Autor Wątek: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle  (Przeczytany 7302 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jest mi ciężko. Bardzo ciężko... Właśnie obejrzałem film pod tytułem The Legend of Tarzan, i mój zdrowy rozsądek został wystawiony na bardzo ciężką próbę.

Film w reżyserii Davida Yates'a, w doborowej obsadzie, opowiada o Tarzanie, którego losy splatają się z wydarzeniami w Kongo, później zwanym Belgijskim, u scyłku XIX wieku, które było jedną z najbardziej haniebnie eksploatowanych kolonii w historii ludzkości. O ile pokazanie co robili Belgowie było prawdą, to cała opowieść i sam Tarzan, z jego zdolnościami, to bujda na resorach tak wielka, że Avatar lub Gwiezdne Wojny to przy nim Kronika Filmowa.

Samo Kongo w filmie sprawia wrażenie, że jest powierzchniowo zbliżone do gminy Wąchock, ma ewentualnie połowę powiatu starachowickiego, a kraj to olbrzymi. Tarzan spotyka na swojej drodze znajome z młodości stado lwów, słoni, wielokrotnie tę samą grupę goryli. W większym zoo jest więcej zwierząt!  Zdolności jakie ma sam bohater, są tak fantastyczne, że Batman i Superman to przy nim cienkie bolki. Posłać do szarży kilkutysięczne stado antylop gnu  z pomocą lwów (oczywiście znajomych lwic) i znajomych goryli, to małe piwko. Pływać w wodzie pełnej wielkich krokodyli, co człowieka wcinają w okamgnieniu, to też luzik. Latać na lianach z szybkością helikoptera? Jak kichnąć. Bruce Lee mógłby się uczyć od niego sztuki walki, jakby Tarzana dać do Wejścia Smoka, to wszystkich by rozwalił, zanim Bruce zszedł ze statku. Wątek miłosny jest tak nieprawdopodobnie naciągany, że szkoda gadać... Tarzan to amant pierwszej klasy. Acha, jest też nie byle kim, bo członkiem Izby Lordów.

Począwszy od lian, które są tak długie, że można z wysokości 20 metrów lecieć kilka sekund nad jadącym pociągiem  z prędkością 60 km (to ile metrów ma samo drzewo - dwieście?), po historię z czarnoskórym Amerykaninem, wysłannikiem prezydenta Howarda (Samuel Lee Jackson), murzynami mówiącymi płynnie po angielsku a skończywszy na szturmie miasta przez Tarzana, kilku pomocników i stado zwierząt - film sprawił, ze poczułęm się psychicznie zgwałcony, bardzo brutalnie.

Masakra, efekty specjalne dają możliwości robienia różnych filmów, ale aby dać zgodę na realizację tak kretyńskiego scenariusza? Yates robił Harrego Portera, dlatego więc dano mu to reżyserwoać, bo wprawę ma w historiach o czarodziejach,  ale prawdopodobnie ktoś się zagalopował... Pisał to chyba jakiś  śpun, na mocnym haju, drugi zaś postanowił to przenieść na ekran filmowy. Najgorsze jest to, że za gwałt zapłaciłem, na dodatek dałęm się gwałcić aż do napisów - czyli oglądałem to do końca.

Ciekawe jest to, że efekty specjalne można wykorzystać w tak pięnym filmie jak The life od Pi, a można też wykorzystać do gniota w dobrej obsadzie o lordzie Greystoke, mówiącym pięknie po angielsku, bo wychowały go goryle. Po tym filmie, nabieram przekonania, że Czterej Pancerni i pies to historia, co wydarzyła się naprawdę :)
 
Lucjan

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #1 dnia: 11.12.2016, 00:08 »
Luk lepiej obejrzeć dobry film ( fantastyczny , science fiction itp ) jaki by nie był,  niż fantazje i domysły Macierewicza

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #2 dnia: 11.12.2016, 00:14 »
Z własnej woli poszedłeś na film, który ma w tytule słowo "Tarzan" ???

Cóż, ja już od dawna oglądam tylko te filmy, które znam. Lubię decydować o własnym losie.
Zamiast obejrzeć Piknik pod wiszącą skałą czy inną Casablankę, to Tarzanów się zachciało.
Rick... tfu, Luk, tak się nie robi :)
Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #3 dnia: 11.12.2016, 00:20 »
Serio? Ja obejrzałem suicide squad.   Jestem pod wrażeniem. Naprawdę. Jakże tępe i niewykształcone społeczeństwo to łyknie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #4 dnia: 11.12.2016, 00:20 »
Bogdan Smoleń powiedział kiedyś tak ... ''jak byśmy dwa takie czołgi mieli to byśmy sobie sami tą wojnę wygrali  ''
jakie społeczeństwo to łyknie Takie ja Ty   ,, mało istotne ,, wydali na film np.250 mil dolarów film zarobi drugie tyle ... prosty rachunek
    ( to jest matematyka na poziomie podstawowym)  ....

Kadłubek

  • Gość
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #5 dnia: 11.12.2016, 01:34 »
Dlatego nie chodzę do kina bo nie ma tam co oglądać albo bajki w stylu ww. albo okrojone wersje.

Dla przykładu Władcę Pierścieni podzielili na 3 filmy co jeszcze można zrozumieć a z Hobbita też zrobili trylogię. Dodatkowo żeby sprzedać więcej wersja long tylko na DVD
Star Wars ciągną jak długo mogą a nowych dobrych filmów (moja osobista opinia) już nie uświadczysz.
A 'Fast and the Furious' to też realne życie. :facepalm:
O Batmanie z Supermen'em też ciepłego słowa nie powiem tak samo jak o Suicide Squad. :thumbdown:

Offline Rosa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poważnie to sie leży w grobie..
  • Lokalizacja: Irlandia
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #6 dnia: 11.12.2016, 04:28 »
Luk teraz już wiesz co czują wędkarze z Polski oglądając Twoje filmy:D:D:D To również wygląda na SF.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #7 dnia: 11.12.2016, 06:25 »
Czy ja wiem czy taki zdrowy umysł 8)?? 
Poszedłeś z kobitą do kina na bajkę, bilet pewnie po 20 £ sztuka. A mogłeś kupić 8 paczek MMM
16 kilo :facepalm:
Mnie by bolało jak drzazga w fiu****. :P :'(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #8 dnia: 11.12.2016, 07:22 »
Kamil, jakże szybko osądzasz ludzi... :D Nie byłem w żadnym kinie tylko kupiłem 'gwałta' przez Sky Store. Za 5.49. Czyli nawet na paczkę MMM by nie starczyło :) Głupi nie jestem :D

Przerażające jest to, jak idiotyczne rzeczy daje się ludziom do oglądania. Jeszcze bardziej, że ten film zarobił - a ludzie dali mu trzy i pół gwiazdki na pięć. Załamują te dane i pokazują dzisiejszy obraz społeczeństwa.

Wciąż mną telepie. Co za gniot, co za bzdura! Prędzej bym uwierzył, że na MŚ w feederze do kadry Polski wszedłby Dionizy Ziemiecki z sekretarką, baronami Bedyńskim, Iwańskim oraz Luciem Łowcą ;D 

 
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #9 dnia: 11.12.2016, 07:30 »
No niestety, jacy widzowie, takie kino...
Można się spodziewać, że będziemy częściej oglądać podobne dzieła.

Od paru lat mówię, że głupota jest zaraźliwa. Gdy dostęp do netu był gorszy, gdy facebook nie był obecny na każdym kroku, kontakt z ludźmi był nieco lepszy. Ludzie nie mieli tej tępoty wymalowanej na twarzy. Temat rzeka generalnie...
Czesiek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #10 dnia: 11.12.2016, 07:46 »
O upadku kinematografii świadczą takie filmy jak atak rekinów, itp. Czytając sam opis człowiek wie, że film nadaje się do kosza, a oni zrobili kilka wersji...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #11 dnia: 11.12.2016, 07:50 »
Panowie Tarzan to kino rozrywkowe, przeznaczone dla określonej grupy odbiorców :) Nie wymagajmy od takie filmu, że dostarczy nam wraźeń artystycznych jak film np Almodowara :)
Michał

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #12 dnia: 11.12.2016, 07:57 »
Michał, ale są granice... Ja często takie gnioty tłumaczę. Normalnie człowiek odczuwa fizyczny ból, gdy na to patrzy...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #13 dnia: 11.12.2016, 09:02 »
Ostatnio oglądałem coś w tytule z rekinami :) O latających rekinach, atakujących z powietrza. Co za umysł musiał to wymyślić do tej pory mnie zastanawia.
Michał

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: The Legend of Tarzan - czyli gwałt na zdrowym umyśle
« Odpowiedź #14 dnia: 11.12.2016, 09:07 »
Ja robiłem taki, w którym wielki rekin wyskoczył z wody i zaatakował lecącego boeinga :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters