Autor Wątek: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?  (Przeczytany 5062 razy)

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Od jakiegoś czasu zastanawiam nad taką popularnością wędkarstwa w Anglii ? Wie ktoś może skąd się to wzięło ? Firmy trafiły w rynek jak np. Preston czy Drennan stając się jednym z liderów rynku. Mam wrażenie że popularność wędkarstwa w innych krajach jak Włochy czy Francja jest dużo mniejsza, a jeśli już wiekszosci na modłę amerykańska - spinning. Mamy kilka osób, które mieszkają w UK może one będą znały odpowiedź.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 170
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2021, 16:24 »
Od jakiegoś czasu zastanawiam nad taką popularnością wędkarstwa w Anglii ? Wie ktoś może skąd się to wzięło ? Firmy trafiły w rynek jak np. Preston czy Drennan stając się jednym z liderów rynku. Mam wrażenie że popularność wędkarstwa w innych krajach jak Włochy czy Francja jest dużo mniejsza, a jeśli już wiekszosci na modłę amerykańska - spinning. Mamy kilka osób, które mieszkają w UK może one będą znały odpowiedź.

Wejdź głebiej we włoskie wędkarstwo...
Skoro go nie ma na sigu to nie znaczy że jest nie popularne..
Maciek

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #2 dnia: 31.01.2021, 16:35 »
Coś tam wiem o Włoskim wiem o Francuskim jednak rynek w większości to UK. Pewnie większość z nas zna Rive czy Colmica jednak rolę lidera ma UK. Szczególnie chodzi o popularność firm, sukcesów. Może to wynika z większej marketingowość ich rynku.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2021, 16:53 »
W wielkiej Rasyji wędkarzy od zbója. I jak się nie mylę nie mają okręgów, ani rejestrów :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #4 dnia: 31.01.2021, 16:53 »
Pr00 zastanawia mnie ta twoja podnieta tym angielskim wędkarstwem ,co do Francji i Włoch to się bardzo mylisz,choćby bolonka już ci powinna dać dużo do myślenia :P

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #5 dnia: 31.01.2021, 17:00 »
Coś tam wiem o Włoskim wiem o Francuskim jednak rynek w większości to UK. Pewnie większość z nas zna Rive czy Colmica jednak rolę lidera ma UK. Szczególnie chodzi o popularność firm, sukcesów. Może to wynika z większej marketingowość ich rynku.
Na SiG dominuje UK, ale to nie znaczy, że to największy rynek i największe firmy. Bo na rynku kontynentalnym dominują Włosi: Maver, Colmic, Milo, Sarfix, Trabucco, italica, Hydra. I sukcesów tym firmom nie brakuje. Sensas na kontynencie też jest potęgą, jeśli chodzi o sprzęt wyczynowy i zanęty. Browning też ma się całkiem dobrze.

I jeśli chodzi o feeder, to Anglicy mają się czym chwalić, tak już w spławiku to wypadają blado na tle kontynentalnej konkurencji. Do tego Włosi, Francuzi coraz bardziej rozpychają się na rynku feederowym.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #6 dnia: 31.01.2021, 17:06 »
Pr00 zastanawia mnie ta twoja podnieta tym angielskim wędkarstwem ,

Trochę kultury najpierw poproszę. Później możemy dyskutować.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #7 dnia: 31.01.2021, 17:09 »
Zgadzam się Adrian :bravo: :beer: ,to SIG zrobił z Angoli nie wiadomo kogo ,ale na arenie międzynarodowej ostatnio już tak wesoło też nie jest :P,Sensasa ,Marcela,Colmica,Trabucco ,Fiuma ,Mavera czy Milo kojarzę od Bajtla ,Tubertinii tak samo ,to że te marki są na Sigu mało popularne nie znaczy są słabe ,no ale wiemy że u nas tylko Prestony i Drenany :)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #8 dnia: 31.01.2021, 17:13 »
Firmy z UK liderują na SiGu. Gdyby Lucjan nie trafił na wyspy to pewnie wyglądałoby to inaczej. Wystarczy wejść na MFP i tam gusta konsumenckie są zupełnie inne. We Wrocławiu w sklepach sprzętu z UK prawie nie ma.
Podajniki Drennana i Prestona, trochę zanęt Sonu i przynęt Ringersa..

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #9 dnia: 31.01.2021, 17:16 »
Ano w punkt Grzegorz :bravo: :beer:

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #10 dnia: 31.01.2021, 17:17 »
Tradycja, potwierdzana pisemnie (od Waltona&Cottona) i typowo angielskie poważne podejście do hobby ("Są ludzie‚ którzy uważają‚ że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy."), rozwinięta prasa wędkarska. No i Anglicy umieją w marketing - cały świat od tysięcy lat łowi ryby, ale jeśli zapytasz kogoś o kolebkę zorganizowanego wędkarstwa, na bank odpowie, że to Anglia - być może nawet słusznie. Do tego bonus za język: angielski rozumie wielu, a z takiego włoskiego czy francuskiego filmu na you tube mogę korzystać z automatycznym tłumaczem - co jest zresztą wyjątkowo zabawnym przeżyciem, ale w sumie muszę się domyślać o co chodzi a nie po prostu wiem ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 439
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #11 dnia: 31.01.2021, 17:29 »
Moim zdaniem podstawa to język. Angielski prawie wszyscy znają, a jak nie, to translatory z niego dobrze tłumaczą. Jeśli ktoś nie wie, to np. z węgierskiego na polski najpierw automat jedzie na angielski, a potem na polski. Dlatego wychodzi z tego już inny poziom abstrakcji.

Włosi, Francuzi, Rosjanie, Ukraińcy, WĘGRZY (bo dla mnie oni wymiatają w sprzęcie i zanętach/przynętach pod feeder)... wreszcie sami Polacy - każda nacja tak samo lubi wędkować.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 606
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #12 dnia: 31.01.2021, 17:32 »
tak już w spławiku to wypadają blado na tle kontynentalnej konkurencji.

Anglia zajmuje drugie miejsce pod względem liczby drużynowych tytułów mistrzowskich (trzynaście, czyli trzynaście razy więcej niż Polska), zaś dwóch angielskich spławikowców ma łącznie na koncie dziewięć tytułów indywidualnego mistrza świata. Czy Włosi lub Francuzi mają taka parkę? ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #13 dnia: 31.01.2021, 17:39 »
Modus przyjacielu dobrze piszesz ,Anglia zajmuje drugie miejsce pod względem liczby drużynowych tytułów mistrzowskich ;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 606
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Popularność wędkarstwa w różnych krajach - fenomen UK?
« Odpowiedź #14 dnia: 31.01.2021, 17:42 »
I dlatego "wypadają blado"? Aż strach pomyśleć, jak wypada Polska ;)