Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Giełda / (S) Sprzedam kołowrotek Shimano Twin Power 4000 PG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Angler97 dnia Dzisiaj o 11:09 »
Witam
Sprzedam nowy, nieużywany kołowrotek Shimano Twin Power 4000 PG. Kołowrotek zakupiony w internetowym sklepie wysyłkowym z Austrii. Do kołowrotka dołączam paragon zakupu. Zdjęcia oferowanego przedmiotu znajdują się pod podanym linkiem https://postimg.cc/gallery/FSGNRf4
Cena jaka mnie interesuje to 1599zł plus kw.
Pozdrawiam
2
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia Dzisiaj o 10:26 »
Brawo Panowie, piękne ryby. :bravo: :)

Ps: Ja będąc na wycieczce naoglądałem się z mostu na Rodanie dużych łososiowatych rybek, na oko 90 cm+,
małe stada a w jednym miejscu stado 30 sztuk około.
Prawdopodobnie były to te trocie jeziorowe co zapodałem na zdjęciu.
No i nie widziałem nad jeziorem Genewskim ani Rodanie żadnego wędkarza.
3
Komary mogą być trute opryskami.

Np. w Panamie, gdy zorientowano się, że to komary odpowiadają za śmierć dziesiątek tysięcy robotników budujących kanał (malaria)*, wytruto wszystkie i, o ile mi wiadomo, do tej pory ich populacja jest tam utrzymywana w okolicach zera.


*Swoją drogą kilka lat i tysiące śmierci wcześniej jeden lekarz doszedł do tego wniosku, to został przez resztę specjalistów ostro wyśmiany.
4
Ja łowię w UK od kilkunastu lat, więc moje obserwacje nie są tylko z Polski, ale znad wody, często siedziałem od świtu do zmierzchu. Dawniej   w maju było dużo owadów, kwitnący głóg i inne rośliny przyciągały ich chmary, był obecny taki typowy dźwięk - pogłos bzyczących setek much, os, pszczół itd. A teraz nic, zero. Po prostu szok... Pamiętam jak często osy czy pszczoły pakowały się do kukurydzy czy puszki z napojem (bo słodkie), teraz niczego takiego nie ma. Co ciekawe łowiłem w Nottingham, lub raczej na jego obrzeżach, gdzie nie ma wielu pól, są łąki (dolina Erewash), zaraz w pobliżu rezerwatu.
5
Prawie 19 lat tutaj mieszkam i zauważyłem do tej pory że trzy komary :) Nie występują tutaj? Czy leci z nami entomolog?
W ogóle nie kojarzy mi się, żeby były jakieś szalone ilości owadów. W Polsce jest nieporównywalnie więcej.
Może to ilość chemii w rolnictwie zabija wszystko co żyje?
Ciężko zauważyć chwasty w zbożu a inaczej to pamiętam z Polski.
6
Byłem wczoraj na majowej sesji na nowej wodzie, jest to odcinek kanału który nie działa już, z lepszym rybostanem niż typowy kanał. Wokół sporo głogu, kwitnącego, do tego wiele innych kwitnących roślin. I o zgrozo praktycznie zero owadów, żadnych much, pszczół, os, trzmieli, nic nie buczy. Nie ma komarów, jętek, nie latają żadne ważki (może na nie zbyt wcześnie). Latały jaskółki czy jerzyki, i mam wrażenie, że będą głodować i nie wiem czy wykarmią młode przy takich warunkach. Temperatura od 14 stopni rano do 18 po południu, fajnie świeciło słońce, pogoda dla owadów idealna...

Jestem w szoku, bo od kilku lat zauważam zmniejszającą się ilość owadów, ale to co wczoraj widziałem mnie zadziwiło, bo  nie lata praktycznie nic, pomimo iż wszystko rozkwita. Nawet much jest mało lub praktycznie w ogóle ich nie ma.

Też macie takie obserwacje?
7
Giełda / Odp: [s] przynęt spinningowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Suchotnik dnia Dzisiaj o 04:39 »
Aktualizacja, na sprzedaż zostaly tylko gumy z pierwszego zdjecia. Cena:  48zł z wysyłka paczkomatem In-post.

Cześć,
sprzedam kilka przewalających mi się po pudełkach przynęt:

Lewa kolumna (przynęty nie uzbrojone):

- 1x Savage Gear Slender Scoop Shad 9cm
- 1x Savage Gear Slender Scoop Shad 11cm
- 2x Savage Gear Cannibal Shad 10cm

Środkowa kolumna (przynęty uzbrojone):

- 1x Savage Gear Slender Scoop Shad 9cm
- 1x Savage Gear Slender Scoop Shad 11cm
- 3x Savage Gear Cannibal Shad 10cm

Prawa kolumna (przynęty uzbrojone):

- 1x Westin Original Perch 7cm (nie uzbrojony!)
- 1x Westin Ricky The Roach Shadtail 7cm
- 2x Westin BullTeez Shadtail 9,5cm
- 1x Westin ShadTeez Slim 12cm
- 2x Westin Westin BullTeez Shadtail 12,5cm

Pozdrawiam
Łukasz
8
Hyde Park / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robson dnia 04.05.2024, 23:33 »
Coś na odświeżenie mózgu przed snem:


A tu zrobili średniowieczu jesień średniowiecza:
9
Hyde Park / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Daavid dnia 04.05.2024, 23:30 »
Ległem :P
Napisałem parę słów a algorytm wygenerował mi tekst. Muzyka też rasowe polo.
10
Hyde Park / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robson dnia 04.05.2024, 23:28 »
Ległem :P
Strony: [1] 2 3 ... 10