Autor Wątek: Łowisko Przystanek Bielawa  (Przeczytany 26035 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #30 dnia: 20.03.2017, 10:01 »
Jak tam wyniki po meetingu wędkarskim, czy ryby już się pobudziły na rekreacyjnym ?
Generalnie interesuje mnie rybostan tego zbiornika, jakie wagi, gatunki ?
Tomek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #31 dnia: 20.03.2017, 18:20 »
Nie byłem.  Czytałem na face,  że ktoś wytargał BigFish leszcza 0,6 kg i z dużego stawu karpisko 1,7 kg....
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #32 dnia: 20.03.2017, 18:48 »
Własnie też doczytałem, chyba jeszcze ryby śpią. Było też zarybienie karpiami 5-8 kg rekreacyjnego.
Tomek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #33 dnia: 20.03.2017, 20:41 »
Łowisko ma teraz nową stronę www. Tam jasno widać, że idą w kierunku łowiska karpiowego oraz małego stawu dla reszty.
Wędkę karpiową mam - może tam pojadę w maju? Choć ponoć do czerwca miejsca na weekendy zajęte (11 stanowisk). Krzysztof wpuścił na duży staw większe ryby i chyba stąd ta decyzja.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #34 dnia: 12.08.2017, 19:37 »
Dawno nie było nic na temat tego łowiska więc może dodam coś od siebie.

Dzisiaj byłem tam powędkować i na łowisku był również Mariusz Sułek (Mistrz Polski Juniorów), łowił zestawem skróconym na przeciwległym brzegu.
Z tego co udało mi się zaobserwować i podsłuchać z jego komentarzy to lepszą metodą na to łowisko jest method feeder.

Jeśli ktoś się wybiera to polecam lokować zestawy na samej granicy pływających grążeli.

Stosowanie śmierdziuchów lub co gorsza robaków powoduje dość częste wieszanie się sumika karłowatego.
Ryby nie mają specjalnie preferencji odnośnie zanęty stosowałem różne dobre markowe zanęty jak i sam pellet aller aqua.

Rybko nie są co prawda duże (większość karpi do 2-3 kilo) ale bardzo waleczne (porównując z Rusiec, Halinów i Całowanie). Są świadome grążeli dlatego też zalecam mocne skręcenie hamulca aby mieć szanse na zatrzymanie ryby przed ucieczką w zaczepy. Ze względu na te właśnie pływające grążele i uciekające w nie ryby łowisko dostarcza ciekawszych wrażeń niż typowe kopane stawy.


P.S. Łowisko zostało wczoraj dorybione 200 kg karpia w rozmiarze około 2-3 kilo.

Tomek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #35 dnia: 12.08.2017, 19:57 »

Rybki nie są co prawda duże (większość karpi do 2-3 kilo) ale bardzo waleczne (porównując z Rusiec, Halinów i Całowanie). Są świadome grążeli dlatego też zalecam mocne skręcenie hamulca aby mieć szanse na zatrzymanie ryby przed ucieczką w zaczepy. Ze względu na te właśnie pływające grążele i uciekające w nie ryby łowisko dostarcza ciekawszych wrażeń niż typowe kopane stawy.


P.S. Łowisko zostało wczoraj dorybione 200 kg karpia w rozmiarze około 2-3 kilo.

Tomeczku bo pewnie wędkowałeś na ty mniejszym. Następnym razem zarezerwuj stanowisko na dużym i wtedy pogadamy :). Tylko przeczytaj regulamin na te duże łowisko bo feederem tam nie połowisz.
Piotr

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #36 dnia: 12.08.2017, 20:04 »

Stosowanie śmierdziuchów lub co gorsza robaków powoduje dość częste wieszanie się sumika karłowatego.
Ryby nie mają specjalnie preferencji odnośnie zanęty stosowałem różne dobre markowe zanęty jak i sam pellet aller aqua.

Rybko nie są co prawda duże (większość karpi do 2-3 kilo) ale bardzo waleczne (porównując z Rusiec, Halinów i Całowanie). Są świadome grążeli dlatego też zalecam mocne skręcenie hamulca aby mieć szanse na zatrzymanie ryby przed ucieczką w zaczepy. Ze względu na te właśnie pływające grążele i uciekające w nie ryby łowisko dostarcza ciekawszych wrażeń niż typowe kopane stawy.

Byłem tam w poprzednim tygodniu i sumiki brały na dosłownie wszystko, zaczynając od robaków i kukurydzy na spławiku, po dumbellsy ananasowe z Drennana czy waftersy Juice z Baitecha na method feeder. W kwestii karpia, jest tam kilka sztuk w okolicach 7-8 kg, ale szanse na skuteczny hol są mniejsze ze względu właśnie na grążele. Już kilka razy miałem tak, że nie byłem w stanie utrzymać ryby i zrywała mi zestaw w zielsku pomimo mocno skręconego hamulca. Mowa oczywiście o mniejszym zbiorniku rekreacyjnym. Na dużym nie łowię, bo tam tylko karpiówki dozwolone.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #37 dnia: 12.08.2017, 20:07 »
Tak łowiłem na tym rekreacyjnym. Wszelki sugestie i obserwacje są odnośnie rekreacyjnego (małego).

Słyszałem ze na dużym karpie są równie waleczne i że latem najlepsze miejscówki to stanowiska blisko wakeboardu (1-4) ze względu na natlenienie a w zimnych porach roku te dalsze > 4.
Jedak wymóg rezerwacji 2 tyg przed jakoś nie pozwala mi się tam wybrać (nigdy nie wiem czy będę miał czas dwa tygodnie do przodu).

Tomek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #38 dnia: 12.08.2017, 20:12 »

Stosowanie śmierdziuchów lub co gorsza robaków powoduje dość częste wieszanie się sumika karłowatego.
Ryby nie mają specjalnie preferencji odnośnie zanęty stosowałem różne dobre markowe zanęty jak i sam pellet aller aqua.

Rybko nie są co prawda duże (większość karpi do 2-3 kilo) ale bardzo waleczne (porównując z Rusiec, Halinów i Całowanie). Są świadome grążeli dlatego też zalecam mocne skręcenie hamulca aby mieć szanse na zatrzymanie ryby przed ucieczką w zaczepy. Ze względu na te właśnie pływające grążele i uciekające w nie ryby łowisko dostarcza ciekawszych wrażeń niż typowe kopane stawy.

Byłem tam w poprzednim tygodniu i sumiki brały na dosłownie wszystko, zaczynając od robaków i kukurydzy na spławiku, po dumbellsy ananasowe z Drennana czy waftersy Juice z Baitecha na method feeder. W kwestii karpia, jest tam kilka sztuk w okolicach 7-8 kg, ale szanse na skuteczny hol są mniejsze ze względu właśnie na grążele. Już kilka razy miałem tak, że nie byłem w stanie utrzymać ryby i zrywała mi zestaw w zielsku pomimo mocno skręconego hamulca. Mowa oczywiście o mniejszym zbiorniku rekreacyjnym. Na dużym nie łowię, bo tam tylko karpiówki dozwolone.

Tak dzisiaj też zerwałem tak trzy ryby w tym jedna z koszykiem. Ale byłem przy podbieraniu z wody karpia 8 kilo i to na stanowisku "grążelowym" (wędkarz zapomniał podbieraka ), o dziwo holował go na black stone commerial feeder czyli nie wcale sztywną pałę, myślę ze miał sporo szczęścia w tym holu.
Tomek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #39 dnia: 12.08.2017, 20:16 »
Na dużym jest dozwolone stosowanie feederów z cw od 90 gram. Takie info było jakoś miesiąc temu na facebookowej stronce łowiska.
Tomek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #40 dnia: 12.08.2017, 20:40 »
Na dużym jest dozwolone stosowanie feederów z cw od 90 gram. Takie info było jakoś miesiąc temu na facebookowej stronce łowiska.

...to musiało się coś zmienić w regulaminie :P. Pewnie właściciel zagląda na forum ;)
Piotr

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #41 dnia: 12.08.2017, 21:01 »
Na dużym jest dozwolone stosowanie feederów z cw od 90 gram. Takie info było jakoś miesiąc temu na facebookowej stronce łowiska.

Taki mam tylko jeden i to na granicy bo 90g. Mocniejszych kijów brak więc i tak nie poszaleję :D

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #42 dnia: 12.08.2017, 21:04 »
Na dużym jest dozwolone stosowanie feederów z cw od 90 gram. Takie info było jakoś miesiąc temu na facebookowej stronce łowiska.

...to musiało się coś zmienić w regulaminie :P. Pewnie właściciel zagląda na forum ;)

W sumie to w regulaminie dużego łowiska jest tylko mowa o wymogu wędkowania metodą gruntową, posiadaniu podbieraka 100 cm, maty typu kołyska i środka dezynfekującego.
Myślę że domniemanie o wymaganiu wędzisk karpiowych może ograniczać sztucznie pulę potencjalnych klientów ;)
Tomek

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #43 dnia: 14.09.2017, 12:30 »
Kilka słów informacji o ostatnim wypadzie, może komuś się przyda.

Byłem ok 2. tyg temu na większym stawie, stanowisko nr 5.Pochmurno, mocny wiatr w twarz i deszczyk co jakiś czas. Niedawny zakup - gumowany parasol Mistrall - złamany na bok w stronę wiatru, uratował dzień.

Stanowisko 5 jest "dwupoziomowe" - na wysokości drogi/pola jest placyk na namiot, grilla etc; niżej przy samej wodzie zmieszczą się już tylko wędki, mata i jakiś nieduży fotel raczej bokiem. Pomiędzy "poziomami" dość strome podejście, które wraz z padającym deszczem robi się coraz bardziej śliskie. Gnając w dół do wędki można wyciąć niezłego orła :beg:  Poza tym, dookoła drzewa, ale jest luka na wyrzut.

Byłem tylko na pełen dzień, więc wędkowanie z doskoku bez większego nęcenia. W użyciu koszyki do metody, jedna wędka nieco na lewo ok 30m od brzegu, druga na wprost ok. 50m. Z chęcią rzucałbym dalej pod drugi brzeg (ok. 90m), ale nie ten zestaw ::)

Zacząłem od drobnych pelletów i kuku, ale po kilku sumikach karłowatych i leszczykach, trzeba było zmienić strategie. Daleko poleciał rybny pop up 18mm, a na lewo dumbells pikantna kiełbasa. Z tej lewej strony wpadło kilka karpików 2-3 kg. Po dłuższej chwili ciszy na pop up'ie rolka i przy brzegu spiął się miś (po brzuchu patrząc ok 7-8 kg). Na szczęście za jakiś czas PB 7kg sztuka po dość delikatnym braniu z lewej strony, ląduje na macie. Do końca dnia nic ciekawego się już nie działo, ale mimo wszystko jak na mój amatorski poziom, kiepską aurę  i wypad z doskoku, to było ok.

Co poważniejsi gracze po bokach ładnie ładowali spombem, co na tym łowisku ma sens - spore odległości (ok 100m pod drugi brzeg) i i zakaz wywózki. Ew pva lub duży podajnik do metody.

W tym tyg. idę trochę na łatwiznę i odwiedzę Piorunów. Będzie to moja pierwsza wizyta tamże, postaram się opisać wrażenia :narybki:

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Przystanek Bielawa
« Odpowiedź #44 dnia: 14.09.2017, 12:40 »
Byłem tam jak i w Piorunowie. Nie wędkuję na komercjach ale Piorunów w porównaniu do Bielawy to sadzawka. W mojej ocenie Bielawa to chyba najładniejsza komercja jaką odwiedziłem bez wędek ale do Piorunowa za nic na świecie bym nie pojechał
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników