Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120927 razy)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #15 dnia: 19.02.2016, 07:33 »
Wykop ten zbiornik najpierw bo nadal nie rozumiesz... moze po prostu zrobili tak bo chca zarabiac a nie tylko miec na chleb:) maja ku temu prawo...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #16 dnia: 19.02.2016, 07:40 »
Ludu to tylko zapis by mieć alibi by nie brać żony że sobą, właściciel chciał dobrze a wyszło jak zwykle....

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #17 dnia: 19.02.2016, 07:56 »
Wykop ten zbiornik najpierw bo nadal nie rozumiesz... może po prostu zrobili tak bo chcą zarabiac a nie tylko miec na chleb:) maja ku temu prawo...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

W mojej ocenie to kolego mnie nie rozumiesz. Też bym wprowadził jakiś regulamin który komuś mógł by się nie spodobać gdzie były by jakieś zakazy ale po dokonaniu opłaty za wędkowanie nie można nikomu nakazywać na siłę zakup przypadkowo złowionej ryby dlatego  że ktoś kiedyś zrobił błąd i ją niepotrzebnie zapuścił do zbiornika, teraz mu to przeszkadza i na siłę chce się jej pozbyć nie za darmo tylko by przy okazji osiągnąć dochód. Tak ja do tego podchodzę nic na siłę a na tym łowisku z pstrągiem jest tak
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #18 dnia: 19.02.2016, 08:03 »
Przeciez na sile z ulicy nie robia lapanki i nie kaza kupowac przypadkowym ludziom tylko tym ktorzy sami dobrowolnie tam jada i placa za wstep akceptujac tym samym regulamin... nie chce mi sie wierzyc zebys jadac z feederem lowil przypadkowo pstragi;) spinem tez stosujac odp przynety jestes w stanie wyeliminowac brania pstraga...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #19 dnia: 19.02.2016, 08:13 »
Wykop ten zbiornik najpierw bo nadal nie rozumiesz... może po prostu zrobili tak bo chcą zarabiac a nie tylko miec na chleb:) maja ku temu prawo...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

W mojej ocenie to kolego mnie nie rozumiesz. Też bym wprowadził jakiś regulamin który komuś mógł by się nie spodobać gdzie były by jakieś zakazy ale po dokonaniu opłaty za wędkowanie nie można nikomu nakazywać na siłę zakup przypadkowo złowionej ryby dlatego  że ktoś kiedyś zrobił błąd i ją niepotrzebnie zapuścił do zbiornika, teraz mu to przeszkadza i na siłę chce się jej pozbyć nie za darmo tylko by przy okazji osiągnąć dochód. Tak ja do tego podchodzę nic na siłę a na tym łowisku z pstrągiem jest tak
   :thumbup: 
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #20 dnia: 19.02.2016, 08:36 »
Tak masz racje w tym co napisałeś ale nie do końca bo stosując małe przynęty jak się ustawiasz np. za okoniem to jaką masz pewność że nie pobije ci pstrąg. Oczywiście "produkowane" są przynęty ze wskazaniem na konkretny gatunek ryby okoń szczupak kleń - według producenta ale nie będziesz miał nigdy pewności  na sto procent że nie uderzy ci pstrąg.
Skoro dobrowolnie jadę i płacę to jasna sprawa że godzę się z tym co jest zapisane w regulaminie i muszę tak postępować ale jak przy okazji tworzy się jeden z punktów w regulaminie z którego po przemyśleniu wynika że ktoś na siłę chce wyrwać kasę i mi się to nie podoba to pieprzę to i zwalam i więcej już nie przyjdę- gdzie tu logika tego. A jak już tak bardzo chcą się tej ryby ze zbiornika pozbyć to po złowieniu jej  przecież  można ją oddać do obsługi zbiornika i ich sprawa co z nią zrobią  ale nie tu jest potrzeba wyciągnięcia jak najwięcej kasy tworząc głupie w mojej ocenie zapisy w regulaminie  i mi to przypomina trochę działalność pzw  pod kątem tylko finansów.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #21 dnia: 19.02.2016, 08:43 »
Oj wiem jak jest... jest regulamin to trzeba sie podporzadkowac albo lowic gdzie indziej... ot tyle:) koniec dyskusji (no chyba ze na priv chcesz pogadac;)

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #22 dnia: 19.02.2016, 08:49 »
A może inni koledzy z forum też dołączą się do dyskusji i przedstawią swoje za i  przeciw w tym temacie ? Bardzo bym chciał poznać innych opinie na temat tego punktu w regulaminie łowiska Okoń
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #23 dnia: 19.02.2016, 08:53 »
Jurku chcesz dyskutować o regulaminie łowiska prywatnego? Jaki cel takiej dyskusji?
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #24 dnia: 19.02.2016, 08:54 »
Na wielu łowiskach pstrągi trzeba zabierać.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #25 dnia: 19.02.2016, 09:07 »
Nie na temat całego regulaminu tylko na jeden z punktu w nim. Wiem że zaraz ktoś mi powie że jak mi sie nie podoba to tam moge nie wędkować tam ale już dużo w tym temacie napisałem
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #26 dnia: 19.02.2016, 09:25 »
Na pewnych łowiskach, które odwiedziałem nie było opłat dot. osób towarzyszących i skończyło się to tym, że ludzie robili sobie zjazdy i pikniki. Łowił jeden facet a z nim 5 koleszków biwakowało i popijało piwko. Przeszkadzali innym, robili hałas, przeklinali. Jak wprowadził właściciel opłatę 5 zł za osobę towarzyszącą to się to skończyło. Bywałem tam wielokrotnie z dziewczyną, ojcem i nigdy właściciel nie wziął odemnie opłaty za takie osoby. W tej kwesti akurat popieram właścicieli łowisk, ponieważ ja będąc na rybach chcę połowić spokojnie i w ciszy.

Jeśli chodzi o pstrąga, to jest to bardzo słaba ryba. Nakaz zabierania podyktowany jest prawdopodobnie tym, że dużo z tych ryb nie wytrzymuje holu i później zdycha. Ja osobiście takich łowisk, gdzie są pstrągi po prostu unikam. Nie jem ryb, nie zabieram więc pstrąg mi niepotrzebny. Nie jest to też cel mojej sesji także po prostu takie łowiska, na których występują gatunki, które mnie nie interesują lub pływają ryby zbyt duże, nie są przeze mnie odwiedzane.

Wybór łowisk mamy coraz większy. Są łowiska z mieszanym rybostanem, są z drapieznikiem, są z karpiami handlowymi a są typowo z dużymi okazami. Regulaminy, zasady i sposób zachowania właścicieli też są różne. Wybieram te, które mi odpowiadają.
Grzegorz

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #27 dnia: 19.02.2016, 09:31 »
Na pewnych łowiskach, które odwiedziałem nie było opłat dot. osób towarzyszących i skończyło się to tym, że ludzie robili sobie zjazdy i pikniki. Łowił jeden facet a z nim 5 koleszków biwakowało i popijało piwko. Przeszkadzali innym, robili hałas, przeklinali. Jak wprowadził właściciel opłatę 5 zł za osobę towarzyszącą to się to skończyło. Bywałem tam wielokrotnie z dziewczyną, ojcem i nigdy właściciel nie wziął odemnie opłaty za takie osoby. W tej kwesti akurat popieram właścicieli łowisk, ponieważ ja będąc na rybach chcę połowić spokojnie i w ciszy.

Jeśli chodzi o pstrąga, to jest to bardzo słaba ryba. Nakaz zabierania podyktowany jest prawdopodobnie tym, że dużo z tych ryb nie wytrzymuje holu i później zdycha. Ja osobiście takich łowisk, gdzie są pstrągi po prostu unikam. Nie jem ryb, nie zabieram więc pstrąg mi niepotrzebny. Nie jest to też cel mojej sesji także po prostu takie łowiska, na których występują gatunki, które mnie nie interesują lub pływają ryby zbyt duże, nie są przeze mnie odwiedzane.

Wybór łowisk mamy coraz większy. Są łowiska z mieszanym rybostanem, są z drapieznikiem, są z karpiami handlowymi a są typowo z dużymi okazami. Regulaminy, zasady i sposób zachowania właścicieli też są różne. Wybieram te, które mi odpowiadają.

oooo to to to to to... ;) :thumbup:
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #28 dnia: 19.02.2016, 09:34 »
Dostało się Okoniowi.
A problem pewnie dotyczy też innych podobnych. Taka karma.
Świadomemu wędkarzowi pewnie to nie przeszkadza - choć nie zawsze, jak widać.
Pozostaje kwestia oczekiwań zarówno właściciela jak i klienta.
Oraz to w jaki sposób budować biznes, żeby nie tracić a klient był "zadowolniony".
Zatem pytanie: czy pstrąg jest "problemem" na takich łowiskach, w domyśle - czy właściciele nie nadużywają zaufania swoich klientów, znaczy ich portfeli?

Matchless dobrze skrobnął, zanim wysłałem :bravo:

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #29 dnia: 19.02.2016, 10:32 »
Na pewnych łowiskach, które odwiedziałem nie było opłat dot. osób towarzyszących i skończyło się to tym, że ludzie robili sobie zjazdy i pikniki. Łowił jeden facet a z nim 5 koleszków biwakowało i popijało piwko. Przeszkadzali innym, robili hałas, przeklinali. Jak wprowadził właściciel opłatę 5 zł za osobę towarzyszącą to się to skończyło. Bywałem tam wielokrotnie z dziewczyną, ojcem i nigdy właściciel nie wziął odemnie opłaty za takie osoby. W tej kwesti akurat popieram właścicieli łowisk, ponieważ ja będąc na rybach chcę połowić spokojnie i w ciszy.

Jako gość wchodzę zaproszony  do kogoś na posesje w celach towarzyskich to na gospodarzy spoczywa obowiązek zapewnienia mi bezpieczeństwa i spokoju za co nie płacę. Na gospodarzu łowiska więc spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i porządku a jak ktoś się do tego nie stosuje może zostać wyproszony nawet siłą usunięty. Wiem że nic tak nikogo do porzadku nie doprowadzi jak "kara" finansowa ale jak zona czy dziecko są spokojni nie wadzą nikomu to gdzie tu logika za coś takiego pobierać opłatę. Oni z pewnością oczekiwali krótkiego wypoczynku bez przekleństw, zataczania się podpitych kolesiów czy też śmieci przez nich pozostawionych. Czy oni za to czego nie robią tez muszą wnosić ta głupią opłatę ? Nie osądzajcie mnie za skąpca któremu jest szkoda dac 5-10zł za osobe towarzyszącą ale w tym nie widze żadnej logiki.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników