Autor Wątek: Osmo - Wasze opinie?  (Przeczytany 13214 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.02.2022, 13:05 »
Zobaczymy jeszcze jak będzie z tymi przynętami w tym sezonie. Zamówiłem na BF Toxica i Aliena. Wydaje się trochę większe i duże bardziej miękkie/sprężyste niż pierwsze wersje z tego sezonu. Może coś udoskonalili?
 
Kiedyś pisałem z Dawidem na temat pierwszych partii osmo i przyznał, że pierwsza partia była przesuszona dla tego szybko twardniała i traciła zapach. Jak jest teraz nie wiem, ale u mnie rządzi solbaits i Ringers 😁

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.02.2022, 13:18 »
moje wyniki na osmo ----> słabiutko, nawet już nie pamiętam czy cokolwiek złowiłem, a jak założyłem sprawdzone przynęty było raczej ok
;)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #17 dnia: 03.02.2022, 13:48 »
Powiem tak nie ma złotej przynęty i zanęty a każda woda jest inna a osmo nie wędkowałem także nic nie powiewem Pozdrawiam Życze Miłego Dnia :)     

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #18 dnia: 03.02.2022, 13:52 »
Zobaczymy jeszcze jak będzie z tymi przynętami w tym sezonie. Zamówiłem na BF Toxica i Aliena. Wydaje się trochę większe i duże bardziej miękkie/sprężyste niż pierwsze wersje z tego sezonu. Może coś udoskonalili?
 
Kiedyś pisałem z Dawidem na temat pierwszych partii osmo i przyznał, że pierwsza partia była przesuszona dla tego szybko twardniała i traciła zapach. Jak jest teraz nie wiem, ale u mnie rządzi solbaits i Ringers 😁



Gdzieś ostatnio trafiłem wywiad z Dawidem i coś wspominał że to wina pieca, że nie był wstanie wysuszyć kulek w taki wposob jak oni sobie to wymyślili. Teraz podobno nowy piec mają i nie powinno być już problemu. Ale. Co z tego wyjdzie to tylko czas pokaże

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #19 dnia: 03.02.2022, 14:04 »
Zobaczymy jeszcze jak będzie z tymi przynętami w tym sezonie. Zamówiłem na BF Toxica i Aliena. Wydaje się trochę większe i duże bardziej miękkie/sprężyste niż pierwsze wersje z tego sezonu. Może coś udoskonalili?
 
Kiedyś pisałem z Dawidem na temat pierwszych partii osmo i przyznał, że pierwsza partia była przesuszona dla tego szybko twardniała i traciła zapach. Jak jest teraz nie wiem, ale u mnie rządzi solbaits i Ringers 😁



Gdzieś ostatnio trafiłem wywiad z Dawidem i coś wspominał że to wina pieca, że nie był wstanie wysuszyć kulek w taki wposob jak oni sobie to wymyślili. Teraz podobno nowy piec mają i nie powinno być już problemu. Ale. Co z tego wyjdzie to tylko czas pokaże
Hehe, od kiedy to kulki się suszy w piecu? Rozumiem, że jeśli piec to wyższa temperatura a więc kulka nie ma szansy równomiernie wyschnąć. Na proces twardnienia kulek wpływ mają użyte komponenty i konserwant (który zatrzymuje wilgoć w kulce).

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #20 dnia: 03.02.2022, 17:05 »
Przyłączę się do wcześniejszych opinii. Łowiłem na Osmo z ciekawości w minionym sezonie i jakoś nie zauważyłem, aby na te przynęty było więcej brań w porównaniu do innych przynęt. W tym roku maksymalnie ograniczenie przynęt w postaci kolorowych cukierków maksymalnie jak się da do tego co się sprawdzało w tamtym roku plus pellet truskawkowy oraz krylowy.
Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #21 dnia: 03.02.2022, 17:59 »
Osmo jak dla mnie porażka ,przerost formy nad treścią lepszy Solski i Maros ,a na ten rok wafter cell z Mainline,zapach przecudny :D

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #22 dnia: 03.02.2022, 18:13 »
U mnie też osmo wypadło bardzo słabo. Miałem wrażenie, że odstają od Ringersa czy Solbaitsa łownością. Po kilku miesiącach stwardniały i straciły aromat. Rzuciłem je kaczkom ale nie pamiętam czy jadły..

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #23 dnia: 03.02.2022, 18:22 »
Jak mam być szczery ,to u mnie lepsze wyniki były nawet na waftersy MatchPro ,szkoda złociszy ale to moja opinia oczywiście ;)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #24 dnia: 03.02.2022, 18:23 »
Pewnie to tak jak z innymi przynętami a każda woda inna jak kolega wyżej wspomniał. U mnie  turbo regularnie dawało mi karpie a exo karasie. Rok temu na wiosnę salmony z solbaits zrobiły furorę nad wodą i nałowiłem grubo  jesiotrów, później już nie były tak skuteczne.
Każda wodą rządzi się swoimi prawami .

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #25 dnia: 03.02.2022, 18:36 »
Pewnie to tak jak z innymi przynętami a każda woda inna jak kolega wyżej wspomniał. U mnie  turbo regularnie dawało mi karpie a exo karasie. Rok temu na wiosnę salmony z solbaits zrobiły furorę nad wodą i nałowiłem grubo  jesiotrów, później już nie były tak skuteczne.
Każda wodą rządzi się swoimi prawami .
Zgadzam się kolego ,każda woda jest inna ,ale skoro u mnie się to nie sprawdziło ,wolę potestować coś innego ,zaufanie mam do kilku marek jak Maros, Cralusso czosnek kapitalny mają i ananas, Dynamit Baits ,Solski ,Mainline ich kulki chlebowe są kapitalne ,dlatego wziąłem na testy waftersy Cell sobie ,choć nie powiem bo tuna od nich pachnie lepiej jak Przemka ;),pewnie też na testy zawita ,może nie są to najtańsze rzeczy ,ale mają jakość i jestem ich pewien :beer:

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #26 dnia: 03.02.2022, 20:27 »
Ja kupiłem na majówkę wszystkie oprócz Toxica. Nie licząc 1 wyprawy absolutnie nie dawało dużo brań vs Solbaits równiez marka feedersklepu.
Teraz miałem toxica na październiku i na zimnej wodzie dawał radę ale nie miałem klilera masła marosa do porównania.
Teraz dokupiłem Alien bo kolor mnie skusił. Pachnie podobnie jak X wg mnie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #27 dnia: 03.02.2022, 20:49 »
A ja lubię chłopaków z feedersklepu, zostawiłem tam już ładny grosz, ale osmo ani zanęty ani dumbli nie kupiłem. Tamten sezon rządziły Przemasy, głównie salmony, a najmniej fusiony, choć małe to chyba zbyt intensywne, na moje wątłe powonienie to zapach jak secrety tylko podbity, a z kolei secrety mocno przypominają orange chocolate tylko mocniej podbite nutą owocową. Na włos najczęściej trafiał zestaw salmon (jako pewniak) plus coś jeszcze na drugą do testów co skusiło mnie jako wędkarza, wiadomka, ma to nas kusić nie ryby. Jak nic się nie dzieje, salmona zmieniam na no1 czyli ringersa orange chocolate, który łowi na zimnej, ciepłej, pochmurnej, wietrznej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie-taki uniwersalny dumbel, który wybrałbym jakbym miał 1 przynętę do wyboru, a na drugiej dalej zabawa z innymi. 2l wstecz pięknie połowiłem na takie wałki od meusa (znalazłem nazwę) Soft Pellets 10mm Dangerous śmierdziało to, jakieś z wierzchu panierowane i dość mocno pracujace, po ok godzinie znikała połowa przynęty, ale działało nieźle. Wyparte zostały przez Przemki, rok temu pozbyłem się większości staroci, zostały pewniaki i...miałem najlepszy sezon. Niestety pokusa sprawdzania, testowania czy coś działa została i co raz sięgam a to pannetone, a to inne wynalazki, które dorzucam do zamówień jak brakuje np do darmowej wysyłki, w ten sposób nazbierałem znowu różnych zanęt i przynęt. Podchodzę do tego z przymrużeniem oka, bo w sumie lepiej co raz kupić jakieś dumble, sprawdzić czy działają czy nie, niż kupować narkotyki, taki inny rodzaj uzależnienia :P
Natomiast zupełnie nie rozumiem fenomenu Marosowego skisłego masła-podejść miałem kilkanaście na różnych wodach, wynik 1 karaś bidulek, chyba się zabłąkał. Dzięki, więcej nie kupię. No i większość dumbli jest niemiłosiernie twardych, pod gumkę, a obecnie większość czasu łowię na przypony z bagnetem, jestem leniwy i nie chce mi się zmieniać na gumkowe tylko po to by założyć inną przynętę, wbijam wtedy taką co przyjmie wkręta.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #28 dnia: 03.02.2022, 22:01 »
Kilka znanych nazwisk w Polsce i interes się "kręci" ::)
Ringers, Sonubaits kucają 8)

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #29 dnia: 04.02.2022, 21:57 »
Zobaczymy jeszcze jak będzie z tymi przynętami w tym sezonie. Zamówiłem na BF Toxica i Aliena. Wydaje się trochę większe i duże bardziej miękkie/sprężyste niż pierwsze wersje z tego sezonu. Może coś udoskonalili?
Tak cały czas pracujemy nad nimi. Pierwsze serie były trochę gorsze od tych teraz ze względu na piec parownik niskiej jakości, przynęty robimy sami i dużo nas to kosztuje pracy i wysiłku. Wkładamy w to serce i pasje, wiadomo jednak że nie każdy będzie łowił na nie tak jak ja czy ktoś inny kto im zaufa.Co do tematów wyżej Panowie proszę ale porównując nasz marketing do innych nachalnych to chyba należy się trochę szacunku nie wpychany tego na chama nikomu i nigdzie, broni się samo bo dostajemy spory feedback taki realny a nie głupoty na fc. Kiedyś było inaczej Dawid robił fajne filmy, uważam że są z odcinka na odcinek zawsze inne. Nie lubię robić tego samego i wszystkim nie dogodze, pozdrawiam Azymut