby,

Pod Castizma podepnę prawdopodobnie którąś Ultegrę 5500 Ci4+. Miałem w ręku tę wędkę z podpiętym Castizmem QDA o masie 450 g. Choć do dobrego wyważenia sporo brakowało to mi taki zestaw nieźle leżał w dłoni.


Kordi,

Jutro postaram się wrzucić kilka zdjęć i pomierzyć co się da. Niestety nie będzie mi dane w najbliższym czasie przetestować sprzętu.



Mogę opisać moje wrażenia na sucho. Miałem w ręku wersje 13,6 ft oraz 14,2 ft. Ta dłuższa była już niestety ciężka i bardzo nieporęczna. Gruby blank, duża sztywność i bardzo słabe wyważenie sprawiały, że w ogóle nie leżała m w dłoni. Znacznie lepiej wyglądała sprawa z opcją 13,6 ft. Ta długość zachowuje przyjemne, bardziej "angielskie" ugięcie. Nie jest to sztywna pała.

Wędka jest wykonana wzorowo. Blank uzbrojony jest w trzystopkowe, bardzo solidne przelotki o dużej średnicy. Jedynie szczytówki mają przelotki na pojedynczej stopce. Złącza V-Joint - klasa. Pierwszy raz widzę tak dobrze spasowane złącza.

To tak na szybko, reszta jutro. ;)
Kuba

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15011 dnia: 27.11.2018, 18:50 »
Tak obserwuję wasze zakupy od dłuższego czasu i się zastanawiam, czy to już wiosna :-\
Oczywiście wszystkim gratuluję, piękne zakupy robicie :bravo:
Ja poczekam do wiosny ;)
Robert

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15012 dnia: 27.11.2018, 19:33 »
Ryba, Ty chłopie jak zwykle jedziesz po bandzie. ;)
Świetny kołowrotek. :thumbup:
Adam

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15013 dnia: 27.11.2018, 19:38 »
Nic mnie od dawna tak nie zafascynowało jak to pudełko z Kordy. :D Chyba je sobie kupię.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #15014 dnia: 27.11.2018, 20:53 »
I ja sobie coś kupiłem. Tym razem coś do dalszego łowienia. :)


jazgarek, do mnie tez jest w drodze to cudeńko...

Panowie, nie ukrywam, że bardzo chętnie poczytam i obejrzę prezentację tej wędki :)


Robert, słusznie zauważył... zakupy jakby wiosna była :narybki: :sun:
Pozdrawiam,
Maciek