Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 10:51 »
Miałem plan zrobić ,,dzikie zarybienie" szczupakiem i okoniem bo dość fajna woda jest tylko te wzdręgi upierdliwe. Z tego co wiem to były szczupaki, ale chyba wyłowione przez dziadków... W tym sezonie chce się wziąć za tą wode i wyganiać. Co złowią to do siaty, nawet malutkie karasie...
2
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 10:34 »
Odbiegając od tematu...
Pomogłoby zarybienie szczupakiem i okoniem i zakaz zabierania drapieżnika.
3
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 10:18 »
Ogólnie to tak na tym stawie jest pełno wzdręgi malutkiej jak pisałem. Złowiłem tam malutkiego linka i płotke ale to naprawdę rzadkość, na 100 złowionych wzdręg 2 ryby inne, nie licząc karasi 10-15cm. Wzdręgi tylko te większe biorą na metode, ale ciężko naprawdę o rybe. Problem leży w tym, że cokolwiek do wody wpadnie to robi się czarno od tego świństwa
4
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 09:46 »
Generalnie "u nas metoda nie działa" sprowadza się do tego, że jakieś dziadki zobaczyły coś w gazecie/YT, kupiły podajnik, nałożyły na to jakiegoś najtańszego betonu lub gotowej brei z trapera, ciepły jak zawsze przed siebie i czekają na zbawienie. No i nie działa.

Natomiast jeśli tam roi się od mikro rybek, to na metodę naprawdę ciężko będzie połowić.
5
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 09:27 »
Przez moment miałem na myśli kilka miesięcy :). Cóż tutaj ryby średnie i duże tylko grube nęcenie wabi z tego co widze. Tak to trudno o kąsanie
6
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azymut dnia Dzisiaj o 09:11 »
Ogólnie na tym zbiorniku tylko parę osób przez moment łowiło na metodę, ale słabe wyniki. Tam gdzie łowie to max 15-20m od brzegu tak naprawdę więc dorzucam ziarnem i robie dywanik.

Tutaj metoda nie łowi, katowałem kilka miesięcy i dość słabe wyniki w porównaniu z łowieniem ,,naturalnym"

To jakie są w końcu doświadczenia z Method Feeder na tym zbiorniku? Ja, ze swoich doświadczeń z dzikimi wodami wiem że methoda łowi tak samo skutecznie jak na każdym innym zbiorniku. Warunki są dwa. Muszą być w łowisku jakiekolwiek ryby średnie/duże oraz wędkarz musi posiadać jakąś podstawową wiedzę w zakresie łowienia tą techniką oraz czytaniu wody / lokalizowaniu ryb oraz taktykach nęcenia.

Różnych wędkarzy widział każdy z nas nad wodą, i methoda w różnych rękach daje różne efekty stąd odgórne założenie że methoda nie działa jest bardzo kontrowersyjne.

7
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 08:18 »
Tutaj metoda nie łowi, katowałem kilka miesięcy i dość słabe wyniki w porównaniu z łowieniem ,,naturalnym"
8
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Luk dnia Dzisiaj o 08:01 »
Jak to jest dziki zbiornik? Łowią na nim na sztuczne qq, metody i inne wynalazki? Czy raczej sporadycznie? Jeśli nie lowi czy raczej ktoś łowi na takie "nowosci" sporadycznie to odpuść.

A gdzie nie  łowi sztuczna kukurydza, do której dodaje się kilka białych? A Metoda gdzie nie łowi? To nie są żadne wynalazki, kaman. Łowienie na sztuczną kukurydzę oznacza nęcenie zwykłą kukurydzą, którą polecasz. I jak najbardziej się sprawdza, bo ryba zasysa ją, nie rozróżnia co jest sztuczne tu a co prawdziwe, a podniesiona przynęta ma swoją zaletę w danych warunkach (jak muł chociażby). Metoda zaś jest jedną z najskuteczniejszych pułapek, z jakiegoś powodu jednak okazuje się 'niegodna' karpiarzy, co mnie nigdy chyba nie przestanie zadziwiać. Robienie skomplikowanych zestawów i użycie PVA z miksem zanętowym bowiem już jest OK. Karpiarze są niczym jakaś subkultura 8)


9
Sprzęt / Odp: Preston Monster Xtreme distance feeder.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziggi dnia Dzisiaj o 07:57 »
Kupiłeś 380 cm 150 g czy 380 cm 180g bo troszkę się pogubiłem .Czy rzucasz nią ponad 100m?Czy ogarniesz nią karpia 20 kg +?
10
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szpadel dnia 03.05.2024, 23:37 »
No na spławik karp 10 kg to ciężko będzie

Przypomnij ile masz już tych 10 kg karpi na rozkładzie i ile brań?
Strony: [1] 2 3 ... 10