Autor Wątek: Komercja w okolicach Warszawy  (Przeczytany 10968 razy)

Offline Oskar1900

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #90 dnia: 20.05.2020, 15:43 »
Nie mówie że w halinowie nie da się połapać ale sporo jest tam bardzo małego karpia.

Offline Leszek19161

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa-Bródno
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #91 dnia: 20.05.2020, 21:40 »
Jade jednak na Borki tam jest klimat i jak nic nie bedzie brać na feedera to porzucam na sinning może jakiś szczupły się trafi...:)
Marcin

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #92 dnia: 21.05.2020, 08:34 »
Nie mówie że w halinowie nie da się połapać ale sporo jest tam bardzo małego karpia.


Trzeba mocno kombinować, żeby ustrzelić coś większego ale nie może być inaczej jak jakiś inteligent napuścił jak głupi piwa karpi poniżej wymiaru. Wczoraj miałem 60 ryb i kilkanaście spinek i największy miał 2.6 kg. Goście przy spuście złapali 7-8 kg ale dipowali w czymś. Czyli trzeba  aromat trafić bo przynęta czy 6/8 mm czy 12 mm będzie wessana przez karpiowe kroczki.
Ogólnie fajnie że płacić kartą można i kilka gatunków bo 5 linów wpadło. Znów amura nie upolowałem, a wiem że całkiem dużo tam ich jest. Wada wczoraj był środek tygodnia byłem 6 minut po otwarciu i kilkanaście osób w tym cypel zajęty. Ciągła presja ale z drugiej strony brania raczej pewne. Dla treningu warto pojechać ale mi się znudziły ciągłe podwójne hole i podbieranie tych 20-30 cm byków. Pojadę na jesieni kolejny raz jak rybki się ogarną trochę.
Jakie macie rady na większe karpie, które tam są?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #93 dnia: 11.09.2020, 06:46 »
Orientuje się ktoś czy w pobliżu Warszawy znajduje się komercja gdzie można złowić Jesiotra?
Z tego co się orientuje to łowisko Lidis pod Piasecznem.
Nie mam jednak karpiówki, dysponuję dwoma Feederami 3.3m do 60g.

Ewentualnie był ktoś ostatnio na Ruścu? Jakie ryby tam można połowić? Karp, karaś, lin, jest coś jeszcze?

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #94 dnia: 11.09.2020, 08:05 »
Hej,

Na Ruscu w stawie feederowym o jesiotrach nie słyszałem na karpiowym na pewno, ale tam z feederami nie wejdziesz, podobnie na Lindis.
Jesiotry są na pewno na Okoniu. Jest też łowisko "Jesiotr" na północ od W-wy ( okolice Tłuszcza chyba), tam są na pewno ;), ale zeby wejsc musisz miec odpowiednio zbudowane zestawy ( chociaż akurat mogą byc feeder).
Pozdrawiam,

Tomek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #95 dnia: 25.10.2020, 09:48 »
Czy ktoś orientuje się jakie łowiska tak do 40 km od Warszawy sa jeszcze czynne oprócz bielawy i rusiec?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #96 dnia: 25.10.2020, 14:14 »
okoń

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #97 dnia: 25.10.2020, 14:52 »
Łowisko Całowanie, Lindis za Piasecznem.
Marcin

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #98 dnia: 25.10.2020, 15:00 »
Cześć,
W tym roku byłem na Ruścu 9 razy.
Mój największy karp, oczywiście na dwójce to 9,4kg.
Karpie bardzo waleczne 4,5,6,7kg ( średnio ok 4kg). Można też złowić karasie ok 1-2kg ale to rzadkość.
Jest jeszcze amur do 12kg ale mi nie udało się złowić.
Ostatnio jak byłem wyciągnąłem pięknie ubarwionego karpia(złoty pełno łuski) i dowiedziałem się że na jesień tak się wybarwiają.
Na jednej sesji od 14 do 27 ryb. Polecam w tygodniu a nie w weekend(w sobotę wyścig o poranku na miejscówki).
Można dostać zakwasów na przedramionach. Polecam
Pozdrawiam Wiesław

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #99 dnia: 25.10.2020, 19:06 »
Hej,

Na Ruscu w stawie feederowym o jesiotrach nie słyszałem na karpiowym na pewno, ale tam z feederami nie wejdziesz, podobnie na Lindis.
Jesiotry są na pewno na Okoniu. Jest też łowisko "Jesiotr" na północ od W-wy ( okolice Tłuszcza chyba), tam są na pewno ;), ale zeby wejsc musisz miec odpowiednio zbudowane zestawy ( chociaż akurat mogą byc feeder).
Rozmawiałem dzisiaj na temat wymaganego wędziska na stawie "karpiowym" spokojnie można wejść z mocnym feederem. Wymóg jest co do zestawu i grubości żyłki.
Dodaje regulamin.
Pozdrawiam
Michał

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #100 dnia: 25.10.2020, 20:00 »
Cześć,
W tym roku byłem na Ruścu 9 razy.
Mój największy karp, oczywiście na dwójce to 9,4kg.
Karpie bardzo waleczne 4,5,6,7kg ( średnio ok 4kg). Można też złowić karasie ok 1-2kg ale to rzadkość.
Jest jeszcze amur do 12kg ale mi nie udało się złowić.
Ostatnio jak byłem wyciągnąłem pięknie ubarwionego karpia(złoty pełno łuski) i dowiedziałem się że na jesień tak się wybarwiają.
Na jednej sesji od 14 do 27 ryb. Polecam w tygodniu a nie w weekend(w sobotę wyścig o poranku na miejscówki).
Można dostać zakwasów na przedramionach. Polecam


W tygodniu jest lepiej z miejscem, ale to karmienie ryb szczególnie o tej porze roku. Ja mam urlop we wtorek a w pn wieczorem jest darmowe żarcie sypane rybom. wg mnie uczy to ryby lenistwa to jedno a drugie na pewno to wpłynie na żerowanie karpi teraz. No i tylko w jednym miejscu teraz ryby są zgromadzone i zakładam, że nawet w tygodniu miejscówka cieszy się obłożeniem. chciałbym jednak połowić na koniec sezonu mojego a w tej sytuacji zwiększone ryzyko braku żerowania. Ale zgadzam się z tym, że rybki zdrowe i waleczne. Ale na zbiorniku raczej metodowym nie powinno być 95% karpia tylko mix ryb. O amurze 2 lata jeżdżę i też amura na 2. nie było słuchu.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #101 dnia: 25.10.2020, 20:02 »
Łowisko Całowanie, Lindis za Piasecznem.

Całowanie to lipa słyszałem, że jest. A lindis w środku tygodnia kilka razy właścicielka proponowała mi przyjazd na 10 czy 11 a jak biorę urlop to interesuje mnie pobyt już od rana a nie południa. ale kiedyś się tam wybiorę w końcu. Pewnie w 2021.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #102 dnia: 26.10.2020, 15:51 »
Nie będę ukrywał że najlepsze sesje miałem na Ruścu w poniedziałki.
Po weekendzie wystarczy powtarzalnie rzucać w jedno miejsce a wyniki się pojawią.
Moja ulubiona miejscówka znajduje się od strony parkingu przy trzcinach.
Pozdrawiam Wiesław

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Komercja w okolicach Warszawy
« Odpowiedź #103 dnia: 26.10.2020, 17:40 »
Nie mówie że w halinowie nie da się połapać ale sporo jest tam bardzo małego karpia.


Trzeba mocno kombinować, żeby ustrzelić coś większego ale nie może być inaczej jak jakiś inteligent napuścił jak głupi piwa karpi poniżej wymiaru. Wczoraj miałem 60 ryb i kilkanaście spinek i największy miał 2.6 kg. Goście przy spuście złapali 7-8 kg ale dipowali w czymś. Czyli trzeba  aromat trafić bo przynęta czy 6/8 mm czy 12 mm będzie wessana przez karpiowe kroczki.
Ogólnie fajnie że płacić kartą można i kilka gatunków bo 5 linów wpadło. Znów amura nie upolowałem, a wiem że całkiem dużo tam ich jest. Wada wczoraj był środek tygodnia byłem 6 minut po otwarciu i kilkanaście osób w tym cypel zajęty. Ciągła presja ale z drugiej strony brania raczej pewne. Dla treningu warto pojechać ale mi się znudziły ciągłe podwójne hole i podbieranie tych 20-30 cm byków. Pojadę na jesieni kolejny raz jak rybki się ogarną trochę.
Jakie macie rady na większe karpie, które tam są?
Łowić pod nogami, strzelać pelletem i kukurydzą. W obecnym sezonie złowiłem grubo ponad 20 rybek 10+ na Halinowie.
Nie będę ukrywał że najlepsze sesje miałem na Ruścu w poniedziałki.
Po weekendzie wystarczy powtarzalnie rzucać w jedno miejsce a wyniki się pojawią.
Moja ulubiona miejscówka znajduje się od strony parkingu przy trzcinach.
Zdecydowanie najlepsze miejsce na całym łowisku.
Pozdrawiam
Michał