Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120942 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #45 dnia: 22.02.2016, 10:00 »
JKarp tak może i PZW jak napisałeś zrobiło sobie z wody ...............  do taniej jatki... ale za to wszystko płacisz tylko 90 zł na rok  i to bez dodatkowych opłat za osoby towarzyszące, nie musisz sobie wcześniej rezerwować łowiska bo miejsca starczy dla każdego w tygodniu i   weekendy oczywiście kto pierwszy ten lepszy tez tak jest na komercji z rezerwacją.
A do tego łowienie w nocy, w weekendy w okresie letnim i już jesiennym bo można do konca października, nikt nie pobiera też opłaty za parking bo są po stronie zachodniej  postawione szlabany i jakoś chyba to nie przeszkadza szczególnie karpiarzom bo sam często siedząc po zachodniej stronie widziałem jak targają wózki z całym majdanem. Nad zalewem jest też naprawdę dużo miejsca gdzie prawie pod sama wodę możesz podjechać samochodem czego na komercji nie ma może z paroma wyjątkami. Co do samochodów to jeszcze od czasu gdy tam jezdzę nie miałem kontroli osobiście jestem i tu postawie swoje duże ZA.
Na uwagę zasługuje jeszcze fakt to to że nie jest to łowisko komercyjne tylko dostępne dla wszystkich za które trzeba tylko wnieść opłatę dobową lub roczną a nie za każde wejście , to że za rybę którą złowisz nie płacisz, to że  nie ma nakazu zabierania i płacenia za rybę której koło chce się pozbyć ze zbiornika tak jak to jest z pstrągiem na łowisku Okoń to już jest mistrzostwo świata. Ostatnia sprawa to że chociaż nie jest to tak często to jest to że na łowisku komercyjnym jak ktoś wcześniej napisał że czuję sie jak w kinie płaci i a na komercji płaci i łapie (nie zawsze ale w 99 procentach). To nie jest sztuką sztuką jest znęcenie ryby po to by trafiła do podbieraka a po kilku fotkach wróciła do wody
Tak po kolei:
Na Okoniu też nikt nie pobiera kasy za parking.
Nie musisz wykupić zezwolenia na rok żeby wędkować w nocy.
Na zalewie nie pozwolą łowić w nocy jak nie masz zezwolenia.
Do namiotów i samochodów zaglądali tacy nie wiem jak nawet ich nazwać bo na pewno nie PSR.
Zalew jest łowiskiem komercyjnym (specjalnym ) PZW co już w ogóle jest łamaniem prawa.
Napisałem, że na początku istnienia nie trzeba było zabierać pstrągów ale wędkarze zamiast złowić sobie kilka ryb łowili do bólu a martwe ryby pływały jak oka w rosole. Mało tego widziałem tam ekipę muszkarzy łowiących na takie malutkie muchy ( sieczka czy jakoś tak ) które pstrągi zagryzały aż do d.... a oni je wypuszczali pomimo, że pod nogami mieli martwe ryby.
Powiadasz sztuką nie jest - a wiesz ilu tam klęło na czym świat stoi bo ryby nie potrafili złowić ? Okoń nie jest dziurą w ziemi jak inne komercje. I tu zaczyna się problem bo nie wystraczy trafić w wodę zestawem ;-)

JK
 

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #46 dnia: 22.02.2016, 10:53 »
W pełni zgadzam się z kolegą JKarp, raz że Okoń nie jest wanną z karpiami tylko żwirownią z głębokością dochodzącą do 15 metrów i są okresy że nie jest tam łatwo o rybę. I mi mimo że dość dobrze znam to łowisko zdarzały się powroty o kiju.

W temacie pstrąga napiszę jeszcze potwierdzenie słów JKarpia że kiedyś nie było obowiązku wypuszczania ale wtedy masa ryb była traktowana źle i właściciel musiał odławiać martwe ryby.

Poza tym pstrąg wpuszczany jest dopiero późną jesienią i na prawdę rzadko są przyłowy, ja na tyle lat tylko RAZ złowiłem tam przypadkowo pstrąga na kukurydzę z gruntu.
A na wyprawach typowo na pstrągi nieraz trzeba było się nieźle nakombinować żeby jakiegoś skubańca wyjąć z wody.

Napiszę od razu że nigdy nie jeździłem tam od razu po zarybieniu, wtedy ta pstrągi biorą na wszystko, jednak po jakimś czasie trochę dziczeją, zaczynają im odrastać płetwy i żerują już na naturalnym pokarmie którego tam jest w bród.

Poza tym o zarybienia pytają sami wędkarze, są weekendy w listopadzie że w wszystkich 53 stanowisk ludzie polują na pstrągi, czyli biznes się opłaca.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #47 dnia: 22.02.2016, 11:41 »
Czyli jednak na Okoniu wiedzą co robią :thumbup:
Lucjan

Offline Monika

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Giżycko
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #48 dnia: 20.03.2016, 22:21 »
To i ja dodam swoje 3 grosze :)

Byłam wprawdzie kilkukrotnie tylko, ale na pstrąga nie trafiliśmy.

W kwestii mat i podbieraków - jestem jak najbardziej ZA odkąd zobaczyłam co "pseudowędkarze" robią z rybami. Karp na piasku, na kamieniach, poraniony i wrzucony z powrotem do wody... Karpie, które pływają z zestawami koszykowymi, bo "pseudowędkarz" nie wziął podbieraka i podnosi karpia na samym wędzisku na łowisku, gdzie nie ma bezpośredniego wejścia do wody, tylko z pomostu. Oczywiście zestaw pęka.

Jeśli chodzi o osoby towarzyszące to też jestem ZA. Czasem jak jeździłam z Mężem na ryby i akurat nie chciałam łowić bądź dane łowisko nie było dla mnie - to płaciliśmy ZAWSZE za moją obecność z nim. Jest to dla mnie zrozumiałe, bo zbyt często trafiają się właśnie wspomniane wcześniej masowe grille, głośne posiadówki, które nie mają nic wspólnego z relaksem na rybach... 15 osób przy stanowisku raczej nie zachowuje względnej nawet ciszy.

Wiem, że łowiska komercyjne w tych kwestiach mocno różnią się od wód PZW. Jednak patrząc na to jak te wody niszczeją w oczach na Mazurach - chętniej pojadę na komercję i za to wszystko zapłacę. Chcę po prostu połowić ryby, a na wodach PZW niestety często wraca się o suchym kiju. Nie mówiąc o ilości kłusowników z siatkami, którzy oczywiście nie są kontrolowani. I ciężko wówczas mówić o błędach wędkarza w przypadku braku wyników. Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale na Mazurach jeszcze żywe jest przekonanie, że każdą rybę się zabiera. Jak ludzie widzą jak wypuszczam rybę to za głowę się łapią. To też nie pomaga...

Wolę przeczytać regulamin łowiska komercyjnego i albo się zdecydować na taki wypad albo nie. Wiem jednak czego się spodziewać.

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #49 dnia: 20.03.2016, 22:27 »
Wszędzie w Polsce jest niestety podobnie na PZW jeśli chodzi o zabieranie rybek :/
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #50 dnia: 20.03.2016, 22:40 »
...Byłam wprawdzie kilkukrotnie tylko, ale na pstrąga nie trafiliśmy.

Witaj, a można wiedzieć na co trafiliście?
Czy to przyjemne łowisko? Jeszcze go nie odwiedzaliśmy.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Monika

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Giżycko
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #51 dnia: 20.03.2016, 22:47 »
...Byłam wprawdzie kilkukrotnie tylko, ale na pstrąga nie trafiliśmy.

Witaj, A można wiedzieć na co trafiliście?
Czy to przyjemne łowisko? Jeszcze go nie odwiedzaliśmy.

Karpie, jesiotry, jazie :) Celowaliśmy w karpia. Mąż kuzynki to i leszcze czy płocie.
Jak dla mnie bardzo przyjemne miejsce. Można się zrelaksować i połapać. Czasem jest ciężko z braniami, więc na moje umiejętności bywa to wyzwanie :)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #52 dnia: 21.03.2016, 08:45 »
.. Czasem jest ciężko z braniami, więc na moje umiejętności bywa to wyzwanie :)

Ja też się dopiero uczę - czyli miejsce może być odpowiednie ;D
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #53 dnia: 21.03.2016, 09:06 »
...Byłam wprawdzie kilkukrotnie tylko, ale na pstrąga nie trafiliśmy.

Witaj, a można wiedzieć na co trafiliście?
Czy to przyjemne łowisko? Jeszcze go nie odwiedzaliśmy.

Czarek, a co Cię interesuje? Okoń, jak już pisałem, to jedyna komercja z jakiej korzystam, łowiłem tak jak jeszcze to była czynna żwirownia, więc już trochę poznałem ten zbiornik.
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #54 dnia: 21.03.2016, 09:17 »
Też chętnie podpowiem o dobrych miejscówkach :)
JK

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #55 dnia: 21.03.2016, 09:34 »
@Ostry i @JKarp
Szukam fajnego łowiska dla Klubu. Zależy mi na dużej populacji leszcza, lina, karasia i może karpia.
Chodzi o ćwiczenie sposobów i metod.
Mamy coś tam upatrzone, ale nie chciałbym, na razie, koncentrować się na jednej wodzie.
Ważne, żeby było po lewej stronie Wisły.
:-)

Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #56 dnia: 21.03.2016, 10:39 »
Leszcza tam jak na lekarstwo. Być może i jest, ale jakoś ja nigdy nie widywałem nikogo regularnie łowiącego karpie. Lin i karaś kiedyś był, ale chyba sumiska wyżarły. No karp jak najbardziej.
JK

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #57 dnia: 21.03.2016, 11:08 »
Leszcz tam jest, ale ciężko się do niego dobrać, lina też dane mi było złowić, karasia jest dużo, ale niestety to w większości Japończyk, niestety dominującą rybą jest karp, jak wejdzie w łowisko, to trudno nastawiać się na inne ryby, bo te skurczybyki biorą na wszystko i przeważnie są pierwsze do przynęty.

W łowisku jest też duża populacja jazia, szczególnie na wiosnę można się nałowić w płytkiej zatoce i na wypłyceniu, w okolicach stanowisk od 26 do 29. W zeszłym roku w pierwszy dzień wiosny złowiłem 26 sztuk na czerwone robaki. 


W ten weekend było zarybienie karpikami, nie wiem, czy dobrze zrozumiałem właściciela, ale mówił coś o 1,5 tony???
Rybki w przedziale od 1,5 do 4 kilo.
Marcin

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #58 dnia: 21.03.2016, 12:01 »
No to wypróbuję. :narybki: pewnie na początku kwietnia.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #59 dnia: 21.03.2016, 12:32 »
No to wypróbuję. :narybki: pewnie na początku kwietnia.

Dawaj znać, jak będziesz się wybierał, mam tam rzut beretem, to podjadę pogadać.
Marcin